Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

Nelasp
29.12.2018 5 z 5

Dočteno po neskutečně dlouhé době teď během vánočních svátků. Po Západozemí se mi moc stýskalo, ale bohužel jsem vzhledem k okolnostem neměla možnost se do knihy začíst tak jak do Hry o trůny. Příběhy mých oblíbenců pokračují, děj se zamotává více a více (a já nechápu, že to vůbec ještě lze- Díky, Georgi), zima přichází, a když se člověk řádně začte, valí stranu za stranou. Jdu na Bouři mečů, see you soon :D

DoDidDone
02.12.2018 5 z 5

Nenapadlo by mě, že přečtu takovou bichli s dost malým písmem, miliony zápletek a spoustou složitých jmen za týden. :D Myslím, že to už o kvalitě říká své. ;) :) Nemůžu říct, že by mě první díl bavil více než ten druhý, podle mého názoru se drží v takové jedné velice nadprůměrné a dost čtivé linii. Druhý díl se ale četl o něco jednodušeji, protože jsem většinu postav znal a dokázal je k někomu lépe přiřadit, to v prvním díle bylo obtížnější. (A není čemu se divit, v jaké další knížce najdete v jedné knize tolik postav a ještě s rodokmeny a jménem dlouhým jak dálnice? Navíc autor nerad nic opakuje a zdůrazňuje, takže je potřeba věnovat čtení fakt pozornost a soustředění.)

K sérii jsem se dostal náhodou – ostatní chválili seriál, který jsem ale já vidět nechtěl, protože moje přecitlivělé já by tolik krve a vraždění asi nezvládlo, takže jsem se rozhodl pro knížky. Teď nevím, jestli se náhodou nebudu opakovat z komentáře u prvního dílu, ale: autor je opravdu perfektní vypravěč, to, jak umí popisovat události, okolí, chování postav, je strašně věrohodné. Navíc, pokud v knize nějakou postavu nenávidíte, pak ji opravdu NENÁVIDÍTE :D. A stejně tak to platí i naopak. V peru autora se navíc často vytrácí smysl pro spravedlnost, takže je dost možné, že oblíbenec bude HODNĚ trpět, což zážitek ze čtení akorát umocní. Pro mě je série dobrá ve chvílích, kdy mě ostatní knížky trochu unavují, a já potřebuju sáhnout po některé, o které vím, že mě bude bavit a zaujme mě. Autor nezklamal a věřím, že ani nezklame. (Jestli mi teda nevyvraždí v příštích dílech všechny oblíbence…)

Lexand
28.10.2018

Kniha je vždy lepší než filmová/seriálová adaptace. Možná najdeme nějaké výjimky v řádech 1:1000, ale jinak o tom nemá cenu diskutovat. Já teď například chápu, proč mne tak nebavil, ba iritoval průvod Černých za Zeď. V seriálu se Jon chová jako fracek (kromě toho že třicetiletý hraje patnáctiletého), motivace postav jako Quorin nebo Mormont je dost nepochopitelná. V knize to funguje.

A235711
14.10.2018 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se do druhého dílu kvůli nadměrnému počtu stran pouštět. Ale nakonec jsem neodolala a rozhodně svého rozhodnutí nelituji.
Druhý díl mi přišel ještě lepší než první a spoustu postav jsem si vyloženě zamilovala. Díky již zmiňovanému počtu stran mají totiž postavy spoustu času rozvíjet své charaktery.
Důvodem, proč se mi tato série tak líbí, je, že prostě nevíte, co se v dalším okamžiku stane. (To, že je příběh vyprávěn zrovna z něčího pohledu přece neznamená, že během toho nemůže zemřít).
Takže pokud máte rádi zrady, intriky a náhlá umrtí, tahle kniha je rozhodně pro vás.

Placi
12.09.2018 5 z 5

Pokračování ságy Písně ledu a ohně.
John Snow s černými se vypravil za zeď pátrat po divokých. Lidé v Sedmi královstvích nemají vůbec tušení, jaké nebezpečí na ně čeká na sever od zdi a malicherně se sváří o nepohodlný železný trůn. Tyrion chystá Královo přístaviště na obranu před hrozbou ze strany Renlyho a Stannise Baratheonů, kteří jdou po krku sobě navzájem. Renly má na své straně většinu lordů jihu, ale Stannis si zahrává s mocnými a temnými silami nového boha - Pána světla - skrze svou následovnici, Rudou kněžku. Robb Stark válčí s Lannistery, ale ambice Greyjoyů mu zasadí ránu v týlu, protože ambiciózní Theon si jde za svým. Do toho se Daenerys Targaryen snaží sehnat peníze, lodě a muže pro návrat domů a dobytí trůnu, ale většina cizinců na východě by jen ráda získala její draky.

Jen z tohoto krátkého výčtu jde vyčíst spletitost a bohatý děj Střetu králů. Jde o skvěle promyšlené a perfektně napsané dílo.

Mocní hráli o trůny, králové se střetli, nyní čekejme bouři mečů!

danyinsidebooks
05.08.2018 5 z 5

Jako první jsem začala koukat na seriál, ale knihy jsou dle mého mnohem lepší. Miluju ten svět, postavy... no dobře, spíš propracovanost postav, přeci jen, některé postavy si prostě oblíbit nedokážu. :D Jo, jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala.

