Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5853 747

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Ešína
03.04.2021 5 z 5

Kniha je boží. George R.R. Martin je génius. Jen doufám, že se ještě někdy dočkáme zakončení celé ságy. :D :D

cryingPickle
31.03.2021 5 z 5

Jedna z najlepších fantasy kníh ktorú môžete čítať. Charaktery si obľúbite, krajinu tiež, a zamilujete sa aj do autorovho štýlu písania. George vytvoril niečo neskutočné, fantasy ktoré dosahuje Tolkienovej úrovne s ešte lepším a pútavejším dejom. Bohužiaľ, aj napriek vysokej kvalite, túto knihu nedoporučujem. Nedoporučujem ju ľuďom ktorý majú radi dokončené príbehy pretože to sa o tejto sérií nedá povedať. Zo série ktorá posadla mysle nespočetného množstva ľudí sa stala umierajúca sága ktorá nikdy nebude dokončená. Koniec nikdy nedostaneme, autor stále podpisuje nové a nové zmluvy s HBO a vydanie šiesteho dielu je v nedohľade. Ak si niektorý z vás myslia, že to autor dopíše tak vás čaká obrovské sklamanie.

Mirka2778
28.03.2021 5 z 5

Hra o trůny- to je úvod, jaký má být. Než jsem se nadála, měla jsem knížku přečtenou. Není jiná možnost, než pokračovat druhým dílem.
Starkovic děti, ty mě baví. A zlovlci, skvělý nápad, jsou úžasní. spoiler: hlavně v dalších dílech.

Velbana
22.03.2021 5 z 5

Moc krásné čtení.

Sariega
13.03.2021 5 z 5

Jednou jsem si to pujčila z knihovny ale nedokázala jsem se do toho začíst, tendle rok jsem viděla seriál a tak jsme se rozhodla si to opět půjčit. I přesto že jsem věděla co se tam bude dít to bylo zajímavé čtení. A vše už tu jinak bylo řečeno ostatními čtenáři. Doporučuji.

Terezulina
11.03.2021 5 z 5

Nooooo, páni.... To byla jízda...... asi jsem jedna z mála , co neviděla seriál a moc jsem nevěděla do čeho jdu.... knížka mi dala snad všechno...od smíchu,napětí i nasr... pardon :-D pro mě pecka, tohle můžu, takže určitě půjdu do dalších dílů, ale ne hned, až rozdýchám tento díl. A ... jo...ano.. doporučuju , hlavně těm, co mají rádi fantasy, rytíře, středověk...

Rihatama
16.02.2021 5 z 5

"Když hraješ hru o trůny, buď zvítězíš, anebo zemřeš. Žádná střední cesta není!“

G. Martin má smysl pro humor. Říkat vražedným, spikleneckým, lstivým, prolhaným, zrádným a zákulisním machinacím "hry" (o cokoli) nemůžu než pokládat za přehnaný eufemismus. Nicméně... Ponenáhlým vtahováním do spletitých rodových vztahů epického příběhu cti a spravedlnosti na straně jedné a příběhu touhy po moci a nenávisti a lačnosti po pomstě na straně druhé v dobách temného středověku, si mě Martin připoutal ke svým příběhům. Moje dobrodružná dušička se jen tetelila. I když to chtělo nějakých prvních 200 stran, abych se přestala ztrácet ve jménech a osudech jejich nositelů. Jen mi není jasné, proč jsou všechny ty středověké příběhy tak úporně negativní. Musela jsem Starky, Lannistry & spol. čas od času opouštět a uchylovat se k jiným knihám, když už věčná smůla lepící se mým oblíbencům na paty, začala svazovat i mé prsty a myšlenky.

Středověk muselo být smutné místo a doba k žití. Trochou víc úsměvna či pozitivna bych nepohrdla. A zombie bych nejspíš vypustila úplně. Svět fantazie přece skýtá tolika dalších tajemných bytostí... Ovšem to jsou jen drobné vady na kráse tohoto impozantního mytologického eposu. Příběh Daenerys a jejích draků byl dle mého nejzajímavější, jakkoli moje sympatie právě ona nemá. Seriál jsem doposud neviděla a jsem tomu ráda. Za ideál totiž pokládám pořadí kniha - film. I když ne vždy se mi to daří. A já vím, že odpověď na otázku, kdo tuhle krvavou hru o trůny nakonec vyhraje, si v žádném případě nechci nechat ujít.

