Bouře mečů

Bouře mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/bmid_boure-mecu-s7y-378406.jpg 5 3525 273

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Storm of Swords , 2000

Kormorán
30.01.2015 5 z 5

Králokat Jaime, Oberyn Martell, Rudá svatba, Jon a Ygritte, Zmije proti Hoře... Těžko soudit, jestli je Bouře mečů nejlepší díl série, každopádně jde ale o brilantní fantasy plnou skvostných postav a nezapomenutelných momentů, které člověk může číst pořád dokola. Natěšenost na Hostinu pro vrány obrovská!

Barča 008
18.01.2015 3 z 5

Série už mi nepřijde ani dobrá, ani špatná. Po prvním dílu jsem byla strašně zvědavá, ale všechno trvá tak dlouho, že to ze mě vyprchává. Knihu jsem ještě nedočetla - prokládám ji stravitelnějšími kousky a tuhle si nechávám na víkendy, kdy mám čas se jí postupně prokousávat. Na další díly už tolik spěchat nebudu.

Richie1
18.01.2015 5 z 5

Třetí díl série jsem si vychutnával. Četl jsem vázanou knihu (skoro 1200 stran), ale neměl jsem pocit, že je to zdlouhavé či nudné ani na okamžik. Martin v podstatě rozdělil celý příběh na popisy osudů několika klíčových osob, jejichž životní cesty se víceméně protínají, ale také často žijí "vlastním životem". V souhrnu pak představují monumentální fresku fantasy světa, který oplývá stovkami konkrétních osob, zvířat, fantasy tvorů a především barvitou historií. Martin věnuje často pozornost i přírodní či místní scenérii, což dále slouží k většímu procítění celého děje.
Autor se nebojí ukončit životy i některých klíčových osob - také tím mi je jeho dílo sympatické - není to žádná love story, ale tvrdá realita středověkého fantasy světa.
Po přečtení tohoto dílu jsem opět napjatý, jak bude sága pokračovat - našlápnuto má výborně.
Nezbývá mi než ohodnotit Bouři mečů pěti hvězdičkami.

valda
17.01.2015 5 z 5

Třetí díl písně ledu a ohně. Bylo pět uchazečů o trůn. Teď už jsou jenom čtyři. Za záhadných okolností to schytal chrabrý Renly. Kdo ze zbývajících získá trůn? Podivínský Stannis Baratheon a jeho tajemná čarodějnice Mirri Maz Dur, krvežíznivý mladý král Joffrey Baratheon a jeho matka Cersei, její milenec a bratr Jaime, její druhý bratr trpaslík Tyrion a jejich otec Tywin.
Udatný strážce severu Robb Stark a jeho matka Catelyn nebo šílený Theon Greyjoy?
Z dalekých zemí se se svými spojenci a draky blíží Daenerys Targaryen pomstít vyvraždění původního královského rodu.
Na severu Jon, bastard Starků, míři za Zeď překazit plány Divokých.
Co se stalo s Catelyninými dětmi Brandonem a Rickonem, a o co se pokoušejí Meera a Jojen Reedovi z rodu, žijícího v neprozkoumaných bažinách?
Jak do toho všeho zasáhne Beric Dondarion a jeho válečný kněz s plamenným mečem Thoros z Myru nebo vypočítavý rod Freyů?
Musím říct, že pokud jsem psal, že v předchozím díle jede Martin skoro na maximum, tak v tomhle díle se ještě o kousek posune. Pro mě zatím nejlepší díl. Potvrdilo se Martinovo pravidlo, že žádná z postav si nemůže být jistá životem. Všechny dějové linky, a že jich je požehnaně, jsou skvěle propracované. I když už jsem si taky zvykl, že sem tam proběhne něco ve stylu Deus ex machina, ale tady přece nejde o nějaký realizmus, ale o pořádnou porci zábavy.

