Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/bmid_boure-mecu-s7y-378406.jpg 5 3525 273

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Storm of Swords , 2000

Therezz
23.03.2018 5 z 5

Báječný svět, úžasný příběh, napsáno téměř dokonale. Není divu, že této knize a celé sérii- jak knižní, tak filmové- propadlo tolik lidí. Patřím mezi ně a již netrpělivě očekávám Vichry zimy...

mitsucz
13.03.2018 5 z 5

Nemá cenu se nějak zvlášť rozepisovat, tohle je jedna z nejlepších knižních fantasy sérií, za mě opět plný počet :-)

Morgana
13.03.2018 4 z 5

Hodně zvratů a situací, které bych rozhodně nečekala a ne všechny se mi líbily. Pořád mě ale nepřestává fascinovat rozsah a propletenost děje ačkoli někdy je autor na můj vkus až moc rozvleklý a podrobný v popisování.

Set123
10.03.2018

Absolutně geniální pokračování neuvěřitelné rozsáhle fantasy ságy, svou velikostí dokonalostí a kultem srovnatelnou s takovými velikány jako je svět Středozemě, nebo Zaklínač.
Kniha postupuje se svým specificky Martinovským stylem psaní dál v příběhu krajně nemilosrdně a krutě. No zkrátka pokračování je přesně takové, jaké jsme očekávali a po jakém jsme toužily, ne-li ještě lepší.
Martin pokračuje se svým nemilosrdným zabíjením hlavních postav, milovaných i nenáviděných, boj pokračuje a zima se blíží s každým dnem války v tomto velkolepém světě plném utrpení a bolesti.
V tomto díle se vlastně nic nemění od předešlých dvou knih a Píseň ledu a ohně je pěna dál.
Tuto knihu jsem zhltnul s nadšením a touhou po pokračování, díky čemuž nemohu jinak, nežli Bouři mečů hodnotit 5 hvězdami.

B-artX
20.02.2018 5 z 5

Skvělé, dokonalé, výborné. Lepší než Střet králů a Hra o trůny. První kniha je velmi dobrá, druhá je geniální. Co kapitola to zvrat, bitva, zajímavý monolog nebo krásný dialog. Nejvíce mě bavili Sama, poté Jona, Tyriona a Catelyn. Ačkoliv mě to překvapuje, od té doby, co Arya zabila toho strážného v Harrenově, jí doopravdy nemusím, což je docela zajímavé, když to je moje nejoblíbenější postava seriálu.

Knihu hned zařazuji, jako svojí druhou nejoblíbenější knihu, co jsem kdy četl. Bohužel, Farmu zvířat Bouře prostě neporazí, musela by mít trošku svižnější začátek a více napětí. Jinak jsem ale zcela spokojen, četl jsem snad každou hodinu dějepisu, výtvarného umění, fyziky a češtiny, někdy i chemie a matiky, když se poštěstilo. 100%

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl vůbec.
+spoiler+
Brienne a Jaime jsou úplně úžasný. Sansa dostane místo Willase Tyriona Lannistera. Krvavá svatba je něco velkolepého, Robba a Catelyn jsem stejně nemusela, ale brečela jsem i tak. Zato linka Daenerys spíš nic než moc.

avi8
09.02.2018 5 z 5

úžasné čtení :-)

KAREL6725
01.02.2018 5 z 5

To nejlepší co kdy Martin napsal .

Pichoval
16.01.2018 4 z 5

Stale napinavy pribeh, sice to vypadá, ze se vsichni vyvrazdi. :-) nicmene se těším na další pokracovani jak se bude vse vyvíjet.

