Bouře mečů 2

Bouře mečů 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29115/bmid_boure-mecu-2-G7o-29115.jpeg 5 828 53

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 2. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

LuciusWlk
23.12.2013 5 z 5

Martin se nám rozhodl krapet protřídit hrdiny a nemá problém nechat poumírat kohokoli. Na druhou stranu se objevují nové postavy a píseň se nám pěkně zamotává. Autorův styl mě navíc udržuje stále ve zvědavosti a očekávání. Jen doufám, že se s toho nestane nekonečná série, ala telenovela na papíře:)

Korumbad
20.10.2013 5 z 5

"Bouře mečů" je pro mě zatím nejlepším dílem. Když u předchozích dílu jsem si často nudil, tak tady jsem ani na to nepomyslel. Výborné nové prvky v psaní, aspoň podle překladu to tak vyznělo a i přes tu barbarskou brutalitu, hodně strhující děni, které chytře zapada do monstrózní sérii.

Kampino
23.09.2013 5 z 5

No panečku.... To se zase přihodilo věcí a závěr, z toho mi naskočila husina.
Nebudu tady vypisovat co už bylo několikrát napsáno ostatními čtenáři, prostě to si musíte přečíst a pro ty co sledují jen seriál, třetí série pobrala tak třičtvrtě knihy a myslím si že to podstatné v seriálu chybí.

KikiEli
22.09.2013 5 z 5

Jediné, co mě opravdu naštvalo bylo, že Brann se ke konci dlouho neprojevil na stránkách... :) jinak překrásný díl plný napětí. :)

laydee
29.08.2013 4 z 5

Musím říct, že první díl Bouře mečů jsem četla dlouho, nebyl tak plný zvratů jako ten druhý. Spousta postav zemřelo to ano, ale některé se zase vrátili i když jsme to nečekali. Neskutečná sága je ta píseň ledu a ohně- plná zvratů, intrik a překvapení! Co nás může ještě potkat?....no jde se na čtvrtý díl :) Ale nevím zda překoná třetí díl :)

Alma-Nacida
03.08.2013 4 z 5

Poněkud spletitý dvojdíl... To abych si už na konci psala, kde se právě kdo nachází! A navíc některé z postav tam, kde se nachází, jsou jen doměle!! Smekám, že se v tom autor vyzná!

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Děj bohatý na zvraty, životnost postav značně omezená (ačkoliv ne všechno mrtvé taky mrtvé zůstává). Martin přesunuje své postavy po pomyslné mapě křížem krážem, některé dílčí otázky jsou zodpovězeny jen proto, aby přišly další, ještě palčivější.
Jednoznačně je Bouře mečů nejlepším dosavadním dílem ságy.
Valar morghulis!

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Když si již myslíte, že Martin už nemůže nijak zamotat nitky svého příběhu, dostanete facku z jedné i druhé strany. Mrtví lidé ožívají, zdánliví spojenci jsou vašimi nepřáteli a zarytí "kruťasové" najednou naleznou srdce. Dokonce i zdánlivá válka mezi obyčejnými lidmi je pouhým odvarem, co na nás ještě Martin chystá aneb válka o úsvit se pomalu chystá...
A on mi zabil Tywina!
Tak nadechnout a ponořit se do Hostiny pro vrány...TEĎ

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Tak se konečně můžu klidně nadechnout a napsat svůj názor... Myslela jsem si, že mně po Rudé svatbě klepne - tohle jsem vážně nečekala! Člověk už má tak nějak zažito, že hlavní hrdinové vydrží až do konce, ať má být jakýkoli, ale Martin na to zvysoka kašle a tak si nemůžete být jistí, kdo koho v příští chvíli podřeže. A to se mi líbí - ta nejistota. A nakonec jste ještě víc zmatení, když se v závěru ukáže, že ten, kdo má být mrtvý, je vlastně zase naživu. Z toho se mi vážně sevřel žaludek a přeběhl mráz po zádech. Boje o moc začínají ustupovat do pozadí a objevuje se něco mnohem temnějšího.

kingmaker
25.10.2012 4 z 5

SPOILER Druhá část je znatelně lepší, než část první především proto, že se v ní něco děje. Zmizela část k uzoufání nudných popisných pasáží a konečně se osudy hrdinů zase někam posunuly. Některé situace se naopak zařadily k nejlepším scénám díla, mám na mysli zejména Rudou svatbu. Na druhou stranu jako by autor trochu vyměkl. Zatímco ve Hře o trůny ani v nejmenším nezaváhal a připravil o život i vysoce sympatické postavy, tady je vidět, že mu trpaslík Týrion přece jen natolik přirostl k srdci, ale mě také, že ho dost krkolomně zachránil z Temných kobek. K poněkud podivným krkům bych zařadil i zmrtvýchvstání lady Catelyn, ale tady uvidíme, jak se to vyvine. No a Petyr se stává natolik odpornou a zápornou postavou, až to přestává být věrohodné na druhou stranu se osvobození otroci konečně servali mezi sebou, takže uvidíme, kam se děj posune.

AnnaCZ
16.07.2012 5 z 5

Byly okamžiky, kdy jsem byla na G. R. R. Martina naštvaná, jaké osudy připravil pro mé oblíbence... Ale samozřejmě jsem knihu neodložila a přečetla "jedním dechem". Super... a hned na další (Hostina pro vrány).

sackettboy
05.07.2012 5 z 5

Ak beriem knihu ako celok spolu s prvým zväzkom rozbiehalo sa to veľmi pomaly, ale zato druhá kniha už bola neskutočná, k rýchlemu prečítaniu mi chýbalo len, že sa mi neustále vybíjala baterka v mobile. Dúfam, že Hostina pro vrány nebude tak strašná ako ju popisujú komentáre.

Di...
30.11.2011 5 z 5

V třetí knize nám autor nemilosrdně servíruje polévku, kterou vařil v předchozích dílech a dával nám z ní zatím pouze ochutnat. Postavy prochází životní změnou, dělají životní rozhodnutí a mnozí z nich o život přijdou. Neměla jsem ani čas vzpamatovat se z jednoho zvratu a už se odehrával další neméně důležitý. Autor pořádně zamíchal osudy svých hrdinů a zdárně se vyhnul všemu, co jsem se při čtení snažila předvídat. Umí udržet čtenáře v neustálém napětí i strachu o budoucnost svých oblíbenců. Litovala jsem pokaždé, když byla kapitola u konce a začínala další za jinou postavu. Jako by mi nabízel hračku, a když si na ni sáhnu, tak ji bez lítosti zahodil pryč a začal mi nabízet další, neméně zajímavou.