Hra o trůny 2

Hra o trůny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29110/bmid_hra-o-truny-2-J1f-29110.jpeg 5 1185 70

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

kayu
03.08.2014 5 z 5

V téhle části se to teprve začíná všechno pořádně rozbíhat. Naprosto obdivuju styl, kterým je kniha napsaná. I detailní popisy tu jsou velice poutavé a mně každá kapitola rychle ubíhala.

vlkodlaq
28.07.2014 3 z 5

První kniha ze série byla velmi čtivá, na děj i zvraty bohatá, bohužel s další knihou nadměrně roste počet dějových linií i brutalita, proto jsem přečetl jen první dvě a další odložil na neurčito. Pak jsem začal sledovat seriál hry o trůny a podobně jsem byl nadšen z prvních dílů a pak mě zkrátka další přestaly zajímat, takže jsem je také odložil na neurčito.

ksander33
09.07.2014 4 z 5

Mno... čekala jsem trochu víc, ale jdu na další díl. Nesnáším nedočtený příběh :D

Kelynka
16.06.2014 5 z 5

Bezva čtení,plné napětí a zvratů. Doporučuji :-)

Culinka
11.06.2014 5 z 5

Úžasná knížka!! Vůbec jsem se nemohla odtrhnout! Neváhám ani vteřinu a ihned otevírám další díl! :-)

Patw
28.04.2014 5 z 5

Druhý díl neudělá nic jiného, než že Vás utvrdí ve své nakažlivé závislosti. Tudíž čtenáře kniha okamžitě pohltí tak moc, že si ani neuvědomí, že už je na konci a rychle nahmatává druhou knihu v sérii.

kjubik
08.04.2014 5 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem zatím četl. Čte se sama, hltáte každé její slovo.

yank3e
07.04.2014 4 z 5

Druhá část knihy se mi líbila mnohem víc než první. Už to nebyl takový úvod, děj se rozjel a příběh mě vážně upoutal. Těším se na další díly.

Snow
17.02.2014 5 z 5

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)

Lea150
22.01.2014 5 z 5

úžasná čtivá kniha

LuciusWlk
30.12.2013 5 z 5

Vynikající úvod série Písně ledu a ohně. Autor si nebere servítky a od první stránky nahazuje vlasec s návnadou, kterou čtenář s chutí pozře a pak už je lapen autorovým vypravěčstvím a dějem Písně ledu a ohně.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný seriál na motivy knihy (série 1):
Před závěrečným dílem 1 série je čas zhodnotit toto dílko. A můj názor? Maximální spokojenost!!! Seriál Hra o Trůny mně neuvěřitelné nadchl. Nejen svým zpracováním, ale vcelku věrným ztvárněním knižní předlohy! Samozřejmě že nemá smysl polemizovat co je lepší, knize se hraná forma nevyrovná, ale zde přinejmenším drží stejné tempo. A i pro diváka, který ságu Píseň ledu a ohně nečetl, je zpracování, myslím, vcelku přijatelné a pochopitelné. Alespoň v dané rovině. Trochu zavádějící možná zní škatulka fantasy, ale první kniha ságy, Hra o Trůny, prostě taková je. Je to začátek a jemná příprava. Nicméně, těší mně opět zde zachycená surovost doby „rádoby středověku“ bez zbytečných příkras. Na seriál luxusní počin, nádherná výprava, exteriéry, věrný scénář tak z 90% Pro fanouška fantasy a George R. R. Martina je to splněný sen. 6*

dusty
16.10.2013 5 z 5

Tohle pokračování příběhu mě rozhodně nezklamalo. V podstatě mám stejný komentář jako k předchozí knize.

ala.mihalikova
12.10.2013 5 z 5

Byl to zážitek a plno nečekaných zvratů. Nemůžu se dočkat toho, co se bude dít dál. Čte se to samo. Je to napínavý. Doporučuji!

Ivan F
22.09.2013 5 z 5

Výborné, jednoducho nič iné sa nedá napísať. Opäť som bol potešený množstvom použitých výrazov, ktoré sa bežne do literatúra nedostanú.

nechapacka84
19.09.2013 5 z 5

Azda najlepší koniec knihy aký som doposiaľ čítal. Pre mňa natoľko fantastický až sa obávám v sérii pokračovať. Dokážem si predstaviť X dejových pokračovaní, ktore mi celú ságu zkazia.

KikiEli
13.08.2013 5 z 5

A teď honem na další díl. :) Ani snad nemá cenu komentovat, jak se děj rozeběhl, to se dalo trochu očekávat. :) Snad se napětí přenese i do pokračování. :)

Elhzar
10.07.2013 5 z 5

Dějový masakr!
Ze začátku jsem vůbec přemýšlel, zda pokračovat ve čtení ságy, když v první části je bambilion postav a nic moc se tam ani neděje, ale tohle? Těch hodně postav je TAM právě potřeba, aby se TADY hodně dělo :) Těším se další řádky.

Kampino
02.07.2013 5 z 5

Fůůů, druhý díl mě totálně pohltil. Příběh má spád. Poslední kapitola mě donutila okamžitě otevřít první díl druhé knihy.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Ani několik shlédnutí seriálu na HBO mě nemohlo připravit na to, jak úžasné pokračování příběhu na mě čeká na stovkách stránek. Okleštěný seriál, holá kostra bez masa, se v knize stává plnohodnotnou osobou, člověkem z tuku, svalů a krve.
To, co v seriálu vidíme, je tady popsáno s něčím navíc. S jakousi třešničkou, na obrovském šlehačkovém dortu, bonusem. Tedy, naprosté vtáhnutí do děje.
A mé srdce ve spanilé touze žádá víc, další kousek z obrovské ságy a já s lehkým úsměvem můžu otevřít další knihu a proplouvat mořem stránek na bárce fantazie bez špetky strachu z ztroskotání.

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Konečně se začalo něco dít.Děj má spád, kniha se čte doslova sama.Charakteristiky postav výborné.Snad si série udrží svůj vysoký standart i v dalších dílech.