Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

Igor1311
26.11.2019 5 z 5

výborné pokračovanie, v určitom smere lepšie, ako prvá časť. Do popredia nevystupuju strakovci a lannisterovci, ale mnoho dalsich mien či celých rodov. v Suboji kráľov prebieha omnoho viac udalostí, začinaju velke bitky, intrigy či zrady. Prvé dve knihy serie nasadili pomyselnu latku poriadne vysoko a dalsie pokračovanie budu mať čo robiť, aby ich dotiahli /aj ked to iste nebude problém/

Adellll
02.10.2019 5 z 5

Nečekala jsem to, ale myslím, že tato kniha byla ještě lepší než 1.díl Písně ledu a ohně. Chyběl mi tu sice Ned Stark, ale zase přibyly kapitoly Davose a Theona (který mě teda neskutečně štval). Také jsem se už vyznala v postavách, které mi ve Hře o trůny dělali ze začátku problém. Přibyla jsem postava např. Rudé kněžky, která je v kapitolách Davose asi to nejzajímavější.

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Velmi pěkný druhý díl, některé postavy bych sice vynechala, ale i tak se to čte samo. I na to, kolik je to stránek. Takže hurá do dalšího dílu. :-)

Jessybelle
01.08.2019 5 z 5

Pokud jsem měla k prvnímu dílu nějaké výhrady, tento mě pohltil... Škoda jen, že některé postavy nevypráví svůj příběh častěji...
Takže vzhůru na další díl, ovšem s malou pauzou, myslím, že se tak budu více těšit na tento fantazy svět...

martinkaLLL
19.07.2019 4 z 5

Výborné pokračování. Nemohla jsem se opět odtrhnout. Už se těším na další pokračování.

Dija
17.07.2019 5 z 5

Opět neskutečná pecka! Miluji celý Martinův svět, jak je dokonale vykreslen, plno postav, jejichž osudy se postupně pečetí. Neskutečně mě to baví, těším se na další díl a stále doufám, že spisovatel stihne sérii dopsat ;).

Raada
11.07.2019 5 z 5

Opět přečteno skoro jedním dechem. Série je velmi čtivě napsaná, někdy je trochu náročnější se v postavách neztratit. V tom oceňuji to, že jsem nejprve viděla seriál - mnoho postav má "jasný" obličej. Doporučuji.

amejzlík
02.07.2019 5 z 5

Tahle série je tak úžasná. Ani jedné z těch mnoha stran jsem nelitovala. Martin umí skvěle popsat krajinu a o charakterech postav ani nemluvím. Napětí s každou kapitolou narůstá a pak vyvrcholí naprosto úžasnou akcí. Tak nádherně barvitě a zajímavě umí popsat bitvu jen Martin. S výrokem že zdědil dvě R po Tolkienovi naprosto souhlasím. Mrzí mne jen že k další knize se z důvodu povinné četby hned tak nedostanu.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Jak to ten George R. R. Martin dělá, že je druhý díl ještě lepší než ten první, který jsem hodnotila pěti hvězdičkami a pěla na něj chvalozpěvy? Musím hned na úvod říct, že jsem velmi ráda, že tu měla méně prostoru moje nejméně oblíbená hlavní postavy Daenerys Targaryen. Nejvíc se mi líbil epický konec v podobě bitvy v Králově přístavišti, to byla opravdu luxusní záležitost, napětím jsem skoro ani nedýchala.

AnnaNes
27.05.2019 5 z 5

Druhý díl mě opět moc bavil, Martin píše skvěle.

Nel.K.
22.05.2019 5 z 5

Hra o trůny se mi líbila o několik málo procent víc, přesto si myslím, že i pokračování je vesměs dokonalé. Líbí se mi jak Martin velice pozvolna oživuje staré, zapomenuté síly. Hned se pustím do další knihy.

Nazli
20.05.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení. Martin umí navnadit, nenudí a zároveň nezpůsobí infarkt náhlým zvratem.

