Střet králů 1

Střet králů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29111/bmid_stret-kralu-1-MwS-29111.jpg 5 894 65

2. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše. První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Clash of Kings , 1998

Snow
12.03.2014 5 z 5

Jako první kniha i tato se čte jedním dechem.
Vyprávění z pohledu hrdinů je chytlavé a nechá čtenáře polapeného v knize do poslední její stránky.
I když sem prve viděl seriál, čtení pro mě bylo i tak dost napínavé. Jen trochu nezvyk že každý umírá, ale co čekat když zima přichází!

AAndulka
11.03.2014 5 z 5

Jednu hvězdičku oproti prvnímu dílu ubírám asi jen proto, že tuhle knihu čtu půleně...proto dávám první půli 4 hvězdy, protože tam není to vyvrcholení, což samozřejmě není chyba knihy. Ještěže to rozdělili, protože tahat tu bichli každý den několik hodin na zádech dalo zabrat. :-) Celkově k obsahu...je to lehce táhlé, ten bojuje s tím a ten zas s oním, ten vytáhl proti tomu a ten druhý proti onomu. Proto jsem se vždy těšila na kapitoly s Aryou, Tyrionem a Jonem. Ale takhle to má určitě každý druhý :-)

Snow
01.03.2014 5 z 5

Jako první kniha i tato se čte jedním dechem.

Lea150
30.01.2014 5 z 5

nice :)

Mergirus
31.12.2013 5 z 5

Mnohem napínavější než Hra o trůny. Autor mě udržel v napětí, jestli jsou opravdu Bran s Rickonem mrtví. Bojím se, koho z dalších postav se autor zbaví... Už mám v ruce další díl a musím říct, že docela lituju, že jsem se začetla do této série. Nejenom že ještě není ukončená, ale každý díl je obsahově delší a delší.

Mergirus
29.12.2013 5 z 5

Velmi chytlavá kniha, snad ještě lepší než Hra o trůny. Autor zde využil mé slabiny - nutně MUSÍM vědět, jak všechno dopadne, a tím, že příběh vypráví různé osoby, mě udržuje u knihy a mám problém přestat číst a jít fungovat jako normální člověk - jíst, spát, práce atd. Ale doteď nevím, komu mám fandit.

orson
29.11.2013 4 z 5

Čekal jsem, že se na konci knihy něco uzavře, ukončí, ale kde nic, tu nic :( takže musím číst další a další díly. V postavách už začínám mít trochu zmatek, je jich na můj vkus až příliš. Uvidím, jak dlouho mě to bude bavit. Každopádně mě ještě pořád překvapuje, jak snadno se autor zbavuje mých oblíbených postav :)

dusty
28.11.2013 5 z 5

Sága pokračuje. Jen se stále ne a ne objevit hlavní hrdina. Mám obavy, že nebudežádný. :)

orson
21.11.2013 4 z 5

Protože jsem předchozí díl četl před třemi lety, pustil jsem si pro připomenutí seriál - vůbec to nebylo špatné, jen těch postav a zápletek tam bylo asi trochu méně, protože když jsem pak přešel ze seriálu zpátky do knihy, tak jsem některé postavy nepoznával a některé se mi dosti špatně párovaly, Ale jinak pěkné oddechové čtení, jsem zvědav, zda se v druhé knize aspoň něco uzavře.

Ivan F
18.11.2013 4 z 5

Druhá časť druhého dielu sa nesie presne v tých istých intenciách, ako prvá časť: výborné čítanie, dych berúce scény, nádherný slovník a mnoho mŕtvol. Avšak oproti Games of thrones kniha trošičku stráca na dychu. Určite je to všetko kvalitnou predohrou udalostí budúcich, na ktoré sa teším v Storm of swords. Román ma napriek počtu strán bavil, hoci ma nevedel tak pripútať do kresla, ako kniha prvá. Finále ma nesklamalo, posledná kapitola bola povestnou čerešničkou.