Malýmedvěd
10.12.2017 4 z 5

Další povedený díl. Řemeslně je to bezvadně zpracované, postavy se mění a balancují mezi dobrem a zlem. Všude je mnoho násilí a lží a čtenář nemůže knihu odložit. Na jednu stranu, bych po třech dílech v kuse, už chtěl číst něco jiného, ale nedá mi to a jdu do 4. dílu.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Jak už někde někdo psal, je otázkou, zda milovat pana Martina za krutý, a až na malá zakolísání (Dany a otroci; přeci jen je ta proměna příliš uspěchaná) realistický a uvěřitelný středověký svět s bohatou fiktivní historií, či jej nenávidět za to, že jej tak rychle vylidňuje. U příležitosti svatby Edmura Tullyho málem kniha prolétla sklem, avšak potom, co jsem si uvědomil, že při její tloušťce (mám vázanou :)) by jím nejspíš prošla, jsem si to rychle rozmyslel. Mé nejoblíbenější postavy zatím zůstávají, a to je dobře. Chvíli jsem byl na rozpacích, zda nesrazit hvězdičku, ale nepamatuji si, kdy naposledy se mi četlo téměř 1200 stran tak rychle (bohužel), a tak příjemně. A to je dle mého při čtení nejpodstatnější, takže plná palba pěti, a těším se na další knihu s napětím, kam se děj vrtne, právě tak jako na třetí sérii výborného seriálu...

Emetiore
08.11.2017 5 z 5

Nad veškeré pochybnosti nejlepší díl Písně ledu a ohně, a to je co říct. Přijde mi hloupé pět chválu nad každým dílem série zvlášť, a tak to stručně shrnu u Bouře.
Martin je dle mého naprostý velmistr výrazové symboliky. Všimněte si, jak šikovně se svým světem už od prvního dílu pracuje: jednotlivým postavám, vedlejším i hlavním hrdinům, místům, myšlenkám a vzpomínkám vždy přiřkne jeden nebo více zapamatovatelných atributů, často i jednoduchých. Ať už se jedná o frázi, která je opakována, dokud se nestane emotivní součástí charakteru, o dojem, který hrdina dokola popisuje, o skutečně hmatatelný symbol, nebo dokonce o kombinaci (modré okvětní plátky růže a "Slib mi to, Nede..."), autor je vždy schopen nám zajistit autentické propojení s jeho světem. A pak to přijde, protože způsob, jakým dokáže se čtenářem, který si na jeho symboliku zvykne, pracovat, je nevídaný.
Česky řečeno, je to nářez jako prase. Když se člověk dočká jeho přes tisíc náznaků připravovaných point, vždycky to stojí za to a v Bouři mečů je takových situací opravdu mnoho a každá je skvělá a zapamatovatelná.
V mých očích je George R. R. Martin tím, kdo v současnosti sedí na Železném trůně fantastiky. Erikson je možná inteligentnější, ale jeho svět je pro nás smrtelníky zmatený a nečitelný. Sanderson je skvělý, ale je to skvělost šprta, vypilovaného řemesla. Rothfuss má ohromný talent a geniální cit pro detail, ale jeho čtivost se bohužel nesetkává se smysluplným, do závěru dotaženým a promyšleným dějem. Martin umí všechno, jeho knihy mají hutnou atmosféru, živé postavy, ďábelské detaily, příběh, který hltáte pro jeho plynulost i pro hlad po zvratech, a pak především ty vykrystalizované, vypiplané závěry jednotlivých dějových linií.
Pevně doufám, že mohutná rozbíhavost, která se projevila v posledních dvou knihách, se nakonec ukáže být jenom bombastickou přípravou k perfektnímu vyvrcholení, protože by byla věčná škoda, kdyby se něco tak slibného jako Píseň v závěru Georgovi rozkutálelo mezi prsty. Každopádně mu přeju to nejpevnější zdraví, protože jestli to ten člověk nestihne dopsat...

jaroiva
31.10.2017 5 z 5

Nejlepší část série, podle mého, další dva díly mě už nebavily. Tak uvidíme, co šestý díl...

Rudla333
07.07.2017 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší kniha série.
Děj jede celou dobu na 110%. Člověk má až pocit, že v poslední třetině se toho stane víc než ve zbytku série dohromady.
A z epilogu naskakuje husina!

milos3533
12.06.2017 5 z 5

Povedená kniha

papajapa
03.06.2017 5 z 5

Boze, tahle mela jeste vic stranek nez predchozi. Nicmene byla zajimavejsi, plna necekanych zvratu, zrad, snatku a umrti. Nektere casti potesily, jine nikoli, ale tak uz to chodi podle toho komu fandite.

miloslava1386
31.05.2017 5 z 5

Skvělá jako předešlé knihy.

