Střet králů 1

Střet králů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29111/bmid_stret-kralu-1-MwS-29111.jpg 5 893 65

2. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše. První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Clash of Kings , 1998

Hlavi
25.06.2016 5 z 5

Velmi kvalitní a zábavná kniha. Doporučuji

Phorbo
17.12.2015 5 z 5

shltnuto jedním dechem. Nemohu si vynachválit Martinovo vyprávění, které už postrádá nudnejší pasáže, snad jen s momenty v první třetině knihy. Ale jinak, je to smršť situací, u kterých bych tajil dech, kdybych neznal vývoj příběhu ze seriálu. Ihned se pouštím do třetího dílu, protože to prostě jinak nejde. Todle se musí hltat, hltat, HLTAT! HODOR!

Phorbo
17.12.2015 5 z 5

Velmi krásný a chytlavý začátek druhého dílu eposu Písně ledu a ohně. Neskutečné jak pořád musím srovnávat knihu se seriálem. Stejně se to nedá srovnat jak jsem si myslel. Seriál je skvělá prezentace knihy, ale nemohu se dočkat až se dostanu k třetímu dílu dříve než příjde ve zfilmovaná verze. Nemohu než odcenit skvělé vyprávěcí schopnosti Martina a málo nudných pasáží. Dovolím si srovnat s Tolkienem a ten vsází na čtenářovu loajalitu, která chce vědět všechno dříve, než samotný příběh. Martin ale píše zárověň vývoj příběhu a vývoj postav, proč se chovají takhle a takto, proč je todle takhle. Nenechává si celou kapitolu jen aby vysvětlil co a jak se dělo a proč. Retrospektivu používá velmi precizně a čte se tak celý příběh spatra. Nemohu si více než vynachválit.

Peti
12.12.2015

Druhý díl knihy Střet králů, na můj vkus začíná být příběh příliš krvavý a místy i zdlouhavý. Skřeta mám čím dál ve větší oblibě, nemá lehkou pozici, ale snaží se seč může a dokonce má i srdce - i když ho rád dává nevěstkám :). Zimohradu je mi líto, Theon se tedy ukázal. No nic - jde se číst dál:).

Peti
06.12.2015

Sansa asi vůbec netušila, co způsobí tím, že poví malé tajemství královně. Chlapecký král na trůně, který má rád boje na život a na smrt, Arya na útěku, Tyrion intrikující na královském dvoře, válka, Noční hlídka na lovu za Zdí a do toho zrození 3 draků. Příběh pokračuje, děj se mistrně proplétá a rozplétá.

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh se mi opět velmi líbil. Byl napínavý, dobrodružný. Theon mě rozčiluje čím dál tím víc, společně s Cersei. Byl mi líto Tyriona. Hajzlík je také Joffrey. Ohromně by mě zajímalo, jak dopadne Rickon a Bran.

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl napínavý, dobrodružný. Nejvíce mě fascinovaly ty dvorské intriky, do kterých se zapojil i Tyrion. Začínám čím dál tím víc nenávidět Cersei. A zároveň lituju Aryu.

Marika Vanova
02.07.2015 4 z 5

Tento díl už mě tak nebavil jako ten první, ale počkám si ještě na druhou půlku.

Cancer
04.10.2014 5 z 5

Snad jediná věc co mě rozčiluje na knihách George R. R. Martina, je kolik postav v jeho knihách umírá. Sotva si člověk jednu postavu oblíbí, musí ji za nedlouho nahradit jiným favoritem číslo jedna. Na stranu druhou příběh je plný zvratů a díky předešlé výtce si neustále udržuje dynamiku. Ke konci knihy již člověk získává přehled o spoustě rodů a příbuzenstva, intriky jsou pak o to zajímavější.

Ronnie68
02.10.2014 5 z 5

Knihu jsem právě přečetla a opravdu se mi úžasně četla ... některými částmi se sice nepatrně od seriálu liší - ale mě to vůbec nevadilo...
Prostě bomba.

Ronnie68
19.08.2014 5 z 5

Přečetla jsem a fakt se mi líbila, ale je to zatím jen jedna polovina knihy, ale na té druhé polovině se již pracuje,.. už se těším až ji dočtu
Jelikož jsem první viděla seriál před knihou, tak jsem to v hodně ohledech srovnávala. Pár odlišností by se našlo, kniha rozvíjí fantazii, tak jsem se dokázala snadno začíst.

kusma
06.07.2014 5 z 5

Po tomto dílu jsem měla poněkud noční můry. Je to vcelku krutý masakr... Ale nejde přestat číst...

kusma
28.06.2014 5 z 5

Trochu pomalejší než první díl, trochu moc rodů, chvílemi trošku moc politikaření... Ale přesto jsem četla a četla. A budu číst dál. Ač díky počtu knih vím, že konec je hodně daleko - to mě na jednu stranu těší, na druhou stranu deprimuje...

Foolinrose
28.06.2014 5 z 5

Pořád to hltám, ale Hra o trůny se mi líbila o kapku víc. Něco mi tam chybí a hlavně tedy dvě postavy, co zemřely, mezi nimi moje extra oblíbená, u které jsem čekala, že bude jedna z hlavních až do konce a hlavně mě moc nebere to válčení. Doufám, že už z mým oblíbenců nikdo neumře. :-) Miluju kapitoly s Aryou a Tyrionem.

Culinka
19.06.2014 4 z 5

Další díl úspěšně za mnou. Teda těch zvratů ale bylo! Neváhám ani vteřinu a sahám po dalším pokračování!

Culinka
17.06.2014 4 z 5

V tomhle díle mě trochu odradilo všechno to politikaření a válčení a ze všech těch možný rodů jsem měla hlavu v pejru, ale i tak jsem četla a četla a četla....až se musím vrhnout na další pokračování. Myslím, že jsem si vytvořila celkem slušnou závislost!

yank3e
25.05.2014 4 z 5

Některé pasáže možná byly zbytečně zdlouhavé, ale po stránce příběhu opět perfektní. Po druhém díle už se do něj člověk tak ponoří, že mu připadá s každou kapitolou lepší a lepší.

Blekí
11.05.2014 4 z 5

Vychvalovat můžu to samé, co jsem vychvalovala i u prvního dílu. Trvdá realita, žadné princezny a princátka, kteří spolu budou žít šťastni až na věky věků. Opravdová promyšlenost příběhu a celého světa umožňuje knize ožít. Děj u knihy nějak hodnotit nemůžu, znala jsem ho předem, k seriálu jsem se holt dostala dřív, tudíž žádné nečekané zvraty u čtení nebyly, přesto mě ale velmi bavil.
Tohle je prostě jedna z těch knih, které nemůžete přečíst, aniž by ve vás nezanechaly stopu, což platí o celé sérii.

yank3e
05.05.2014 4 z 5

Ve druhém díle se už příběh rozjel naplno a úroveň se drží, subjektivně možná i stoupá, jak se do příběhu nořím víc a víc.

AAndulka
16.03.2014 5 z 5

Má to mnohem větší spád než první část, tím pádem je to o dost chytlavější a možná až moc rychlé čtení na to, kolik má kniha stránek. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky za šílené popisy naprosto všeho, snad i toho co tam není, ale ono to prostě nejde. O té knížce neustále přemýšlíte, neustále ji máte u sebe, neustále se vám o ní zdá a nakonec zjistíte (ještě jedno neustále mi dovolte), že jí neustále žijete! :-) Takže těch 5 hvězdiček prostě musíte dát! Těším se na Bouři mečů a další a další (a snad se letos dočkám(e) ještě jednoho další ;) ).