Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71567/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-EMe-71567.jpg 4.73664

Píseň ledu a ohně (1.)

A Game of Thrones (1996)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Precim

Super fantasy vysoké kvality, která podle mě spočívá hlavně v tom, že se autor nebojí akce a zvratů, silně měnící průběh celého děje. Děj je díky ještě mnoha dalším faktorům (např. vysoká propracovanost charakteru každé postavy) tak strhující, že tuto 800 stránkovou knížku jsem přečetl za jeden týden. Na tomto napínavém románu obdivuji i způsob vypracování (pokaždé za jiný třeba i nepřátelský )

Cink262

Skvělá kniha, která se konečně trochu vyprostila z přehnaně moralistického konceptu fantasy, který se objevuje třeba u Narnie. Dokonce je tu na fantasy až podivně málo lidí, kteří chtějí zachránit svět a kolem nichž se motá celý děj. Chápu, že se tolika lidem líbí, a to i těm co fantasy literaturu často nevyhledávají.
Kniha má oproti seriálu mnoho výhod, jednou z největších je měnění vypravěčů příběhu, které v seriálu tolik nevynikne. Změna vypravěčů mi také často pomáhala stále číst a číst a těšit se na další děj, i když už jsem měl čas na čtení pro daný den vyčerpán. Jediné, čeho u této knihy lituji, je spíš mojí vlastní chybou - nepřišel jsem dříve ke knize, než k seriálu.

Melancholie

Zima se blíží...

Petroff

Moc dobrý, opravdu hodně. Široká popisnost, skvělé dialogy a nepříliš akce z toho dělají velmi snesitelnou fantasy i pro mne, který fantasy nijak nemusí a nevyhledává. Skončil jsem po 4. dvouknize... jde to celé odnikud nikam.

MarcelStrnadel

„V chladu se z ní kouřilo a kapky, které dopadly na bělostný sníh, zářily rudě jako oheň.“ (Píseň ohně a ledu)
„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ (Hra o trůny)

reader4ever

Děj mě naprosto pohltil. S postavami jsem cítila a už se nemůžu dočkat, až budu mít čas na další díl. Vadí mi jen dvě věci. Zaprvé, že je to tak neuvěřitelně populární. Pořád mi někdo děj spoiluje a vychvaluje. Já pak očekávám moc. Řekněme že to byla jen normální fantasy knížka. Žádné extrémní bum. Čtivá ale měla svoje mouchy. A zadruhé krev. Nejsem žádná dušička co by při pohledu na ni omdlevala ale pokud někdo dostane facku tak mu přece krev neteče a když prilozite dýku ke krku tak vám ne vždycky ukápne jen jedna kapka krve. Nic míň nic víc. Celkově jsem ale byla moc spokojená. A co bych to byla za ignoranta kdybych nenašla ani jednu chybu?

vivalamuff

Jedním slovem epické. Více není nutno dodávat...

simona5843

Seriál som videla ako prvý no bohužiaľ vôbec ma nebavil preto som knihu mala doma veľmi dlho až som si nakoniec povedala že to skúsim a keby ma nebavila tak ju jednoducho odložím.Tato kniha je úžasná. Napínavý dej,zvraty,intrigy,nechutne hry mocných a láska v rôznych podobách.Pri knihe som sa nenudila a teším sa na ďalšie diely. :)

KarelVrchni

Zajímavá kniha

adam.ruby

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... řekl bych že spíše odehrávající se ve světě temného středověku plného intrik a úkladných vražd. Miluji fantasy, ale spíše to světlé fantasy :) Seriál se mi líbil do třetí serie, pak jsem polevil a už sleduji i tu sedmou řadu, ale nějak mě to nenaplňuje. Raději si dám skvělé animé Berserk :)...

keselylenka

Dlouho jsem se odhodlávala k seriálu, který mě moc nezaujal, proto jsem zkusila knihu. Ta mi přijde mnohem lepší. Některé pasáže byly strhující, jiné jsem přeskočila, ale serii rozhodně dočtu.

Dogwood

Skvělá knížka na dlouhé čtení... Super jak seriál..

Gabba99

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

Drahomirka

úžasná série

Vandiba

Wow.. dlouho jsem se odhodlávala pustit se do série knih a nakonec rozhodnutí nelituji. Díky velkému ohlasu na seriál má kniha neskutečně složité zaujmout čtenáře a překvapit ho. Všechny série seriálu jsem zhltla jako malinu a knize moc šancí nedávala. Teď musím svůj názor přehodnotit. Kniha je naprosto skvěle napsaná a má výbornou atmosféru, která mě nutila číst dál a dál. Už mám nakoupené další díly a těším se, až se ponořím do dalšího dílu.

Ranuncul

Viděla jsem dřív seriál než četla knížku/naštěstí/.Od seriálu jsem se nemohla odtrhnout,knížka je čtivá,ale tím,že jsem nedávno viděla seriál,tak mi nepřišla tak napínavá.Časem si určitě přečtu i další díly.Bratři Lannisterové a Bronn jsou moje oblíbené postavy.

