Tanec s draky

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124835/bmid_tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 5 2700 230

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Dance with Dragons , 2011

marvitekar
24.06.2014 3 z 5

Nevím, je to tak, že další díl = další ( zase ) zklamání? Více stran, jen v podstatě méně toho zajímavého a napínavého děje.
Nadšení z Hry o trůny bylo jen jedno a poslední, ale nedá mi to a až se objeví pokračování, chci ho přečíst a doufám, že nezkončí otevřené ( !! ) .

Fairiella
18.06.2014 4 z 5

Nu. Kdyby bylo možné dát tři a půl hvězdy, dám je. Ačkoli příběh je velkolepý, se spoustou zajímavých událostí a postav, jež splétají velkou pavučinu děje, ačkoli se tam jí fakt hodně dušeniny a taky dost hrozných věcí a tak - myslím, že existuje spousta o dost lepších spisovatelů (v žánru fantasy nepřekonatelný Sapkowski a i Tolkien je rozhodně lepší spisovatel). Myslím, že někdy je těch detailů až příliš. Že když čtete tři sta stránek v celku, v nichž se vůbec nic nestane, v nichž se neustále jen připravujete na to, co se stane a pořád se k tomu děj vrací, je to chvíli mučivé, ale po tak dlouhé době i nudné. Když se dovídáte o postavách, které nemají v příběhu ani žádné místo - jen dokreslují atmosféru - ale to dokreslování trvá dalších několik desítek stránek - je to úmorné. Podle mého je samotný děj dost bohatý na to, aby byl ještě zbytečně natahován. Když dočtete Hostinu pro vrány a tam je sdělení, že "tahle byla pěkná mrcha", řeknete si (tedy, já si to řekla!), že ten Jiřík Rejmond Richard Martinů by to napsal dřív, kdyby aspoň to pořádně proškrtal.

Jo a kdybych měla strhávat hodnocení za překlad, tak to bychom se dostali na jednu hvězdičku. Kurňa, co to má být? Ben Kosti? Klisna Čest? Co je to za větu, že Jaime seskočil ze Cti? Proč to nemůže být prostě Honor? Asi nejdřív nasadili někoho slabého - nevěděli, že to bude takový bestseller, jinak by si na to určitě vybrali kvalitnějšího překladatele. Neříkám, že je to úplně zpackaný, ale kdyby takhle někdo přeložil Tolkiena, tak by to byla ostuda.

kom72
17.06.2014 3 z 5

Uff... mám to za sebou, ale bylo to trápení. Už dva díly této ságy mne neustále napadá rčení: MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE!
V tomto díle jsem poprvé dokonce některé pasáže (popisy jídel, lidí atd.) přeskakoval. Pro mě se sága stává obrovsky nabobtnalou a bohužel na mnoha místech nudnou. Skvělých a čtivých pasáží, už je opravdu v knize poskrovnu. Kdyby byla zatím celá vydaná sága poloviční, bylo by to skvělé a poutavé čtení.
Přesto, až vyjde další díl, bude mne zajímat, jak to vše dopadne...

Standa Šebek
27.05.2014 5 z 5

Co říct? Pozřel jsem dalších tisíc stran nejrozmáchlejšího a nejnávykovějšího fantasy opusu současnosti a už opět lačním po dalším chodu.

lachy
23.04.2014 5 z 5

Ze začátku byl děj dost vleklý, ale s přibývajícíma stránkama začalo vše nabírat na obrátkách a zajímavosti. Konec byl opět úchvatný, nepředvídatelný a zcela otevřený. Ale co teď? Co budu dělat do vydání další knihy? Vážně se musím vrátit do normálního života a konečně dodělám tu králikárnu co už stavím od roku 2012... Asi už bych měl.

pauele
25.03.2014 4 z 5

Po hostine pro vrany sa opat nieco deje. Stale to vsak nieje to co to byvalo. Verim ze dalsie dve casti budu mat stupajucu tendenciu a aj nejake zmysluplne ukoncenie. Kedy vsak budu a ci vobec je otazne. Vsak?

vetaiveta
23.03.2014 3 z 5

Podle mě nejslabší ze zatím vydaných...trvalo mi neskutečně dlouho, než jsem se knihou prokousala a místy jsem se u toho vyloženě nudila.