Leximort
23.07.2018 4 z 5

Skvělá kniha. Příběh plný kouzla a tajemství. Dokonale propracovaný a do detailu promyšlený svět. Dějiny, společnost, kultury, náboženství i ekonomika. Různorodé postavy s pestrými charakterovými rysy a osudy i jejich evoluce. Vše do sebe skvěle logicky zapadá a funguje. To lze asi říci o celé sérii.

Druhý díl je ve znamení změny. Mladí hrdinové dospívají a se staví na vlastní nohy, dospělí činí svá životní rozhodnutí, staří bilancují a zpochybňují celé své cesty. Na pozadí se v té nejsurovější formě promítá krutost války, nevolnictví a tvrdého patriarchátu. A to tak intenzivně, že člověk začíná chápat pořekadlo: "Tvoje prdel pozná středověk."

Objektivně určitě jedna z nejlepších fantasy, co jsem četl. Subjektivně pro mě o bod níž. Střet králů (stejně jako první díl) mě nepohltil, neuhranul plynutím slov a kouzlem slohu, ani mě nedonutil zamilovat si jeho hrdiny. Asi věc vkusu.

PS - Jo, kniha je lepší než seriál. A je o trochu méně oplzlá.

monika_v_trapu
22.07.2018 5 z 5

Uff. Bylo to opravdu hodně stran, ale zároveň tolik akce a všeho... já nemám slov. Tahle série je prostě dokonalá! Jak seriál tak knihy - i když knihy u mě začínají stejně vítězit, jako asi u každého.

Kouky
20.07.2018 5 z 5

Dějové zvraty, intriky, politika, krvesmilstvo, smrt, smrt, smrt a zase smrt ... zkrátka a jednoduše všechno, co by mělo správné fantasy obsahovat. To vše se odehrává v geniálně promyšleném světě G.R.R. Martina, ve kterém se budete bát otočit stránku, protože vaše oblíbené postavy zde nejsou nikdy v bezpečí.

Didi15
18.07.2018 5 z 5

Skvělé! Autor je zkrátka mistr. Sice v některých místech přehršel postav, ve kterých se je někdy nesnadno orientovat, ale je to jízda. Po přečtění dílu si pustím k tomu dané epizody. Seriál je sice dobrý, ale knize se nevyrovná. A stejně nechápu, jaký humbuk se ohledně seriálu spustil.

Jane007
26.06.2018 5 z 5

Na jednu stranu super čtení, napětí nechybělo. Ale nemuselo by být tolik postav. Každopádně další díly si chci přečíst taky.

Abia
24.06.2018 4 z 5

Čtu to, chci vědět, jak to dopadne. Ale zase až tak si to neužívám. Vlastně by mi asi stačil příběh Aryy a Jona a bylo by to svižnější. A fakt jsem ráda, že nežiji ve středověku.

Dyaebl
19.06.2018 5 z 5

Příběh zde pokračuje stejným tempem, jako skončil v minulém díle. Musím říct, že mě skutečně fascinuje rozvoj postav a nečekané zvraty, avšak jedna výtka by se přeci jen našla. Některé pasáže a mnohdy i celé kapitoly mi přišly zkrátka nudné a dokonce nepotřebné. Kdyby Střet králů byl o něco kratší, udržel by si svižnější tempo.

Princezna22
08.05.2018 5 z 5

Mám pocit,že na tehle serii se stávám závislá.. Knihy mě baví a hltám je ,když můžu stránku po stránce.. Závislost tohle ...:) a naprostá láska na první přečtení :D .. nechápu,proč jsem tu serii tak dlouho odkládala

Pampalini
26.04.2018 4 z 5

Svet sa rozpadá, všetci sú proti všetkým. Napadá mi paralela s dnešným dianím... Pán Martin by nemusel tak šetriť katarziou. Akoby niektoré postavy nemal rád a teší ho nechať ich trpieť. Je skvelý spisovateľ, ale venuje priveľa priestoru nepodstatným udalostiam a veľké sa dejú v pozadí. Ku koncu sa trocha spamatal. Aspoň že to.

Nočnípták
07.04.2018 5 z 5

Baví mě to!!!

Therezz
23.03.2018 5 z 5

Báječný svět, úžasný příběh, napsáno téměř dokonale. Není divu, že této knize a celé sérii- jak knižní, tak filmové- propadlo tolik lidí. Patřím mezi ně a již netrpělivě očekávám Vichry zimy...

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Velkolepé pokračování prvního dílu. Příběh se může zdát lehce roztahaný, ale opak je pravdou.

Set123
09.03.2018

Tuto knihu jsem četl dvakrát a dovoluji si ji hodnotit z právě tohoto důvodu.
Přes to, že jsem Střet králů četl dvakrát, mohu s klidem na srdci tvrdit, že mne ani na okamžik nenudila a byl jsem schopen se vžít do všech postav a cítit s nimi, stejně tak, jako je nenávidět.
Chápal jsem motivy jednotlivých charakterů a krásně navazující vyprávění, nepřerušené od prvního dílu ságy.
Nemám, co bych dále psal, kniha se mi zdála bez mála dokonalá a každý milovník fantasy by si ji měl přečíst, i přes její abnormální tloušťku.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5