EvelynHard
23.01.2021 5 z 5

Tady už bylo vše řečeno, takže asi jen... Četla jsem první díl a byl famózní, ale říkala jsem si, že si počkám až budou venku všechny. Už se nedočkám, což? Achjo, taková série by měla mít svůj konec!

n.ezn.amy
15.01.2021 5 z 5

První kniha naprosto famózní fantasy série Hry o trůny, kdy G.R.R.Martin rozvíjí obrovskou ságu o světě královských rodů, jejích intrik, lásky, zrady. V žádné jiné knize jsem nenarazil na tolik zvratů v ději, kdy si oblíbíte určitého hrdinu a ten znenadání např. zemře. Pak sedíte u knihy, jste v její polovině a naprosto nechápete. Hra o trůny je obrovská sága, kde se vyskytuje tolik postav a zemí, že z prvu máte problém si všechny zapamatovat, ale pak postupně vše do sebe zapadá. A hlavně ..... přichází Zima. Tato sága je pro mě naprosto ohromující a fantastická

KatarínaK.
14.01.2021 5 z 5

Jsem zcela uchvácena příběhem. To byl i důvod,proč po shlédnutí seriálu jsem zakoupila tuto knihu i následující pokračování. Obdivuji pána Martina za to co vytvořil. Kniha je skvělá,přes svoji obsáhlost mně bavila od první do poslední strany. Tolik zajímavých postav! Jejich charaktery,myšlenky a činy jsou jediněčně zachyceny. Vše je dokonale promyšleno. Miluji historické romány. Tady se můj oblíbený žánr propojil s fantasy příběhem. A líbí se mi to. Kniha mně do slova vtáhne do svého světa, nechce se mi z něj odejít.

jirina4159
14.01.2021 4 z 5

Seriál jsem neviděla a znala jenom z doslechu. Než jsem se začetla tak jsem byla docela zmatená, spousta rodin nezvyklých jmen a zvláštností. Nakonec jsem se zorientovala a dočetla, přece jenom jsem chtěla vědět jak to dopadne a bude pokračovat.

EvelinaLang
12.01.2021 5 z 5

K téhle sérii řeknu jen to, že je to srdcová záležitost!

josef2900
30.12.2020 4 z 5

Se seriálem nesrovnatelné. Na začátku budete zmatení, z velkého obsahu jmen a rodů, ale dnes už asi není nikdo, kdo by nevěděl alespoň o něčem z příběhu hry o trůny.

patas.burda
26.12.2020 5 z 5

Tak dlouho jsem seriál odmítal, až jsem si jednou koupil knihu, která předčila všechna očekávání a ze mě se stal ten nejotravnější vysvětlovač toho, proč je GoT nejlepší série všech dob :D

plutoking
23.12.2020 4 z 5

Kdybych předtím neviděl seriál, tak je to napínavější.

rencovav
15.12.2020 3 z 5

Jsem rada, ze jsem se do teto knihy (v audio podobe) pustila a jsem take rada, ze se mi ji po tak dlouhe dobe podarilo doposlouchat. Nevim, jestli se pustim i do dalsich dilu, casem mozna. Fantasy tohoto druhu neni tou pravou literaturou pro me. :)

AriaLovesBooks
26.11.2020 5 z 5

Obyvatelé Západozemí zažívají dlouhé léto, ale všichni věří, že po dlouhém létě přijde dlouhá a nesmírně krutá zima. Než se vrátí Jiní a s nimi i ona nemilosrdná zima, lidé začnou hrát hru o trůny, ale má to háček - uchazečů je mnohem více než trůnů. Karty jsou rozdány a je jen na každém, jak bude hrát - lstivě, čestně či nepoctivě, na tom v této hře nezáleží. Důležité je vyhrát. A na výherce čeká Železný trůn.

Dneska jsem dočetla tuto velice opěvovanou knihu a musím se přiznat, že jsem se do ní absolutně zamilovala. Tak dokonalou knížku jsem dlouho nečetla! Toto je pro mě opravdový skvost, měla jsem velká očekávání a Hra o trůny je dokonce předčila. Děj jsem už znala, protože miluji stejnojmenný seriál, který se vskutku vydařil (až na poslední 2 série, to byl docela propadák).

Nevím, co víc k tomuto příspěvku napsat, příběh mě upoutal od začátku až do konce, postavy nejsou jen dobré a špatné, ale jsou opravdu lidské - každý člověk má svou světlou i stinnou stránku a grafické zpracování je také na jedničku.

Pokud se považujete za nadšence seriálu nebo fantasy, určitě nesmíte opomenout toto mistrovské dílo! A jestli vám v knížkách příliš nevadí násilí, krutost, války a intriky, tak je pro vás Hra o trůny správná volba.

mala.bloncka
16.11.2020 5 z 5

Seriál je snad ještě lepší než knihy o GoT. To krásné zhmotnění fantazie.. něco jako Harry Potter - kniha bez filmu nemůže fungovat a naopak.

ElisonAmy
14.11.2020 5 z 5

Ono už tady bylo asi vše řečeno, takže asi takhle... U téhle série jsou největší plus ty postavy. Ano, svět a ostatní věci jsou originální, ale tenhle příběh je úspěšný právě díky těm skvělých postavách a vztazích mezi nimi. V tom tkví jeho největší síla. Můžete mi skvělý svět, ale jakmile nemáte silné postavy, které vás donutí autor milovat nebo nenávidět, je to o ničem.

RaDaR26
13.11.2020 5 z 5

Mistrovské dílo. Tak skvěle popsaný nový svět, že se do něj ponoříte a už z něj nebudete chtít nikdy vyskočit. Každý střípek do sebe zapadá. Děj je možné sledovat z různých úhlů pohledu. Všechny postavy jsou perfektně zpracované. Doufám, že se u knižní série dočkáme všech plánovaných knih a řádného zakončení!