Hra o trůny 1

Hra o trůny 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/bmid_hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 5 1600 151

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

Denisa153
28.06.2019 2 z 5

Ne, že by mě to nebavilo...
Ale jo, asi mě to nebavilo...

Sign
06.06.2019 5 z 5

Teprve teď se mi do rukou dostala kniha, nejprve jsem viděl seriál. A musím přiznat, že kniha je mnohem barevnější jako seriál :)

vasekv499
23.05.2019 3 z 5

Slušné. Povídky má autor lepší.

Káťa06
22.05.2019 5 z 5

je to i dobrý seriál

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Fantasy není můj nejoblíbenější žánr a Hra o trůny mě moc nelákal, ale pustila jsem se do toho a nelituji. Kniha se mi velice líbila.

Polak
13.04.2019 2 z 5

…radši jsem se vrátil k televizní sérii. M

střapatá
28.02.2019 4 z 5

Taky jsem podlehla tlaku okolí a pustila se do knihy, která mi svým žánrem není vůbec blízká. Do seriálu jsem se pouštět nechtěla, tak jsem zkusila knihu. Byť se v první části toho zas tak moc nestalo, kniha se mi četla až překvapivě dobře. Musela jsem si ale vytisknout rodokmeny s vyznačenými vazbami mezi jednotlivými postavami - doporučuji všem, výrazně mi to ulehčilo čtení. Autor píše velmi rozvláčné, ale přesto poutavě a dává tak člověku možnost si všechny postavy a scenérie v hlavě vykreslit - z tohoto pohledu jsem velmi ráda, že mi představivost nenarušil seriál.. Dám si chvilku pauzu a pak budu určitě pokračovat dále.

Silwinka87
11.02.2019 5 z 5

O této knížce se tolik mluvilo,všude jsem slyšela a četla výborné ohlasy,není to můj šálek kávy,ale protože jsem byla už snad poslední na světě,kdo Hru nečetl,tak jsem podlehla:-)
Musím říct,že jsem se hned začetla,ze začátku jsem měla problém zorientovat se v množství postav a rodů,kterých je opravdu hodně.Ale můžu doporučit a už se těším na další pokračování.
Doba krutého temného středověku mě dostala:-)

Nazli
27.01.2019 4 z 5

Co dodat.. snad jen skvělý úvod.

Mabie
11.01.2019 5 z 5

Podrobné popisy jednotlivých hrdinů, nejrůznějšího prostředí, ohromné množství šlechtických rodů (a jejich erbů a vazeb mezi nimi navzájem) - zpočátku je to strašně nepřehledné, ale jak se jednotlivé příběhy odvíjejí a proplétají, jste chyceni. Příběh je vynikající a ačkoliv fantasy - intriky, podrazy, zrady, politikaření a boj o moc - to všechno známe i ze současnosti. Je to děsivě skutečné a je to nářez!

edita1t
08.01.2019 5 z 5

Super. Čte se jedním dechem.

Misa25
27.12.2018 4 z 5

Opravdu se jedna o spletity pribeh, kde je spousta hlavnich postav a spousta ruznych linii probehu...jelikoz jsem nejdrive videla, nez cetla, tak uz se dokazu lepe orientovat :-) jdu se pustit do dalsiho dobrodruzstvi a rozloucit se s postavami, ktere mi prirostly k srdci....

HalleyM
14.10.2018 5 z 5

Když se ohlédnu zpět za těch necelých 500 stran, musím říct, že se vlastně až tak moc nestalo. To, co je popsáno na tolika stranách, by se dalo shrnout i tak cca do poloviční knihy. Na druhou stranu musím říct, že ani jednou se to netáhlo a utíkalo to jako voda. Přečteno ani ne za 2 týdny a už se nemohu dočkat, až si dojdu do knihovny pro druhou část. Brilantně napsané.

raffi
10.10.2018 3 z 5

Očividne nie som cieľová skupina tohoto... hmm... ako to pekne nazvať... tejto mainstreamovej zábavy (knihy za TV nevymením, takže seriál som nevidela, možno by to však bolo lepšie), ale kniha je miestami zábavná a miestami únavná. Aby som mala predstavu, čo Hra o tróny vlastne je, mi prvý diel úplne stačil a ďalej už pokračovať nebudem. Príliš mi vadí "užvaněnost"...

hroneczek
25.09.2018 5 z 5

Viděla jsem 2x seriál, chystám se nyní vše i přečíst. Miluju to! Akorát neumím říct, zda je lepší seriál nebo kniha. Oboje má své. Seriál je více dramatický, reálný, krutější ... Kniha je naopak více věnována jednotlivým postavám, jejich skutečným pocitům.
A v mém vydání knihy byl na konci ještě popis jednotlivých rodů, jejich znaků, příslušníků a souvislostí.

DericCaster
27.08.2018 4 z 5

Nezastírám, že příbeh je zajímavý a nevšední, přesto asi oproti většiny čtenářů mě uplně kníka nesedla. Ztrácel jsem se v množství postav a knížka na mě nepůsobila "neodložitelně". přesto si myslím, že je to kvalitní dílo, jen ne zcela můj vkus...

špulo
02.08.2018 5 z 5

Tomuto sa hovorí: autorsky si naložiť. Knihy som čítal ešte pred seriálom. A už vtedy som si hovoril, že napísať takéto niečo je neuveriteľne obrovský kus práce. Ale aj zodpovednosti voči čitateľovi. V tomto bode si pán Martin zľahka láme krk. Sorry, zťažka...

IvikaS
08.07.2018 4 z 5

Je to čtivé a napínavé, ráda bych věděla jak to dopadne ale nehodlám pokračovat dalšímými díly, když je konec v nedohlednu. Četla jsem to v rámci čtenářské výzvy a nelituji ale děsí mne ten rozsah.

Lucik100
03.07.2018 5 z 5

Kniha je opravdu dost zmatená a ztrácím se ve všech postavách. Ale děj mě chytil a už se těším na další díl.

CharlesWard
30.05.2018 3 z 5

Paradoxně jsem rád, že jsem před knihami nejprve viděl seriál. Toto je knižní podoba prvních 6 dílů. Jen kdyby některé postavy měly věk ze seriálu a nebyly pětiletými dětmi, co lehávají s dospělými muži, byl bych spokojenější!

magie rytíři zrada intriky čarodějové čest

George R. R. Martin
americká, 1948