Atom128
17.05.2017

Co na to říct? Z mého pohledu mistrovské dílo - sám píši knihu a můžu potvrdit, že mi dalo zabrat napsat 40 stran, tenhle chlapík dokázal napsat přibližně 1150 stran plných děje! Z toho mám respekt! Ale upřímně: Pokud nejste příliš velký fanda GoT, nečtěte to. Pokud jste a chcete se dozvědět co a jak, jestli je tam něco jinak než v seriálu (například ten konec, ten v seriálu ROZHODNĚ nebyl...) pak to doporučuji. Jenomže když nemáte čas na 1150 stran, nevadí - seriál je stejně lepší, a to ze dvou důvodů: 1) děj je zkrácený a srozumitelnější, 2) nemusíte číst 1150 stran a dozvíte se stejné věci jako v knize (až na konec, jak jsem již řekl). Takže za mě pro ty, co se neodváží, doporučuji jen seriál a vůbec si nelamte hlavu s tím, že jste nečetli knihy - ono je to spíš takový bonus. Jinak kvalitní dílo, postavy k vám mluví a vyvíjejí se neuvěřitelným způsobem. Ale jak sám řekl G.R.R.Martin - v detailech je ďábel a tahle kniha je od hlavy k patě plná malých a velkých ďáblíků, tak pozor na ně. Čeká vás popis prostředí, který jinde nenajdete a historie, která, dovolím si říct, se blíží hustotě Silmarillionu (avšak srovnávat to takřka nelze, co si budeme vykládat, Tolkien je Tolkien a na něj nemá ani tenhle génius...).

KatChiss
20.04.2017 4 z 5

Možná bych tuto knihu rozdělila na dvě. Co si budeme povídat, 1198 stránek je docela dost. Alespoň jsem si při čtení trochu zaposilovala.
Děj byl místy trochu zdlouhavý a někdy až příliš detailní.
Jinak jsem se utvrdila v tom, že Tyriona prostě žeru!
Mrzí mě, že jsem nejdříve viděla seriál a až potom si knihy přečetla, protože se teď už nemám na co těšit a vím předem, co se stane. Ale snad v těch dalších dílech se nějakého toho napětí dočkám.

HermionaKnihom
18.04.2017 5 z 5

Tak tohle byl teda masakr. Oproti Střetu králů, kde jsem zoufale čekala na nějakou akci a ke čtení jsem se někdy i nutila, Bouře mečů mě chytla a nadchla už v prologu.

SPOILERY!!!
- Catelyn - nikdy jsem ji neměla ráda, ale jen tak propustit Jaimeho? Aniž by to předem věděl Robb? A její konec. Mrzelo mě to, ale spíš kvůli Robbovi, kterého mám fakt ráda. A její oživení jedině plus. Těším se, jakou to bude v budoucnu hrát roli.
- Sansa - čekám, jestli se konečně nějak vzchopí. Vím, že to měla těžké, ale to zbytečné gesto odporu na její a Tyrionově svatbě mě fakt naštvalo. Doufám, že si uvědomí o koho přišla a vezme Tyriona na milost.
- Arya - úžasná postava. Každá její kapitola mě bavila. A teď pluje do Braavosu s Jehlou v ruce. Na ní se asi v Hostině těším nejvíc.
- Bran - jsem ráda, že se ubral počet jeho kapitol, protože mi přijdou prostě trochu nezáživné. Ale až se snad dostane za Zeď, bude to mnohem lepší.
- Jon - prostě hrdina. Nejlepší kapitoly z celé knížky.
- Sam - ze začátku jsem ho nemusela. Prostě takový ufňukaný zbabělec, ale potom mi přirostl k srdci. Fialka ho udělala statečnějším. :-)
- Daenerys - kapitoly takové nemastné, neslané. Ne že by mě úplně nudila, ale asi se bez ní díl obejdu.
- Tyrion - vzhledem k tomu, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav, tak mi zoufale chybělo větší množství jeho kapitol. Ve Střetu snad byla každá druhá jeho, což se o Bouři říct nedalo.
- Jaime - hodně mi povahově připomíná Theona. Takový arogantní hajzlík, který je ale zároveň kladný a mám ho ráda. Docela mě teda štvala Brienne, ale snad jí v Hostině nějak přežiju.
- Davos - velká změna oproti Střetu. Myslím tím, co a kolik se toho v kapitolách dělo. Další velice dobrá postava.