Hostina pro vrány 1

Hostina pro vrány 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2937/bmid_hostina-pro-vrany-1-Dm4-2937.jpeg 4 778 55

4. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá… Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn“, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí – ale jen pár jich nakonec přežije. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Feast for Crows , 2005

palec
31.08.2015 3 z 5

No,začít od tohoto dílu,tak nevím,jestli bych v sérii pokračoval.Ale jako celek vynikající.

1v8na
21.08.2015 2 z 5

Příběh byl celkem zajímavý, ale na můj vkus už i nezáživný. Z celé série mě bavil nejméně a měla jsem problém se přes něj prokousat.

kusma
22.10.2014 2 z 5

Zklamání... Nebýt předchozích dílů, tak tento ani nedočtu... Přišlo mi to jako velké přešlapování na místě. Ale to neznamená, že ve čtení nebudu pokračovat :)

yank3e
05.09.2014 4 z 5

Uf, tak jsem zjistil, že čtu starý překlad. Z těch počeštěných jmen a názvů bych zvracel. Což o to, člověk by si zvyknul, ale v předchozích třech dílech bylo tolik vedlejších postav, že jsem se v nich ztrácel, a teď se najednou všichni jmenují jinak?! *Tohle* už nepřekousnu. Jdu si sehnat nové vydání...

Ivan F
09.08.2014 4 z 5

Sklamanie. Popravde, vedel som, že niekedy musí autor zakopnúť a stáva sa tak v prvej časti štvrtého dielu. Očakávam, že aj druhá časť sa bude vliecť, mnoho postáv, o ktorých som chcel čítať sa nedočkám, naopak, bude mi servírovaná nezáživná púť viacerých nových postáv. Ale má to aj výhodu, veľmi ma bavia časti, ktoré opisujú Jaimeho putovanie a Aryine príhody. Okrem toho som zvedavý, čo vlastne autor myslel prológom, pretože zabiť na začiatku neznámu postavu kvôli kľúču a nevysvetliť, prečo, to by som Martinovi neodpustil.

Culinka
08.07.2014 4 z 5

Tenhle díl mě asi zatím bavil nejmíň, ale rozhodně mi nebrání, abych se s chutí nevrhla na další pokračování :-)

Pavlnka
03.06.2014 5 z 5

Kniha mě pořád baví, ale některé postavy mě matou. Některé postavy se vytratily tak nějak záhadně - jen zmínka že byli popravení. Je to trochu matoucí a jsem zvědavá, jestli se to v druhém díle spraví.

Snow
08.05.2014 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl.
Objevilo se spousta nudných nových postav, (Já osobně doufám že se zase vytratěj) v kterých se člověk tak tak vyzná, a tempo o proti jiným dílům upadá.

mijala
05.05.2014 3 z 5

pro mě zatím nejslabší díl a předpokládám, že druhá část bude hodně podobná. kdyby Martin proházel trošku kapitoly mezi čtvrtým a pátým dílem, tak by to nebylo na škodu, aspon by se střídaly ty nudné s těmi dobrými. některé kapitoly, a to převážně ty o nový a neznámých postavách, mě opravdu nudí. už se nemůžu dočkat pátého dílu.

Drakenovec
28.02.2014 4 z 5

Dobrý díl, ale proti předchozím o něco slabší. Hlavně trochu upadá tempo děje a oběvuje se spousta nových postav, takže jsem měl tendence se v nich ztrácet. Jinak super.

Ed7
10.02.2014

Zdravím,
Seriál je úžasný, zkouknul jsem všechny díly do 3 serié. 4 série bude na HBO 7.dubna, tak jsem si koupil knížku 4 série " Hostnia pro vrány" , první část. Nemohl jsem to vydržet do dubna, tak čtu a čtu a v prvních pěti kapitol se odehrávají nějaké změny ....... bohužel ta kniha nenavazuje ... na poslední 10 díl 3 série..... Tak mě to pěkně naštvalo,když čtu a celkem podstatné postavy jsou již mrtvé a bohužel nevím ani jak....... tak nevím jestli jsem si neměl koupit předtím. Nemáte někdo stejný problém :)
Díky

dusty
30.01.2014 5 z 5

Přiznám se, že už jsem ztratil ponětí o tom, v jakém dílu se udála nějaká konkrétní událost, ale přesto mě ten příběh nepřestl bavit a těším se na další pokračování.

Mergirus
15.01.2014 2 z 5

Opravdu lituji, že jsem se k této sérii dostala, a to s každým přečteným slovem. Příběh se odehrává jen v jedné oblasti, navíc dlouho trvá, než se děj rozjede.

orson
07.01.2014 4 z 5

Přijde mi, že ta první kniha každého pokračování této ságy je o dost slabší, než ta druhá, ukončovací :) Tahle byla asi zatím nejslabší. V postavách už jsem se definitivně ztratil a občas mi na začátku kapitoly trvá dosti dlouho, než zjistím, kde se děj odehrává a kdo je tam ta hlavní postava...

Korumbad
27.12.2013 2 z 5

Hostina pro vrány- je jako velkoplošný dodátek neboli nevydaný/vydaný příběhy, které spiše vyhledáváji pouze opravdové milovníci této obrovské ságy. Já jim bohužel nejsem a zřejmě už nikdy nebudu. 4. Díl pro mě byl: bez napětí; bez skandalu; bez zvratu a kapitoly končily stejně nudně, jako začínaly; děj,je natolik rozvětven, že budi dojem o panu Martinovi, jako o novodobém autorovi “argentinských telenovel”
Na druhou stranu autor má dost do detailu propracovaný svět a jako vyprávěč u mě patří k těm nějvětším ! Naštěstí nevzdal jsem to a konec knihy už byl takový, jaky jsem si přal, aby byl od začátku. Bohužel celkový dojem to nezměnilo.

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Bylo toho zde hodně a zároveň málo. Martin to náramně zamotává a já jsem zvědav a nedočkavě vyhlížím další šťavnaté sousta:)

Arry
10.12.2013 3 z 5

Podle mého názoru zatím nejslabší díl. Docela mi vadila absence Daenerys a také to, že autor do příběhu pomalu ale jistě zapléta nové a nové postavy a tím ještě více zamotává příběh, aniž by jej posouval někam dál (možná proto, že dost starých známých se již nenachází mezi živými).

Kampino
20.11.2013 4 z 5

Přiznávám že tímto dílem jsem se musela trochu prokousat, mnoho postav a kniha nemá takový spád jaký jsem čekala.

Gwin
10.08.2013 4 z 5

O hodně slabší než předchozí díly. Děj je velice zhlouhavý, na rozdíl od předchozích knih se objevují výhradně nezajímavé postavy.

Tereszka
07.08.2013 4 z 5

Tak další část přečtena. Někdy se až docela ztrácím v tom nespočtu jmen :) V této části spíše více zaměřeno na Lenistery a Greyjoe.

Kniha Hostina pro vrány 1 je v

Přečtených1 208x