Kytiii
14.03.2014 5 z 5

A co teď? Než vyjdou Vichry zimy, tak se ukoušu!!! Cítím prázdnotu a zoufalství. Martine, piš, piš, piš!!!!

minde
11.03.2014 5 z 5

No konečně jsem dočetla Tanec s draky. Ne že by mi to tak dlouho trvalo, ale šetřila jsem si tuhle knihu, a mezi tím jsem četla i něco jiného. Toho čeho jsem se bála je tady...konec :-( a teď jen čekat...Ještě to tak blbě dopadlo...otevřené konce..ach jo. Ale lepší jak Hostina pro vrány, hodně se tam toho událo.
Sakriš já už chci další díl!!!!!!!!!! :-)

lanusinka
04.03.2014 5 z 5

Martin nezklamal, i když prokousat se jedenáctisty stranami bylo nárošné,,, Tak teď uř jen čekat na další díl a rozuzlení cliffhangerů...

gogo
01.02.2014 5 z 5

No, další výborný dílo od pana Martina... Kolosálně rozsahlý, do detailu promakaný příběh, který už ke konci začíná trochu ztrácet dech, protože se většina postav vlastně nikam neposune. Závěr pak tradičně šokující a strhující. No a nezbývá nic jiného, než roky zase čekat na další díl :-(

zpevSusannah
30.01.2014 5 z 5

A´t žijou dráčci a Daenerys !!!

Hudis
12.01.2014 5 z 5

Neskutečný, co dokáže Martin napsat. Jediné, co bych snad mohl vytknout, je doba strávená čekáním na další díl :)

nechapacka84
29.11.2013 5 z 5

„Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála... patláma, patláma, patláma a žbrluch!”...... ale ono to do prčic funguje !!!!
Mám doma celé "lejstro" výhrad. ale ono to do prčic funguje !!!!

Saffron
27.11.2013 5 z 5

Já prostě nemám slov, geniální autor, geniální příběh...Ale proč mi pořád bere všechny zajímavé postavy?! Ach jo, snad autorovo řádění přežijí alespoň někteří. Nebo je zlikviduje všechny a na železný trůn dosedne Grešle :))) No nemůžu se dočkat na další díl, už aby Vichry zimy zavály do našich krajů!

Scathia
17.11.2013 5 z 5

Ke konci už to trochu táhlo a série dalších vražd hlavních postav - to mě nakoplo!!! Nemůžu se dočkat šestého dílu! :-)

SnowCat_5
10.11.2013 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu. V téhle knize je tolik otevřených konců, že nevím na jakej se těším víc. Bude to ještě hodně zajímavé. :)

Maica
07.11.2013 4 z 5

Zase lichý díl a zase lepší než sudý. Martin má neobyčejně bujnou fantazii a neobyčejný dar vtáhnout čtenáře do děje. Přestože napsal Píseň, jež čítá přes 5000 stran, stále má čím překvapovat, čím napínat až do posledního okamžiku. (A když to jinak nejde, zabije pár postav a krasojízda pokračuje. ;) Dávám "jen" 4*, protože právě kvůli gigantičnosti díla už se dostáváme ze Západozemí pryč a to mě už tak moc nebaví. Přesto jsem četla a četla, a to právě díky mistrnému vypravěčskému umu.

Eumenida
22.09.2013 5 z 5

Dočítám Tanec s draky a nechápu, jak chce dalším dílem uzavřít to, co tak obšírně rozehrál v předchozích. Nevím, jestli má být Hra o trůny celkem v šesti nebo sedmi knihách, ale podle toho, co jsem četla, mi připadá, že to chce ještě minimálně tři díly.
Už aby to bylo.
Jinak, je to jedna z nejlepších fantasy (reálných fantasy), jaké jsem četla, velmi propracovaný příběh s mnoha postavami hlavními i vedlejšími. I když se musím přidat k těm, kterým se zdají být některé scény umněle natahované, občas se mi zdá, že autor dává zelenou své představivosti a vybarvuje svůj svět všemi barvami.
Ale, zase, když si vybavím děj minulých dílů, tak to, co se zdálo být možná zbytečné v prvním a druhém, se vysvětlilo v dalších dílech.
Už se těším na další.

pompačka
22.09.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení.Když jsem viděla ty tlusté knížky od George R.R.Martina tak jsem si říkala,že to nikdy nepřečtu.
Pak jsem každou přelouskala za týden :-)) Už aby byla ta další :-)