Bouře mečů

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378406/boure-mecu-s7y-378406.jpg 4.82874

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

A Storm of Swords, 2000

Kniha Bouře mečů

Haloon

Čtivé, propracované do nejmenších detailů, svět který včetně politiky a historie vidím přímo před očima.
Jestli má Tolkien nějakou nebezpečnou konkurenci, pak Martin stoji hned v první řadě.

engelbert

Tuším, že příběh už nemůže uspokojivě skončit bez použití nějaké formy magie. Uvidíme.

Guarnere

Knihu jsem četla opravdu dlouho, ale ne proto, že by nebyla čtivá. To byla a velmi, jen má opravdu hodně stránek. Člověk sice díky seriálu v hrubých obrysech ví, co se stane, ale při čtení nakonec zjistí, že spousta věcí se stala jinak (odchod Aryy od Ohaře, manželka Robba atd. atd.) a navíc se dozví spoustu podrobností nejen v ději, ale i o postavách.
A to je to, co Martinovi zatím funguje naprosto dokonale. Charaktery postav jsou dokonale propracované a navíc naprosto uvěřitelné. Byla jsem stejně unavená jako Sansa, když jí sdělili, že si vezme Roberta, a taky stejně ztracená jako Arya, když si uvědomila, že nemá žádnou smečku.
A tak jediné, co mi vadilo, ale to je můj osobní problém, bylo až příliš často opakované "Nevíš nic, Jone Sněhu".

Pauvka

Hru o truny zeru, ale prelouskat tento dil mi dal zabrat. Ale ten konec?! To jsem fakt necekala. Serial je taky dobry, ale co si budem? Kniha je proste kniha. Brzy snad dalsi dil :)

Dija

Velkými událostmi doslova nacpaný díl! Neskutečné, co všechno se tam stalo. Skvělé byly obě svatby, dějová linka kolem Tyriona. A takový epilog? Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Přečtení celé knihy mi trvalo docela dlouho, spíše jsem si ji dávkovala a při tom četla další knihy. Přece jen taky ta váha není úplně na nošení v kabelce a čtení ve vlaku :)

Katt15

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

Taj-ka

Nechci počítat o kolik hodin mě tahle bichle psaná "na toaleťáku" připravila. Ale byly to hodiny, co stály za to. Velmi jsem ocenila, že narozdíl od minulého dílu, nekoukala z každé stránky nahota nebo brutalita a žaludek se mi obracel jen minimálně.

michal0396
30.12.2019

Tenhle kousek patří u většiny k těm oblíbeným. Pro mě je to slabší kousek ze série. Opravdu hrozně nečtivé, nebo jak to říci.