Hra o trůny 2

Hra o trůny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29110/bmid_hra-o-truny-2-J1f-29110.jpeg 5 1183 70

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

Alma-Nacida
Alma-Nacida
03.05.2013 4 z 5

Znatelně lepší než první díl, jen ten překlad BUDIŽ PROKLAT! Není to spíš PROKLET? A je to tam zhusta... To by se jeden PROKLÁL (mečem)... Ale jinak obdivuji košatost, hodně postav, složitý děj... Uvidíme, co bude dál ;-).

laydee
laydee
16.03.2013 4 z 5

včera večer dočtena druhá část :) a pocity, být to v jedné knize, ztratila bych ten blbej pocit, že jsem přečetla už druhou knihu z téhle úžasné série. Bohužel tedy teprve druhou část prvního dílu. Ale moc se mi to líbilo, v postavách mám už dokonalej přehled a po shlédnutí prvního dílu seriálu, jsem si uvědomila, že Zeď je obrovská oproti tomu co jsem si představovala já když jsem knihu četla. U některých knih už od začátku tušíte konec, tady jsem se zatím vždy sekla :) Vrhám se na střet králů :)

hardrock
hardrock
06.03.2013 5 z 5

Po dlhšom rozbehu prvej knihy nastal v deji spad. A úprimne, postavám, ktorým sa úspešne podarilo dožiť sa do posledných strán, mǒžeme len blahoželať. Nečakal som, že toto dielo bude až tak drsné. Už teraz sa teším na pokračovanie

Senza Jenka
Senza Jenka
01.02.2013 4 z 5

Ze začátku trochu chaos v postavách. První díl jsem přečetla před mnoha lety. Tehdy mě přišel snad na 450 Kč a na další díly nezbylo. Seriál je též povedený.

Allcinna
Allcinna
13.12.2012 5 z 5

Jsem jedině ráda, že jsem si mohla přečíst tyto knihy v originále. Ne český překlad bych si už teď opravdu nezvykla :)

Hellou
Hellou
10.11.2012 5 z 5

Silně návyková záležitost :)

Týna1
Týna1
27.07.2012 5 z 5

Úžasný, jsem příběhem úplně posedlá :)

kingmaker
kingmaker
12.06.2012 5 z 5

Autor si, podle mě, splnil sen a popsal anglickou válku růží, a vlastně celý středověký svět, ze svého pohledu, Lannisterové jsou Lancasteři, Starkové jsou Yorkové, Dothrakové tatarské kmeny, svobodná města jsou velké italské přístavy. V tomto světě skvěle fungují feudální vztahy a Martin je umí výborně popsat, všechny ty lenní závazky a rytířskou čest. Dílo je obrovsky čtivé a to, že je vyprávěné z pohledu různých postav umožňuje Martinovi být stejně krutý, jako sám život a zbavovat se i důležitých figur. V celém tohle světě staré Anglie, a Sedm království není nic jiného než starý dobrý Albion, je magie vlastně zbytečná. Klidně bych si dokázal román bez magie představit a nijak by mi to nevadilo. Na druhou stranu ony kouzla, s nimiž se dost šetří, nijak neruší. Prostě hodně dobré.

pauele
pauele
16.05.2012 5 z 5

Ak som písal ku HRA O TRUNY 1, rozpačité 3*. Teraz už plných 5*. Bolo možno chybou hodnotiť knihy oddelene, ale tak som ich čítal. Pomalší rozbeh vystriedal kolotoč udalostí a dej nabral poriadne tempo. Nik nieje dobrý, nik nieje zlý. Každý má svoje dôvody (nepochybne v jeho očiach správne a oprávnené). Čiernobiely svet je preč. Takto som si to predstavoval. Pokračujeme ďalej.

Di...
Di...
30.11.2011 5 z 5

Tak jako mnozí jsem se k této sérii dostala až na základě seriálu (a naléhání kamarádky, abych si to přečetla).

Ačkoliv jsem děj znala, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a příběh mi ubíhal před očima neuvěřitelnou rychlostí. Všechny postavy jsou jedinečné, s vlastní minulostí, motivací, cílem a někdy i koncem. Vše je postupně odkrýváno a důmyslně servírováno. Kapitoly, vyprávěné z pohledu různých postav, snadno navozují atmosféru a jednotlivý vypravěči jsou odlišeni i stylem psaní. Pokud kapitolu vypráví například Bran, měla jsem pocit, že se jedná o skutečné dítě oproti stylu vyprávění jiných postav.

Uchvátily mě autorovy popisy - vzhledu postav, historie království a jednotlivých rodů, soubojů, davových scén a hostin s mnoha chody jídla. Děj tím ale není nijak zpomalen. Naopak prostřídáním s údernými a rychlými dialogy se stává kniha velice čtivou.
Autor má můj obdiv - za ukočírování tolika různorodých postav i bohaté historie, které tvoří vydatné podloží pro vlastní příběh.