Střet králů 1

Střet králů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29111/bmid_stret-kralu-1-MwS-29111.jpg 5 894 65

2. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše. První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Clash of Kings , 1998

laydee
28.04.2013 4 z 5

Pořád je co číst, pořád mě to baví. Jsem ráda, že jsem na tuhle ságu narazila. Až vše dočtu skouknu i seriál. Teď jdu na druhou část :) Pořád jsem napnutá jak to dopadne :)

Artem
02.11.2012 4 z 5

První díl mě doopravdy nadchnul a bez čekání jsem se pustil do pokračování. Suma sumarum se ale nic zásadního, co by si zasloužilo dalších 1000 stran (což je prostor který většině autorů postačí k vyprávění celých velkopříběhů) nestalo. Vzhledem k tomu, že na internetu se dalším dílům vyčítá právě tato neřest, nevím kdy se donutím k dalšímu pokračování protože vyprávět příběh ještě rozvleklejí už snad ani nejde.

kingmaker
23.09.2012 4 z 5

Druhý díl velkolepé a dlouhé ságy Písně ohně a ledu (chvála pánu Bohu za počítače, napsat takhle dlouhé dílo na stroji by bylo nemožné) je pořád zatraceně dobré čtivo, Martin psát určitě umí. Ale… Ve srovnání s prvním dílem dost pokulhává. Nejmarkantnější rozdíl je v uzavřenosti děje, v první části byl každý příběh v knize uzavřen, ať už šlo o Neda Starka, Tyriona, a nebo Aryu, kniha byla, přes to, že šlo jen o první díl, v podstatě uzavřená. To u druhého dílu chybí. Je to roztříštěné vyprávění z mnoha různých pohledů, ale nic není uzavřeno, kniha v podstatě začíná z ničeho, ale hlavně v končí v polovině vyprávění, nedozvíme se vlastně nic, nic není uzavřeno. To mi dost vadí. A navíc mi některé části přišly dost nudné, zejména ty popisné, v nichž se Martin rozplývá nad krásou přírody, tady mi to přišlo, jako bych četl Jiráska. Takže mě nudili hlavně ty části o Jonovi Sněhovi. Zato Tyrionovi části, nebo vyprávění Sanzy, tedy tam, kde se dostáváme do soukolí velké politiky, tam se Martin cítí ve svém a je to na tom vidět a zatraceně, tyhle části jsou prostě skvělé. No uvidíme, jak se bude vyprávění vyvíjet dál. A ještě jedna poznámka, zatímco v prvním díle své postavy autor nijak nešetřil, Ned Stark, nebo Robert Baratheon by o tom mohli vyprávět, tady si je dost šetří. Přežije Tyrion, Bran, Stannis, umírají jen postavy okrajové. Snad jim to nandá v dalších dílech.

taulik
29.02.2012 5 z 5

Skvělá čtivost, opravdu slušné pokračování prvního dílu za série Píseň ledu a ohně. Člověk se na chvilku trochu začte a kouká, že je najednou na 80. straně. Popravdě asi jsem nikdy nečetla takhle rychle žádnou knihu. Těším se na další díly a hned jdu pokračovat.

Di...
30.11.2011 5 z 5

S novými postavami jsou nám představena i nová prostředí, kde se příběh odehrává. Z počátku mi rozjezdy některých dějových linií připadaly pomalejší a vyprávění některých postav bylo klidněšjí, aby se o pár stránek dál opět všechno zvrhlo. Bylo zajímavé sledovat jednu událost očima dvou různých lidí stejně tak i pozorovat různé reakce a jednu událost. Často jsem uvažovala, jestli si autor nehodil nad některými osudy kostkou, aby byl děj natolik nepředvídatelný.