Hostina pro vrány

Hostina pro vrány https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122031/bmid_hostina-pro-vrany-vX3-122031.jpeg 4 2733 232

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá… Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn“, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí – ale jen pár jich nakonec přežije.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Není co dodat

amejzlík
amejzlík
01.07.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoct ale, tenhle díl mě neoslovil tak, jako ty předchozí. Buď dospívám a začíná mě bavit jiná literatura, nebo byl tenhle díl slabší. To musím zjistit přečtením tance s draky… V tomto díle se neprolilo tolik krve, jako v dílech předchozích. Řešila se spíše politika v Králově přístavišti. Většinu postav v knize už nemůžu vystát, což znamená že, dospívají a začínají umět hrát hru o své trůny.

pupopony
pupopony
18.02.2022 4 z 5

Tak tento díl mi přišel nejméně záživný

Karoley
Karoley
01.01.2022 5 z 5

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

"Zima se blíží.."
"Ty nevíš nic, Jone Sněhu."

Sága ledu a ohně
7) Sen o jaru

Placi
Placi
30.12.2021 5 z 5

(SPOILER) U skvěle vymyšlených příběhů, které jsou navíc brilantně napsány čtivou formou mi vůbec nevadí, že jsou delší, než by mohly být. Hostina pro vrány je toho krásným příkladem. Řada čtenářů opět řeší, že je děj natahovaný a zdlouhavý, ale já jsem tomu u kvalitní literatury rád. Píseň ledu a ohně je skutečným eposem.

Obrovsky oceňuji s jakým umem dokáže autor zachytit situace, kdy nějaká postava ve svých plánech počítá s eventualitami, které již neplatí, což víme my jako čtenáři, avšak daná postava logicky ne.

Zdá se, že vše směřuje k Daenerys a jejím drakům. Mocní pánové Západozemí mají za lubem zmocnit se jejích draků, za každou cenu. V tomto díle mě však nejvíc bavila dějová linka Briene, která se přes řadu osobních zklamání a neúspěchů stále snaží dostát svým přísahám.

petaSk
petaSk
30.11.2021 5 z 5

[audiokniha]
Opět paráda. Nejnenáviděnější osoba je Cersei, u které jsem se konečně dočkala nějaké satisfakce. Jaime Lannister se definitivně stal jednou z mých nejoblíbenějších postav a v Hostině pro vrány dostal hodně prostoru, abychom ho poznali lépe. Brianne je taky skvělá a jsem zvědavá, jak to s ní nakonec dopadlo. Osud Fialky a jejího synáčka mi rval srdce a já doufám, že v Tanci s draky vše dobře dopadne. Sansa nám dospívá a získává sebevědomí, ale rozhodně se z ní nestává taková bitch, jak bylo znázorněho v seriálu.
Naopak, nejméně mě pořád baví Arya Stark. Tyrion mi tady nechyběl, aspoň dostaly prostor jiné postavy. Ale do dalšího dílu se na něj těším.

Květ
Květ
29.07.2021 4 z 5

Po delší době jsem dočetla čtvrtý díl Hry o trůny. V tomto pokračování mi moc chyběly některé postavy (Daenerys, Tyrion, Jon Sníh...), přišlo mi to trošku natahované, ale jiné výtky nemám, opět do detailů propracovaný příběh a těším se, co bude dál.

Jaklová.katka
Jaklová.katka
10.07.2021 3 z 5

Tyrion. Tyrion. Tyrion.
Co víc chtít

fénix56
fénix56
19.06.2021 4 z 5

Nevím, co spisovatele Martina vedlo k tomu, aby tento díl tak rozmělnil několika novými postavami, bez kterých by se tato série obešla. Ano, jeho styl je pořád stejný, to znamená vynikající. Ale protože už mám všechny díly přečteny několikrát, vím, že většina těch nových postav mizí ve ztracenu. Bohužel ve ztracenu vidím i ukončení celé série....

KajaPet02
KajaPet02
30.04.2021 5 z 5

Nemám slov. Tohle je naprosto geniální série. Líbilo se mi, že i tak velký svět je v podstatě miniaturní. Různé postavy narážejí na jiné postavy na naprosto nečekaných místech (někdy pro ně, jindy spíš pro mne), nejednou jsem měla chuť začít na ně křičet koho to vlastně potkali a jak důležité věci by se od nich mohli dozvědět. Je neuvěřitelné kolik zvratů se vejde do jedné knihy, když se celou dobu vlastně více méně nic nedělo. Stejně jako u předchozích dílů se mi první půlka celkem vlekla, ale pak jsem najednou byla na konci a ptala jsem se sama sebe jak se to stalo. Už se těším až se dostanu i k dalšímu dílu.

fruitbueno
fruitbueno
08.04.2021 3 z 5

Natrápila jsem se. Bavily mě jen příběhy Starkovic děvčat, hlavně Arye. Přijde mi, že jsem zatím v sérii nic slabšího nečetla. Škoda.