Tom121
12.01.2015 5 z 5

Darthvader77: Taky jsi mohl označit spoiler. Ne všichni mají přečteno nebo dočteno při čtení komentů. A když už, tak se nejedná o Sandora Clegana (Ohař), ale o jeho bratra Gregora Clegana (Hora)

gabbinka
07.01.2015

Naprosto se ztotožňuji s komentáři, které tu již jsou... Sága je to úžasná, knížky miluju a jsem zarytý fanoušek :) Ovšem... Jsem jediná, koho zarazil až přehnaný počet překlepů v tomto díle? Opravdu jich nebylo tak málo, abych nad tím mávla rukou, takže nedá mi to a musím to zdůraznit. Teď čtu Hostinu pro vrány a tentýž problém - někdo asi odfláknul svou práci :-/

badinka4
11.11.2014 5 z 5

Úžasné !!!!!! , těším se na další díl :-)

matesatan
05.11.2014 5 z 5

peckovni fakt sqělá lniha moc me bavila rozhodne doporucuju uz se tesim na dalsi dil

cl3rick
19.10.2014 5 z 5

Nejlepší fantasy sága a Bouře pro mě nejlepší díl. Neuvěřitelné zvraty, nečekaná úmrtí, skrytá tajemství, prostě vše, co Martin umí tak nádherně prodat. Má to sice přes tisíc stránek, ale i tak jsem to dal jedním dechem. Nezapomenutelné.

ksander33
07.10.2014 5 z 5

Čím víc čtu, tím víc chci!

darthvader77
24.09.2014 5 z 5

"Jestliže sere odejdete, předtím než řeknete její jméno budu váz pronásledovat po všech sedmi peklech. ELIA Z DORNE!!!!!!"
Pravděpodobně vrchole celé Písně(zatím). Proběhne zde nejvíc dějových zvratů za celou knihu, osudy jsou čím dal spletitější a nabírají víc a víc obrátek. Martin zase brilantně vypraví a já mu to znovu neskutečně žeru. Především ovšem v téhle knize je moje nejoblíbenější scéna z celé písně epický souboj Oberyn Martell vs. ser Sandor Clegane, který mě snad emocionálně zasáhl víc než Rudá Svatba. A seriálová verze ať se jde zahrabat.

Pawlisman
19.09.2014 5 z 5

Zcela jiste nejsilnější a také nejlepší díl. Díky dvojce, která připravila krásné podhoubí, může třetí díl být víceméně vrcholem s většinou námi známých postav a s možnými drsnými zvraty, tak jako literatura do dnešních dob příliš nepocítila. Zabít hlavního hrdinu? A dalšího? Proč ne, postav je tu spousty a každá má své. Skvěle vytvořený svět, který navazuje na dědictví Tolkiena. Jen tu máme méně fantasy a více těch intrik, které svět provází od jeho kolébky. Martin se strefil do černého.

Greene
18.09.2014 5 z 5

EPICKÉ!!! Po úžasném Střetu králů nám Martin naservíroval další extra porci brutality a intrik. Všechny postavy jsou do detailů propracované a celá kniha se četla moc pěkně. Druhá knížka se mi však líbila asi jenom o malinko víc. Tady se však asi víc zabíjelo,autor si s postavami hraje jako s figurkami a dělá si s nimi co chce. Musím si od Bouře teďka trochu odpočinout, bylo to opravdu náročné (obzvlášť já- čtu to všechno v Aj), ale rozhodně se těším na další knihu. A jestli mám přečíst ještě další čtyři knížky (2 vydané a 2 chystané), budu si muset počkat. Ale to čekání stojí za to. Pokud si knihy budou udržovat úroveň kvality knihy číslo dva a tři, budu nejšťastnější člověk na světě :)
P.S. - Martin je člověk, kterého se opravdu a upřímně bojím. :D