Jacck

Odstraňte z toho sex, násilí, projekce autorova sadismu a zůstane vám Ordinace v růžové zahradě

Pampalini

Opulentná plnotučná hostina, ktorá akoby nemala konca. Dobrého sa nedá prejesť. Rozvláčny štýl písania a trocha archaický jazyk pripomína klasických autorov, na ktorých sa zabúda. Akcia je mierne v pozadí, ale o to viac zaujme. Niekomu môže vadiť priveľa sexu, ale ten tu bol vždy, len sa o ňom nie vždy písalo. Kritizovať je možné vždy. Radšej obdivujem a polemizujem. Áno, svet, ktorý stvoril pán Martin naozaj existuje.

Rudla333

Vzhledem k výbornému hodnocení a obrovskému věhlasu seriálu to kniha vůbec nemá lehké, vzbuzuje obrovské očekávání. Ale nemusíte se vůbec bát, očekávaní se naplní.

Rozsáhlý svět, propracované postavy, nečekané zvraty, zajímavé fantasy prvky.

Kniha čtenáře snadno vtáhne a hned, jak se poperete s obrovským množstvím jmen a pojmů, co se na něj navalí, ho už nepustí až do konce.

Píseň ledu a ohně dlouho byla mou absolutně nejoblíbenější sérií, nyní se drží na krásném druhém místě. A Hra o trůny je vynikající, poutavý start výborné jízdy.

TheCrixus

Dle očekávání. Seriál mě chytl tak moc, že mě donutil si tuto knihu přečíst. To jsem ještě nevěděl, jak moc je kniha výborná. Opravdu, úžasná práce.

silvie5281

Fantasy literatura nikdy nebyl zrovna můj šálek čaje, ale po shlédnutí prvních pár dílů seriálu jsem se rozhodla přejít na knižní podobu a rozhodně nelituji. Kniha je plná popisů prostředí, životního stylu jednotlivých oblastí království, rodinných vztahů, rysů jednotlivých rodu,.. Zkrátka hodně věcí na zapamatování, ale sotva se člověk zorientuje s napětím očekává další dej, u kterého nikdy neví, co přinese.
Hodně mi vyhovuje i rozdělení kapitol na úhel pohledu jednotlivých hrdinů, knize dodává na dynamice, navíc má člověk šanci nenucene přecházet do různých dějových linií :) nemám v plánu číst jinou knihu, pokud to nebude pokračování Trůnu.. Alespoň do doby, než všechny přečtu :)

Arte

Z počátku se mi kniha četla velmi špatně. Příběh mě sice uchvátil, ale nebyla jsem zvyklá na styl spisovatele a na jeho slovní obraty. I proto se mi kniha nečetla nejlépe, ale překousala jsem jí a užila si to. V dalších dílech jsem už problémy se čtením neměla, protože jsem si Martinův styl psaní zvykla. Série je napínavá, nápaditá a nepostrádá napětí. Jen co bohužel knize snižuje na mojí zainteresovanosti je, že musím na další díly čekat tak neskutečně dlouho. Doporučuji přečíst až budou všechny díly vydané (pokud to autor stihne).

Robbins

Jednoduché čtení, pěkně to odsejpá, nenudí to a člověka to udrží v napětí a zvědavosti, co přinese další stránka. Asi všechno, co se od fantasy žánru očekává. Přečet jsem všechny díly během pár týdnů a to jsem to čet jenom před spaním jako uspávačku. Zajímavé na této sérii je, že k těm nejdůležitějším a nejzajímavějším dějovým zvratům dochází vždy v "pauze" mezi jednotlivými díly.

Loginus

Po Malazské sérii má druhá nejoblíbenější věc z žánru fantasy. Autor je stabilně dobrý, nenudí. První díl skvěle seznámí se světem a určitě chytne. Oproti tv seriálu nedělá logické chyby a to si cením.

Kimo-chan

Ctu uz po druhy a stale skvela ❤

jahex

No... Jak bych to... Přiznám se, že jsem měl co dělat, abych to přečetl. Řekl jsem si, že si nejdřív přečtu knihy a až pak se podívám na seriál. Mám radši, když můžu použít svoji fantazii, než tu kterou mi naservírujou v televizi. Ale u této série se ne a ne začíst. Momentálně se už asi rok prokousávám druhým dílem. Nevím, čím to je. Přitom je to vcelku zajímavý... Nevím.

kní

Moje patosovzdornost utrpěla nejeden šrám...

jirickovazuzka

Překvapující drama se zbytečně náročně složitým projevem. Jinak dílo je moc zdařilé.

laker4life

K mojí škodě jsem začal knihu číst poté, co jsem viděl seriál. Je to trochu otrava, když víte, jak to dopadne, i tak je ale děj tak strhující, že se člověk těžko odtrhne. K mému překvapení se některé dějové linky se seriálem rozcházejí, postavy jsou vizuálně líčeny trochu jinak, takže i přes určitou znalost prostředí dostane šanci moje fantazie. Krásně jsou vykresleny charaktery a motivace postav. I atraktiní prostředí chladného severu a zkaženého intrikářského jihu.
Zamiloval jsem si i dobový jazyk, odteď používám výrazy jako třeba "léhat se ženou" nebo mé oblíbené "bastard" :-)

papajapa

Mam rada historicke romany a ted se divim, ze jsem tuhle sahu nezacala cist uz driv. Asi me odrazovala jeji rozsahlost.
Nejvice se mi libila ta syrovost doby rytiru. Uz se tesim na dalsi dil.