Bouře mečů

Bouře mečů obálka knihy
Mé hodnocení:

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/boure-mecu-s7y-378406.jpg 4.83060

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

A Storm of Swords, 2000

Kniha Bouře mečů

amejzlík

Skvostná jízda plná úkladů, intrik a pletich. Linky některých hráčů mne bavily více, než jiné. Pár postav ztratilo můj obdiv. Nějaké si ho naopak získaly. Martin píše úžasně. Akce jsou nečekané. Lecco mě zaskočilo. Zkrátka je nejlepší si opravdu žádnou z postav neoblíbit, protože si nikdy nejste jisti co Vám s ní autor udělá...

Mirka2778

Po mírném vydechnutí u druhého dílu, přijde opravdu Bouře mečů. Bojuje se všemi prostředky. Statečností, lstí, spojenectvím, zradou. Najednou je ze zrádce hrdina, z hrdiny troska, z pochlebovače lord a z rytíře zrádce.
A v hlavě mi to čím dál víc vrtá a hlodá, jak se tohle vyvine?

n.ezn.amy

Třetí díl fantastické ságy Hry o trůny. Válka zuří v plném proudu, intriky mezi rody jsou velké. Jon Sníh připravuje obranu zdi před Zdivočelými a netuší nic o svých bratrech a sestrách. Daenerys krmí své draky a sbírá armádu, aby si vzala zpět co jí patří. Obrovská a mohutná epická sága, ve které se děje tolik věcí naráz a ač kniha má mnoho stran a i tak v napětí a pokračování jsem jí přečetl hodně rychle. Co mě nejvíc dostalo a zdrtilo, byla Rudá svatba, takové rozuzlení jsem vskutku nečekal. G.R.R. Martin má obrovskou fantazii a toto dílo je pro mě prostě fenomenální

Karlo5o
27.12.2020

Výborná kniha, tímto dílem pro mě začíná ta správná hra o trůny.

Polinius
12.10.2020

Dlouhé! Dlouhé! Tohle je opravdu dlouhé, ale autor to ukočíroval skvěle a já se neztratil jen proto, že jsem už dříve znal seriál. Nějaké věci jsem pozapomněl, některé věci jsou v knize jinak, ale třeba na ,,Rudou svatbu" se zapomenout nedá. ;-)
Autor se stále pohybuje ve vlnách a dá se říct, že ,,osud" rozdává rány na všechny strany a postavy se stále míjejí a nemohou se potkat.
Kniha obsahuje i několik zajímavých erotických scén.

fruitbueno
03.10.2020

Zhruba od poloviny této bichle mě začala znervózňovat řada knih, které se průběžně nashromáždily k přečtení. Příběh je rozkročen mezi mnoho postav, mnoho míst, přesto plyne souvisle, logicky, autorovi se daří držet čtenáře napnutého jako kšandy i v případě, že už děj zná že seriálu. To naprosto obdivuju, stejně jako nechápu, že jsem se bála, že mě četba bude nudit. A přestože je čtení ságy něco jako jíst něco dobrého, dám si na další díl chvíli pauzu :)

Alex.Barunka
30.09.2020

Všechny hvězdičky co mám, bylo to neskutečně vyčerpávající, bylo to neskutečně výborný.

ydnac
02.09.2020

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)