Bouře mečů

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378406/boure-mecu-s7y-378406.jpg 4.82769

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa (3.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

A Storm of Swords (2000)

Kniha Bouře mečů

ismar2330

Co dodat....kniha je úžasná stejně jako všechny knihy ze ságy Písně. Smrtí tu bylo nepočítaně od Rudé svatby, okamžiku kdy všem spadla brada k smrti Joffryho. Tyrionův soud a ten jeho proslov jsou taky úžasný. Doporučuji.

Celestino

Tak, nové vydání dočteno! :) A musím říct, že ten rozdíl je obrovský... Poslední třetina knížky zkrátka nasadí takové tempo, že ji prostě nedáte z ruky a říkáte si „Ještě jednu kapitolu, pak se půjdu učit, opravdu!“ A pak ejhle, je 23:59... No, četl jsem sice knížku měsíc a půl, ale to je je spíše způsobené tím, že to tak prožívám, no... Za svou nejoblíbenější kapitolu považuji právě tu úplně poslední, kde se Baelish ujme moci nad údolím. Geniální. Skvělá je i linka Catelin a její vyvrcholení na Rudé svatbě. Přesto... molo by být méně Freyů (které skutečně nenávidím) a více Boltonú, kteří podle mě jako záporáci fungují mnohem lépe – ať už Roose (který byl mimochodem v seriálu naprosto špatný a bez charizmatu), nebo Ramsey. Vypustit by se snad mohla i Chrabrá družina a nahradit Boltony, jak tomu bylo v eriálu, ale to už je jen maličkost. Naprosto luxusní charakter a charisma v knížkách má i Stannis, který je v seriálu snad vůbec nejhůře stvárněnou postavou vůbec – mám pocit, jakoby v seriálu na něm nebylo jediné pozitivum, ale v knížkách s ním jen těžko nesympatizuji. Aryina linka je podobná té seriálové, přesto je mi ta knižní malá vlčice sympatičtější... Její „vraždící úlety“ zde nejsou bezdůvodné, jak tomu občas bývá v seriálu. Daenerys je pro mě možná kupodivu trošku slabší... Asi taky protože jak se Stephen Dillane nehodí na Stannise, tak se Emily Clarke hodí na naši dračici. Daario Naharis u mě nikdy nepatřil mezi top postavy, přesto v knížce je pro mě otravný ještě více než v seriálu...
Přes veškeré plusy, které s přehledem přebijí všechny mínusy pro mě Bouře mečů není číslo jedna v celé sáze... První místo patří Hře o trůny. :)

Cleo De Nile

Ta nová paperbacková vydání jsou skvostná :) Tohle je bez debaty nejlepší díl z celé série, alespoň zatím, kdy je jich vydaných všehovšudy pět. Pokud jste si zatím nedokázali oblíbit svět Západozemí, tady mu podlehnete. Budete s postavy prožívat jejich příběhy, budete proklínat autora za to, že vám zabije vašeho miláčka, a zlomyslně se usmívat, když pošle do věčných lovišť ty, kterým vůbec nefandíte. Za dlouhých zimních večerů budete přemýšlet nad tím, co měl k sakru znamenat ten záhadný konec, a proč tento skvost vyškrtli ze seriálu, a budete mít pocit, že slyšíte výt zlovlky, i když bydlíte na sídlišti uprostřed Prahy.

Nazli

Jen jsem otočila stranu, píseň pokračuje a příběh se dále rozvíjí spolu s dalšími postavami.

Aniday

božská, nekonečná a přece jsem došla ke konci a už teď mi chybí...

shrek12

Výborný

Nelasp

Dočtěno po třech čtecích maratonech v průběhu cca dvou měsíců. Kniha je úžasná, ty popisy postav a děje jsou zkrátka dokonalé, člověk se nestačí divit, jak propracované to autor všechno má. A těch emocionálních facek, co nám čtenářům autor uštědřil bylo nepočítaně. S předchozími díly srovnávat nebudu, každý je jiný a posouvá děj jinak a jinam. Těch téměř 1200 stran opravdu stojí za přečtení.

Mabie

Tento díl je lepší než Střet králů i Hra o trůny.
První kniha je dobrá, ale strašně rozvláčná a popisná. Člověk se zoufale proplétá tím prostředím rytířů, proplouvá skrz oceán nejrůznějších rodů s jejich erby a snaží se zorientovat v té hromadě jmen.
Druhá kniha je lepší, člověk už se v té babylónské věži trochu zabydlel, poznal hlavní hrdiny a autor zde nemá tolik šílených popisů, ale spíš šílených akcí. Hodně šílených akcí!
V třetí knize už příběh neběží, ale spíš předvádí kotrmelce. Ačkoli je podle mne Martin opravdový grafoman, tento díl měl zatím nejméně jalových a nudných popisů. Přeživší oblíbenci tady dostávají zabrat, autor je zase masakruje a občas člověk zalapá nad surovým popisem, zvratem, popisem bitvy nebo jen nad popisem osoby. Celkově je kniha velice poutavá a nejde se od ní odtrhnout. Oblíbila jsem si Jona a Samwella, překvapil mě Jaime i “pes”, trochu mě zklamala Arya a upřímně jsem nenáviděla Lisu. Celkově výborné!

Veža lastovičky
Veža lastovičky