Ivan F
04.11.2013 4 z 5

Tempo rozprávania je rovnaké ako v predchádzajúcej časti, avšak autor dosť často zachádza do nepríliš potrebných opisov, ktoré nemajú váhu pre dej a spád knihy. Trošku menej balastu a bolo by to lepšie, pretože bohatstvo jazyka a množstvo slovných prostriedkov je také isté ako v predchádzajúcej Game of Thrones. Verím, že trošku rozvláčnejší dej je predohrou k parádnemu finále druhej knihy druhej časti.

dusty
16.10.2013 5 z 5

Příběh ledu a ohně pokračuje a pokračuje stále stejně dobře. Jen se nějak nemůžu smířit s tím, že příběh pstrádá výrazného hrdinu.

Kampino
16.08.2013 5 z 5

První část byla velmi pozvolná, o to více poutavá je druhá část. Kniha obsahuje pasáže při kterých jsem si nahlas říkala, že to nemůže být možné, takhle to přece nemůže být. Prostě napínavé, strhující a plné zvratů, takže hurá do další knihy.

Kampino
08.08.2013 5 z 5

Trohu volněší tempo než předchozí Hra o trůny, ale stále čtivé.

hardrock
18.07.2013 4 z 5

dielo je rozdrobené asi tak, ako sa rozdrobilo sedem kralovstiev po smrti Roberta Baratheona. Autor sleduje viacere dejove linie, v ktorych povstava niekolko zaujemcov o tron mrtveho krala, pricom ten, ktory ho zdedil je len figurkou v rukach intriganov. Kazdopadne, kocky su hodene, uvidime, ako sa to rozpletie v druhej knihe.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla nezvykle dlouho, jelikož jsem si při tom musela plnit i věci do školy a tato zdelšená doba četby s mnoha čas. mezerami jaksi mi sebrala onen zážitek, který člověk má, když může knihu číst bez přestávky. Nemohu, ač bych chtěla, tedy říct, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Je fakt, že občas to bylo jak na houpačce: jednou jsi nahoře, jednou jsi dole. Ke konci mě však autor opět dokázal překvapit, takovýto konec jsem nečekala ani ve svých divokých snech. A opět a zase se ujišťuji, že postava Tyriona a Lannisterští jsou mojí srdcovkou ačkoli občas mne namíchnou. Školu ať vezmou Jiní, na řadu přichází...Bouře mečů:)

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Když jsem začala číst tento díl, byla jsem natěšená jak malé dítě. Ale po obrovské radosti přišlo zklamání.
George R. R. Martin si v prvních knihách nasadil laťku příliš vysoko a Střet králů (zatím část první) lehce pokulhává.Příběh postrádá posun dopředu, místo toho stagnujeme a dovídáme se proč to, zač to, s kým to...Ale alespoň jsem se přesvědčila, že Tyrion byl, je a bude stále můj favorit:)

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale jsem z první části Střetu králů poněkud rozčarovaná. Hra o trůny je napsána dobře, pořád se něco děje. Zde se spíše rozebírají mocenské intriky, králové se tu začali množit jako houby po dešti a postrádám tu ten "drive" předchozích dvou dílů. Uvidím, co přinese část druhá...

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Po rozčarování z první části jsem o to více nadšená z části druhé! Nyní už chápu rozvláčněnost předchozí části, kde se zdlouhavě vysvětlují politické vztahy a intriky, aby se důsledky projevily nyní. Dobře popsaná bitva o Královo přístaviště mi vzala takřka dech. Ani jsem si netroufala odhadovat, jak to nakonec dopadne, protože když už jsem si myslela, že to vím, tak přišel nečekaný zvrat.

Alma-Nacida
17.05.2013 5 z 5

Tenhle díl mi připadá trochu roztříštěnější, ne tak kompaktní, jako předchozí díly, ale stylově se autor pořád vylepšuje. Skoro mám chuť se kouknout na filmové zpracování, a to se mi často nestává... ;-)