Hra o trůny 2

Hra o trůny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29110/bmid_hra-o-truny-2-J1f-29110.jpeg 5 1185 70

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

Lucik100
22.07.2018 5 z 5

V 2. části knihy se to najednou rozjelo a všude se něco dělo. Určitě lepší než 1. část.

Janniska
17.07.2018 5 z 5

prostě bomba!

CharlesWard
31.05.2018 4 z 5

O něco čtivější, než první díl.

kraah
02.02.2018 4 z 5

Ještě lepší pokračování velice dobrého prvního dílu.

achilles
23.11.2017 5 z 5

Děj graduje, postavy se vybarvují, ale nikterak není známo, co dál. Skvěle napsané, překvapení číhá na každé stránce. Dokonalý román.

ctecka_knih
17.10.2017 5 z 5

Četla se lépe než první díl první knihy.
Jinak pokračuji: jedním dechem... :-)

aneta3874
16.08.2017 4 z 5

Jednoznačně lepší, než první díl, co se obsahového spádu týká. Občasný nával nudy a totální zmatenosti zapřičiněný množstvím zbytečných pasáží a bezúčelných postav můžeme ovšem nalézt i na stránkách této knihy. Pro mě je Martin pouze průměrným spisovatelem, který se zejména díky HBO stal celebritou.

silvie5281
24.06.2017 5 z 5

Fantasy literatura nikdy nebyl zrovna můj šálek čaje, ale po shlédnutí prvních pár dílů seriálu jsem se rozhodla přejít na knižní podobu a rozhodně nelituji. Kniha je plná popisů prostředí, životního stylu jednotlivých oblastí království, rodinných vztahů, rysů jednotlivých rodu,.. Zkrátka hodně věcí na zapamatování, ale sotva se člověk zorientuje s napětím očekává další dej, u kterého nikdy neví, co přinese.
Hodně mi vyhovuje i rozdělení kapitol na úhel pohledu jednotlivých hrdinů, knize dodává na dynamice, navíc má člověk šanci nenucene přecházet do různých dějových linií :) nemám v plánu číst jinou knihu, pokud to nebude pokračování Trůnu.. Alespoň do doby, než všechny přečtu :)

Natali692000
16.02.2017 5 z 5

Musím říct, že mě Hra o trůny úplně pohltila. Nemám nic, co bych prvním dílům vytkla a velmi se těším na další díly. Seriál jsem sledovala asi do půlky druhé série, ale i přesto mě knížka neskutečně bavila. Nebyla pro mě ani chvíli nudnou. Zamilovala jsem si Starky a Zimohrad. Vidím to tak, že zítra poběžím do knihovny pro další díly, neboť se nemůžu dočkat návratu do tohoto kouzelného a krutého světa. Četla jsem tu pár komentářů a všimla jsem si, že několik lidí mělo problém se zorientovat v rodech, lordech, serech atd. Za sebe bych řekla jen to, že já s tím neměla vůbec žádný problém. Pan Martin to má velmi promyšlené a když se člověk na četbu opravdu soustředí, tak by se neměl ztrácet. Za mě rozhodně pět hvězdiček!

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Výborné.

Misha11
25.12.2016 5 z 5

Plynulé navázání na první část, další rozvíjení se všech dějových linek.. Neméně kvalitní druhá část.

Exit-50
14.04.2016 5 z 5

Super :) nemá chybu

petrvyhy
09.03.2016 5 z 5

Nemám co vytknout. Stejné jako první část této knihy. Autor tím světem žije a to se mi líbí. Vše do detailu připravené a zároveň poutavě psané.

Phorbo
17.12.2015 5 z 5

Zajisté vysoké hodnocení je na místě. Nejen, že je dle slavného eposu natočen skvělý seriál, který mimochodem docela důvěryhodně kopíruje knihu, ale kniha podává stokráte větší přehled než seriálové zpracování. Proti rychlému spádu v obrazu, kdy nevíte, kdo je kdo, a pořád se to plete, v knížce (kterou jsem četl až po druhé sérii Game of Thrones) je každý charakter zmiňován několikrát za kapitolu a nikdy se nemůžete mílit kdo je kdo. Spád na začátku je pomalejšího rázu, ale spíš otvírá všechny osobnosti, hlavní postavy a vypravěče, proč se chovají tak jak se chovají. Je to spíše bližší seznámení s prostředím a s rodinou Stark, Lannister, Baratheon a dalších lenních pánů a vazalů...

Peti
06.12.2015

Druhý díl knihy Hry o trůny byl opět nabitý akcí a reakcí. Jednotlivé příběhy pokračují, intriky, vraždy, skrytý boj o moc... Moje oblíbené postavy se perou se svým údělem - Jon Sníh na Zdi, Ned Stark jako králův pobočník, Bran mrzák, Arya vodní tanečnice. Neoblíbené postavy se stávají ještě neoblíbenějšími, je k neuvěření, co jim všem díky jejich postavení může projít. A pak je tu druhý svět, kde žije svůj příběh khal Dog a khalesee Dany, svět, který má krutá, ale jasná pravidla. Příběh mě opět pohltil, dle mého názoru skvěle zpracované.

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh se mi opět velmi líbil. Nechyběla zda láska, intriky, odvaha ani pomsta. Stojí za to si tu knihu přečíst. Velmi mi bylo líto Eddarda, to jsem obrečela. Jsem zvědavá, jak celá příběh bude dále pokračovat v dalším díle.

cumulus
08.05.2015 5 z 5

Zpočátku jsem se v prvním díle hůře orientovala v postavách, jelikož je jich tam poměrně hodně. V druhém díle už jsem byla zorientovaná v dějových vztazích a rodech, takže se mi četlo lépe. Pokud se dostanete svou trpělivostí k druhému dílu a přečtete ho, více se neodrtrhnete a čtete dál. Moc se mi to líbí a doufám, že další díl bude stejně skvělý, nebo ještě lepší. :)

agamka
03.04.2015

Navazuje na úvodní knihu, ještě že jsem je koupila dohromady. V tom drsném světě jsem se začínala orientovat a žít životy hrdinů. Dobré to bylo.

Esie
22.10.2014 5 z 5

Daleko více poutavější a dynamičtější než první díl. Kdybych mohla dala bych více hvězdiček. Více už k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Prostě je to úžasná serie plná intrik a zvratů. Oblíbená postava Daenerys a Tyrion (ten skrčet v sobě prostě něco má). Sansa je v tomhle díle tak naivní, nejraději bych jí dala pár facek, ať se z té dětské nevinnosti už probere a Joffrey........Nejraději bych ho zabila a to hodně pomalu

xNelly
11.08.2014 5 z 5

musím souhlasit, že Hra o trůny je vysoce nakažlivá, druhý díl se četl úplně sám, ač jsem věděla, že o smrt hlavních postav není nouze,stejně mě některé zvraty dokázali překvapit....