Mirka2778
Mirka2778
28.03.2021 5 z 5

Samozřejmě nemůžu napsat, že jsem zklamaná. Nejsem. Ale některé postavy mi opravdu chyběly. No ano, přibyly další. Takže se v nich už trochu víc ztrácím kdo je kdo. Každopádně jsem se Hostinou prokousávala o něco déle. Je jasné že ani jediné ze sedmi království nemohlo zůstat stranou a nezůstalo.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
21.01.2021 5 z 5

čtvrtá série ságy Hry o trůny. Válka je v plném proudu a království totálně v troskách. Jednotlivé rody zabírají území, rodí se nová spojenctví a aliance a pochopitelně není nouze o intriky a zrady. V tomto díly se setkáme s dalšími hrdiny, kteří se v předchozích dílech moc anebo vůbec nevyskytovali a tím Martin rozvíjí další osudy a spletité příběhy. Každý díl mě moc baví a stejně i tento, sice se zde nesetkáme s hrdiny z předchozích knih, ale kniha je neméně čtivá a napínavá

josef2900
josef2900
30.12.2020 4 z 5

Asi nejslabší díl celé série, což neznamená, že je nějak špatný

Polinius
Polinius
27.12.2020 4 z 5

To je špalek!
Tahle série je hlavně pro milovníky čtení, protože stránek je strašně moc a děj postupuje vpřed velice pozvolně. Všechny naše oblíbené postavy se v knize nevyskytují. Oblíbené? Nemusíte kupříkladu mít Tyriona vůbec rádi, ale po předchozím díle prostě MUSÍ každého zajímat co bude dál. Co bude dál? Tohle vám tato kniha neřekne.
Kniha vám každých 200 stran dá erotickou scénu a konec je zase tak volný, že to pomalu končí uprostřed věty. Málokdo ví, že kniha skrývá jedno tajemství. Hora má..(konec textu)

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
29.11.2020 5 z 5

I když téměř všechny mé oblíbené postavy v knížce nebyly, tak se mi líbila. Na konci Martin vysvětluje, že když ji psal, byla moc tlustá, takže ji musel rozdělit na dva svazky, aby nebylo jen půl příběhu od každé postavy, ale aby příběhy byly ucelené. A dobře udělal! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

TerezaRS
TerezaRS
01.11.2020 2 z 5

Hostina pro vrány byla pro mě utrpením! Tohle je jedna z knih, u které si řeknu, že to byla ztráta času. Ale jelikož Hostina patří do mé, jinak oblíbené, série, tak jsem ji prostě nějak přelousklala. Ale proč? Proč bylo tolik zbytečností na tolika stránkách? Normálně to nedělám, ale u této knihy jsem opravdu nelítostně stránky přeskakovala, protože byly třeba na jedné straně jen jména! Jména hostů na svatební hostině, jejich rody, jejich děti a blablabla! Po celou dobu knihy se fakt, jakože fakt, nic nedělo. Až teda konec, ten to zachránil! Navíc tam úplně chyběly moje oblíbené postavy - Tyrion, John Sníh a Daenerys. A co tam předváděla Sansa s "králíčkem" radši nebudu zmiňovat... Jakože série Píseň ledu a ohně je super, možná si dám i někdy rereading, ale tento díl rozhodně vynechám, protože mám pocit, že byl naprosto zbytečný.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

misickabl
misickabl
27.08.2020

Me to teda taky buhvi jak nebavi a nejvic me toci zmena prekladu-z Vysoke zahrady je Vysokozahrada atd. atd. a ja z toho mam akorat koprivku...

Elka252
Elka252
24.08.2020 5 z 5

Hostina pro vrány je skvělá kniha. Nechybí v ní láska, zrada, závist, přátelství, válka, nekončící boje o moc a to celé protkané vzpomínkami na časy dávno minulé. V této knize vystupovali hlavně postavy které zatím neměli tolik prostoru. Dost mi ale chyběl Tyrion, Dany nebo třeba Jon Sníh kteří se knize vůbec neobjevili. Stále tady pro nás byla Cersei, Jamie nebo třeba Brienne což jsou podle mě skvěle napsané charaktery. V tomto díle už se ani tolik neválčí ale o to více se v Západozemí kují pikle a všichni se pomalu připravují na to co přichází.