Hra o trůny 1

Hra o trůny 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164470/bmid_hra-o-truny-1-BwT-164470.jpeg 5 1601 151

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. 2. vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

dada0809
16.10.2014 5 z 5

Pravda, že na některých místech je kniha nudnější a zdlouhavější, ale i tak se mi velmi líbí. Přestože fantasy zrovna není můj oblíbený žánr, tuto knihu i další pokračování mám velmi rád.

Eridan
13.10.2014 3 z 5

Inu, první díl má hned několik much:
1) Předně je to utahanost. V první pětině nás autor naladí zajímavým vyprávěním a kulisou světa, který by stál za prozkoumání. V dalších třech pětinách se nás pokouší unudit k smrti neustálými popisy a nekončícími nepodstatnými rozhovory, aby se vše pokusil napravit v poslední KONEČNĚ akčnější a zajímavější pětině.
2) Plochost charakterů - je to dáno pravděpodobně jejich množstvím. Na každý charakter se tak dostane jen zřídka. Snad s vyjimkou Tyriona (a to až díky posledním stránkám) jsem za žádnou postavu nedýchal. Ano, lehké symtapie dobře. Ale kdyby zemřeli... necítil bych křivdu. A to je špatně.
3) Popisy. O nedostatku akce jsem již mluvil. Upřímně, co se stalo od začátku až do tří čtvrtin knihy? Bran spadl. Všichni někam cestují. To je celé. Pak jen kýbl keců. Proč autor neudělal putování zajímavější? V celé 500ti stránkové knížce jsou snad jen čtyři rozsáhlejší souboje - z toho ještě většina v samotném závěru knihy. A ty jsou upřímně pěkně odfláknuté. Na to, jak dokáže popisovat budovy zámku na několik stránek je to hanba.
První díl mě příliš neoslovil. Tuším, že autor bude charaktery dál rozvíjet a snad to dostane i nějaký spád. Kdyby tenhle díl byl zkrácen na 100 stran, uvítal bych to. Takto budu dlouho přemýšlet, jestli mu dám ještě šanci. Na Tyriona a Daenerys se těším... ale co ten kopec přebytečných keců, plytkých intrik a zdlouhavých popisů?

Esie
10.09.2014 5 z 5

Pět hvězd, to prostě jinak nejde. Už dlouho jsem nenarazila na knihu, ze které bych byla tak nadšena. Prostředí jakoby temného středověku, úžasné. Taky každá kapitola vyprávěna vždy jinou postavou mě přímo nadchnuly. Hned začínám s dalším dílem.

Gabriella.Ann
02.09.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a ráda se k ní vrátím. :) (Jsem u 3. dílu 2. části)

Erica
12.08.2014 5 z 5

Přestože jsem už viděla filmové zpracování, jsem z knihy nadšená. Dejte mi všechny díly a pošlete na pustý ostrov.

vlkodlaq
28.07.2014 4 z 5

První kniha ze série byla velmi čtivá, na děj i zvraty bohatá, bohužel s další knihou nadměrně roste počet dějových linií i brutalita, proto jsem přečetl jen první dvě a další odložil na neurčito. Pak jsem začal sledovat seriál hry o trůny a podobně jsem byl nadšen z prvních dílů a pak mě zkrátka další přestaly zajímat, takže jsem je také odložil na neurčito.

kayu
22.07.2014 5 z 5

Řekla jsem si, že při čekání na další řadu seriálu si přečtu knihy. Asi jsem od toho podle těch recenzí čekala trochu víc, ale kniha mě stejně naprosto pohltila.

Racík
13.07.2014 5 z 5

Nejsem milovník sci-fi ani fantasy. Začala jsem číst ze zvědavosti - "co na tom všichni vidí". Je to krásně napsaný příběh, hodně rozvětvený, hodně osob. Ze začátku se trochu musíte zorientovat ve spoustě jmen. Kdo má rád příběhy, počte si.

Culinka
10.06.2014 5 z 5

Zajímalo mě, co na tý Hře o trůny všichni mají. No už je mi to jasný! Děj mě tak dostal, že jsem se už vrhla na druhej díl :-)

alabra
08.06.2014 4 z 5

Kniha je ve svém žánru dobrá, ale na první místo celkového žebříčku bych ji nezařadila. Dá se přiřadit k Prstenu Nibelungů. Autor dokonale propojil dějové linie jednotlivých postav, což je v tom ohromném počtu hrdinů jistě velmi obtížné. Překvapivá a nečekaná je smrt hlavních protagonistů, dává možnost rozvíjet nečekané dějové linky. Určitě si přečtu i další díly.

vrzd
05.06.2014 5 z 5

super, jak jinak?

kusma
02.06.2014 5 z 5

Tak jsem si říkala, co všichni na té Hře o trůny vidí? Je to nejlépe hodnocená kniha na Databázi knih, každý vychvaluje seriál... Přečetla jsem si první část prvního dílu... A stala se závislou! Jdu hltat další části!

Patw
28.04.2014 5 z 5

Naprosto dokonalé rozjetí několikadílné série. Ze začátku se zdá, že je v knize spousta postav avšak člověk si zvykne a všechny si časem zapamatuje.

yank3e
21.03.2014 4 z 5

Rozjezd dobrý, určitě si přečtu i další díly.

Jara 56
02.02.2014 4 z 5

Nádherně napsané i se spoustou postav v tom člověk nezabloudí, navíc seriál, který je podle knih nafilmovaný, je téměř doslovný přepis a krásně se s knihami doplňuje, prostě spokojennost.

Efca
18.01.2014 5 z 5

Trochu jsem se bála té změti jmen, ale tím že jsou kapitoly rozčleněny právě podle jmen, je snadnější si je zapamatovat a zorientovat se jak v ději, tak i v místě kde se daná osoba nachází. Takže se mi pletly spíš jen Varys a Viserys a i v nich jsem se už zorientovala :-) Parádní příběh, který má spád a je zde miminum popisů okolí které by rozmnělňovaly děj (čemuž se u některých fantasy knih často autoři nevyhýbají, naopak je pěkně roztahují na několik stran..). Musím říct, že jsou mi zatím sympatičtější postavy, které nejsou buď černé nebo bílé (zlo, dobro, intriky, čest) a u kterých mohu jen domýšlet kam se posunou v dalším ději.

Avas1
16.01.2014 5 z 5

Nejúžasnější serie knih kterou jsem kdy četl. Má to suprově zamotaný děj a nikdy nemůžu vědět co se dopředu stane.Sice tam pořád někdo umírá ale na to už sem si v těchto knihach zvykl. Těším se až napíše další hnihu.

Astarothh
18.12.2013 4 z 5

Super, super a zase super. Obě knihy super! Tuna postav, ale 95 % z nich se často opakuje, takže si je osvojíte a zařadíte. Příběhy brilantně popsané tak, že si je hravě představíte. Jen nechápu zálibu autora v zabíjení koní, to jsem špatně nesla, nicméně i to patří ke knize - smrt, boj, válka, pomsta, sex, napětí, krev, čest, nepravedlnost, krutost. Při čtení zažijete zážitek a emoce !!!
Zhlédla jsem už i seriál 1. série a těším se na Střet králů !!!

cepice
09.12.2013 5 z 5

Jedna z nejlepší knih, co jsem kdy četl, skvělé vyvpravování, naprosto úžasný a složitý děj (přesto je jasný a srozumitelný). Při čtení bravurně poskládaných vět se vám až tají dech. A to nekecám!

Snow
04.12.2013 5 z 5

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)