Haloon
17.05.2019 5 z 5

Autora velmi obdivuju. Desítky postav s vlastními příběhy se zde prolíná a střetává zcela bez problému a nudných pasáží. Charaktery jsou skvěle ukočírované a vždy se něco děje, co nutí čtenáře přímo zběsile běhat očima po stránkách.
Postavy jsou občas vystaveny přímo nelidským a krutým podmínkám, jsou mi blízké a vše s nimi prožívám. Série písně ledu a ohně nezná bratry a to doslova. Nešetří děti ani bezbrané. Surový svět lží, válek a intrik si nebere žádné servítky. A čtenáře bude svírat napětím až do pozdních raních hodin.

Mi--LADA
22.04.2019 4 z 5

Slabší díl než jednička "Hra o trůny", ale pořád má řadu velice silných momentů. Mohlo by například ubýt těch nikam-nevedoucích dialogů před bitvou, jako například že "sir X napadne z boku nepřátelského sira A", stejně už se v těch stovkách jmen, které mnohdy nemají žádný význam pro příběh, skoro nevyznám. - Naopak mohl být větší prostor například pro Aryu, jejíž osudy jsou dost zajímavé a pěkně plasticky vylíčené. Nebo pro zloduchy Boltonovic nebo tajemného J.H´akara, kteří jsou výraznými postavami oživujícími děj. Některé příběhy mohly být více a emocionálněji rozvedené, jiné jsou nadbytečné, ale pořád se jedná o nadprůměrné dílo, které mě zaujalo a mnohdy si napětím div prsty neukoušu.:) Oproti takřka dokonalé a skvělé jedničce musím dát o hvězdičku méně.

Aniday
10.03.2019 5 z 5

jsem v tom až po uši 8)

HalleyM
20.02.2019 4 z 5

Druhý díl byl pro mě trochu oříšek, který mi trval dlouho rozlousknout. Na jedné straně jsem v sobě měla nechuť číst dál, protože to bylo táhlé, plné bitev.. Na druhé straně je to stále příběh, který nutně potřebuji dočíst a nedokážu si představit, že bych to tímto dílem měla utnout.
4 hvězdičky dávám, protože rozmanitost a spletitost příběhu je opravdu unikátní a George R. R. Martin je génius.

aalma
08.02.2019 5 z 5

Pro mě absolutní jednička.Hned jsem se začetla a dál to šlo samo. Seriál jsem samozřejmě též viděla,tak stále srovnávám. Výborná kniha.

Enny06
06.02.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se knihou musela prokousávat, ale pak jsem hltala stránku po stránce. Už se těším na třetí díl.

Mabie
28.01.2019 5 z 5

Kniha je daleko lepší než byl první díl - není už tak rozvláčná a popisná, se zástupy nejrůznějších šlechtických rodů. Člověk se už trochu zorientoval v té záplavě rodů s jejich erby, jmény, hrady i s množstvím vazeb mezi jednotlivými osobami a buď propadl příběhu a nebo knihu už navždy odloží.
Autor má tak trochu obscesi - jakmile dostatečně přiblíží sympatického hrdinu čtenářům, nechá ho buď zemřít a nebo aspoň pořádně trpět. Pravda je, že postavy jsou vykreslené velice plasticky a věrohodně a že si každý najde své favority a nebo si najde zrůdy, které nenávidí k smrti.
Celkově je to hlavně o sexu a zabíjení :-)

Dominika13
09.01.2019 5 z 5

Nejspíše se budu téměř u všech dílů Písně ledu a ohně opakovat, ale u některých knih vás zkrátka nenapadají stále jiná a originální slova chvály. Poklona autorovi, pro mě Panu spisovateli. Neskutečná propracovanost historická, zeměpisná, velké množství postav a v žádném případě na úkor kvality jejich charakteru a tak dále, a tak dále. :-)