Martinka 135
07.09.2014 4 z 5

K mému zklamání - předchozí dva díly mne bavily mnohem více. Nejspíš to bylo způsobeno jednak narůstajícím počtem chyb v českém překladu (které mě opravdu iritovaly), jednak tím, že v tomto díle bylo věnováno hodně prostoru Arye na úkor dalších postav. Zrovna Arya nepatří mezi mé oblíbené hrdiny, což sice neznamená, že o ní nečtu ráda, ale domnívám se, že rozptýlení vyprávění mezi více postav (nebo s většími odstupy) byla šťastnější volba. Když už byla popáté ob jednu kapitolu pouze ona, začínalo mě to unavovat.

Toť jediné k mým výtkám, jinak je příběh samozřejmě mistrovsky vystavěn.

PS: Také mi trochu vadí, že některá jména jsou překládána do češtiny a jiná ne. Když už se překladatel rozhodne jména "počeštit" (což mi nijak nevadí, připadá mi to spíše roztomilé), měl by se toho držet tam, kde je to možné.

Aniga
19.08.2014 5 z 5

Jak již tady zaznělo, i pro mne zatím nejpovedenější kniha ze série.
Od začátku do konce mne děj bavil, bylo tam plno zvratů, některé kapitoly neuvěřitelně povedené, rudá svatba dokonalá, nevěděla jsem koho bude a jaká bude. Čekala jsem někoho jiného :) , ale to se mi také splnilo. Konec byl velice napínavý až do poslední stránky.
Nejde jinak než dát za pět hvězdiček a doufat, že další díl se mi bude také číst tak skvěle.

LEGACY
01.08.2014 4 z 5

Když jsem začínal se čtením nikdy by mě nenapadlo, že se někdy dostanu až k takové tučné knize. Rodiče nad touto sérií kroutí hlavami a nevěřícně sledují, co se to s jejich synem děje (prý bychom z toho přežili zimu v teple). Každopádně mi tento třetí svazek dal docela zabrat a nebudu lhát, nečetl se mi lehce. Hlavní příčinu vidím v tom, že už to mám jednou zažité ze seriálu. Teď ale u mě nastává převrat u této ságy, protože přecházím k vysněné Hostině, kde absolutně nemám ponětí co se bude dít. Tento díl byl vynikající (ostatně jako předchozí), ovšem je to první díl, ve kterém začínali umírat postavy, které já osobně budu velice postrádat (tím nemyslím Rudou svatbu - tu jsem si užil) takže nemůžu říct, že je to zatím nejlepší kniha od GRRM. Nezbývá mi nic jiného než se modlit za Sansu, Varyse a Cersei, které mám nyní v žebříčku na vrchních pozicích a doufat, že panu spisovateli bude sloužit zdravíčko a fantazie.

slezakmartajh
30.07.2014 5 z 5

1 část jsem zhltla a tuto také jak jsem psala prve buďto si jí zamilujete nebo jí nezkousnete ... nemám k tomu co dodat jen mě překvapuje jak jsou znenadání zabiti mojí oblíbenci v knize.Těším se na další Střet králů...

Patw
29.07.2014 5 z 5

Opět je to trochu zdlouhavé (to ten styl psaní G,R,R,Martina), ale rozhodně mě tento díl bavil víc než předchozí. Kniha přináší spoustu zvratů, změn a překvapení. Laťka je však stále nahoře a tak šlo o skvělé čtení. Co víc dodat?

margotkla19111
26.07.2014 4 z 5

A můůůůůůj božeeeeee. A už je to tady. Pozabíjíme polovinu hrdinů,někteří dokonce mrtví ani nezůstanou. Jsem nadšená. Po dočtení jsem zůstala s otevřenou pusou. Něco jsem musela číst víckrát abych se přesvědčila že to je doopravdy napsané a nevymýšlím si to. Hned se vrhám na další díl!!!!

lishaak
21.07.2014 5 z 5

Nejlepší kniha celé série.