Bouře mečů 2

Bouře mečů 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29115/bmid_boure-mecu-2-G7o-29115.jpeg 5 827 53

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 2. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

Luigi1
Luigi1
15.02.2024 4 z 5

Chvílema jsem nevěděl kdo je kdo a kdo je ským

n.ezn.amy
n.ezn.amy
14.02.2024 5 z 5

Druhý díl série Bouře mečů, kdy díl je opět plný zvratů a nečekaných situací. Robb Stark se ukáže jako zdatný vůdce a jako dovršení jeho úspěchů chce uzavřít sňatek, ale to byl nebyl Martin ..... Jon Sníh brání Zeď, při čtení cítíte ten prostupující chlad až do morku kostí. Stejně jako spalující horko u Daenerys a jejich nádherných draků. Úžasné epické dílo, které čtete jedním dechem a vždy na další straně se dočkáte něčeho nečekaného, co vás naprosto ohromí a vy se nemůžete dočkat dalšího pokračování.

m2056
m2056
14.09.2023 4 z 5

Druhý díl třetí série čte se lépe než první ale i tak zbytečně nataženo.

JohnMiller
JohnMiller
25.05.2023 5 z 5

V podstate tu platí všetko to, čo som napísal o prvom zväzku tretej časti Piesne ľadu a ohňa. Druhý zväzok trojky sa ničím nelíši a rozdelenie vnímam skôr ako marketingový ťah a ťaženie z kapitálu značky. Za mňa ide o pomyselný vrchol série.

kamil6084
kamil6084
17.04.2023 5 z 5

Jsem rád, že jsem se pustil do čtení GOT po shlédnutí seriálu, protože až tady doopravdy vidím, jak jsou knihy a děj obsáhlé a seriál o proti tomu dost stručný.

rick6410
rick6410
10.03.2023 5 z 5

Búrka mečov (myslené ako celok) je moja najobľúbenejšia kniha série, človek žasne nad tým koľko sa tam toho stane (keď si vezmeme napríklad príbehovú linku Jona). Toľko šokujúcich zvratov pokope som dávno nevidel. Kladne hodnotím aj novú príbehovú linku Jaimeho, ktorá ma veľmi bavila. Jediným mínusom je pre mňa rozdelenie knihy na dve časti v slovenčine, preferujem českú verziu kde je to jedna veľká kniha tak ako v origináli.

Kami33
Kami33
26.01.2023 5 z 5

Velmi napínavý díl, který vás zcela pohltí a nutí číst dál a dál a dál. Takže jdu na to.

Gracian1964
Gracian1964
18.06.2021 5 z 5

Po niekoľkých mesiacoch návrat k téme. Tú záplavu mien a vzťahov som už vzdal, už neriešim, kto je kto, s kým, proti komu, prečo a o koľkej, len čítam, aj bez toho je tam toho hodne, čo stojí za prečítanie. Kým budem pokračovať ďalším dielom, dám si pravdepodobne pauzičku, zaplnenú iným žánrom. Česť....

Briv
Briv
20.03.2021 5 z 5

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

Dashmo
Dashmo
17.02.2020 5 z 5

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť. Toľko zvratov som nečakala ani pri tejto ságe :) Jamie ma začal veľmi baviť a má moje sympatie. Postava Psa a jeho príbeh ma tiež nejak obmäkčuju a získava si moju dôveru. Pri Jonovi a Múre som mala zimomriavky. A Tyrion nepotrebuje komentár :D skvelá postavička. Najmä jeho myšlienkové pochody (,,Ktovie, koľko životov odvial jediný prd,,)

Igor1311
Igor1311
11.12.2019 5 z 5

Kým prvá čast Burky mečov mi prišla slabšia, táto bola vynikajúca. Odohralo sa mnoho udalostí, konečne sa začalo viac písať o Múre a o tom, čo je za ním, viaceré postavys a objavili, viaceré navždy zmizli. Jednoducho nádhera a asi zatiaľ najlepšia časť.

Yorika
Yorika
08.09.2019 3 z 5

A už zubatá kosí....Příliš dějových linek a přehršle postav, potřebují trochu protřídit.
Toto na této sérii nemám ráda.Martin nechá čtenáře, aby si oblíbil nějakou jeho postavu a pak ji bez milosti odkrouhne.
Popravdě-už je to dost dlouho, co jsem knihu četla.Vyšuměla jsem :)

Hakem
Hakem
06.05.2019 5 z 5

Zase paradni, epicke dilo, ktere si uz 2 mesice davkuji kazdy den :D Sama prekvapeni, opravdu do posledniho momentu, netusim co se s kym nebo komu stane. Vyhnout se nechtenym spoilerum je dnes uz tezke, obcas uz bohuzel vim kdy ktera postava zemre, ale zpusob je nastesti vzdycky necekany. Fialova a Ruda svatba husta.. bylo mi nekterych postav moc lito.. konec super, vrham se na dalsi dil.

Zloba12
Zloba12
03.01.2019 5 z 5

Parádní počtení. Jedeme na Hostinu :)

špulo
špulo
02.08.2018 5 z 5

Skvelé...

CharlesWard
CharlesWard
14.06.2018 5 z 5

Martin je ďábel. Počet mrtvol neustále roste. Kniha se začíná odlišovat od seriálu. Tentokrát volně pokrývá zbytek 3. a v podstatě celou čtvrtou sezónu. Hvězdu nahoru musím udělit za bravurní zakončení a představení staronové postavy.

Miro.slav
Miro.slav
19.10.2017 5 z 5

Zatiaľ posledná prečítaná kniha z celej série. Po niekoľkých mesiacoch od prečítania už nemám ani tušenie, čo sa kde stalo, či ako to bude pri tej-ktorej postave pokračovať. Univerzum G. R. R. Martina je totiž neskutočné. Napriek tomu, že je príbeh zaujímavý, plný akcie a intríg, tak osobne si myslím, že po pár mesiacoch po prečítaní, budete na tom rovnako ako ja. Svet hier o tróny je lákavý, no po dlhšom čase z neho nezostane takmer nič. A možno mi bude treba iba prečítať všetko od začiatku nanovo a jedným dychom ukončiť celú sériu. Ktovie.

Hiragaen
Hiragaen
24.09.2017 4 z 5

První část této ságy, která mě bavila, především díky několika neočekávaným zvratům.

martina2704
martina2704
27.08.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl, ani jedna dějová linka mi vyloženě nevadila a celá knížka hrozně rychle utekla. Spoustu věcí, které se staly hlavně ke konci, jsem nečekala, jsem zvědavá na dohru.

Ninjer
Ninjer
15.07.2017 4 z 5

A začíná se ve velkém umírat. Padouch nebo hrdina, krchov už čeká.

Čím dál brutálnější a epičtější tažení matky draků Daenerys, bitva o Zeď a slavná Rudá svatba, kterou mi nějakým zázrakem internet zcela nevyzradil... Tenhle díl má mnoho zásadních momentů, ale jinak platí stejné zápory jako u předchozícho dílu (a nejspíš i u dílů před ním): Příliš moc dějů a občas příliš popisné. Kdyby to bylo takto popisné, ale sledovaly jsme osudy třeba jen tří postav, byla by to paráda. Kdybysme sledovali osudy všech postav, ale nepopisoval se každý závan vzduchu a procházející rytíř v pozadí, byla by to paráda. Ale taky by to asi nebyla Martinova Hra o trůny.

A ta je stále úchvatným světem plným parádních postav, kteří zažívají epické věci.

Hodnotím osmi mrtvými protagonisty z deseti.