Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odku... celý text

První kniha série Píseň ledu a ohně.

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71567/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-EMe-71567.jpg 4.83548
Série:

Píseň ledu a ohně (1.)

Originální název:

A Game of Thrones (1996)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (433)

Přidat komentář
Gabba99
včera

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

Drahomirka
včera

úžasná série

Vandiba
včera

Wow.. dlouho jsem se odhodlávala pustit se do série knih a nakonec rozhodnutí nelituji. Díky velkému ohlasu na seriál má kniha neskutečně složité zaujmout čtenáře a překvapit ho. Všechny série seriálu jsem zhltla jako malinu a knize moc šancí nedávala. Teď musím svůj názor přehodnotit. Kniha je naprosto skvěle napsaná a má výbornou atmosféru, která mě nutila číst dál a dál. Už mám nakoupené další díly a těším se, až se ponořím do dalšího dílu.

Ranuncul
22. července

Viděla jsem dřív seriál než četla knížku/naštěstí/.Od seriálu jsem se nemohla odtrhnout,knížka je čtivá,ale tím,že jsem nedávno viděla seriál,tak mi nepřišla tak napínavá.Časem si určitě přečtu i další díly.Bratři Lannisterové a Bronn jsou moje oblíbené postavy.

Jacck
20. července

Odstraňte z toho sex, násilí, projekce autorova sadismu a zůstane vám Ordinace v růžové zahradě

Pampalini
15. července

Opulentná plnotučná hostina, ktorá akoby nemala konca. Dobrého sa nedá prejesť. Rozvláčny štýl písania a trocha archaický jazyk pripomína klasických autorov, na ktorých sa zabúda. Akcia je mierne v pozadí, ale o to viac zaujme. Niekomu môže vadiť priveľa sexu, ale ten tu bol vždy, len sa o ňom nie vždy písalo. Kritizovať je možné vždy. Radšej obdivujem a polemizujem. Áno, svet, ktorý stvoril pán Martin naozaj existuje.

Rudla333
07. července

Vzhledem k výbornému hodnocení a obrovskému věhlasu seriálu to kniha vůbec nemá lehké, vzbuzuje obrovské očekávání. Ale nemusíte se vůbec bát, očekávaní se naplní.

Rozsáhlý svět, propracované postavy, nečekané zvraty, zajímavé fantasy prvky.

Kniha čtenáře snadno vtáhne a hned, jak se poperete s obrovským množstvím jmen a pojmů, co se na něj navalí, ho už nepustí až do konce.

Píseň ledu a ohně dlouho byla mou absolutně nejoblíbenější sérií, nyní se drží na krásném druhém místě. A Hra o trůny je vynikající, poutavý start výborné jízdy.

TheCrixus
04. července

Dle očekávání. Seriál mě chytl tak moc, že mě donutil si tuto knihu přečíst. To jsem ještě nevěděl, jak moc je kniha výborná. Opravdu, úžasná práce.

silvie5281
24. června

Fantasy literatura nikdy nebyl zrovna můj šálek čaje, ale po shlédnutí prvních pár dílů seriálu jsem se rozhodla přejít na knižní podobu a rozhodně nelituji. Kniha je plná popisů prostředí, životního stylu jednotlivých oblastí království, rodinných vztahů, rysů jednotlivých rodu,.. Zkrátka hodně věcí na zapamatování, ale sotva se člověk zorientuje s napětím očekává další dej, u kterého nikdy neví, co přinese.
Hodně mi vyhovuje i rozdělení kapitol na úhel pohledu jednotlivých hrdinů, knize dodává na dynamice, navíc má člověk šanci nenucene přecházet do různých dějových linií :) nemám v plánu číst jinou knihu, pokud to nebude pokračování Trůnu.. Alespoň do doby, než všechny přečtu :)

Arte
23. června

Z počátku se mi kniha četla velmi špatně. Příběh mě sice uchvátil, ale nebyla jsem zvyklá na styl spisovatele a na jeho slovní obraty. I proto se mi kniha nečetla nejlépe, ale překousala jsem jí a užila si to. V dalších dílech jsem už problémy se čtením neměla, protože jsem si Martinův styl psaní zvykla. Série je napínavá, nápaditá a nepostrádá napětí. Jen co bohužel knize snižuje na mojí zainteresovanosti je, že musím na další díly čekat tak neskutečně dlouho. Doporučuji přečíst až budou všechny díly vydané (pokud to autor stihne).

Robbins
11. června

Jednoduché čtení, pěkně to odsejpá, nenudí to a člověka to udrží v napětí a zvědavosti, co přinese další stránka. Asi všechno, co se od fantasy žánru očekává. Přečet jsem všechny díly během pár týdnů a to jsem to čet jenom před spaním jako uspávačku. Zajímavé na této sérii je, že k těm nejdůležitějším a nejzajímavějším dějovým zvratům dochází vždy v "pauze" mezi jednotlivými díly.

Loginus
07. června

Po Malazské sérii má druhá nejoblíbenější věc z žánru fantasy. Autor je stabilně dobrý, nenudí. První díl skvěle seznámí se světem a určitě chytne. Oproti tv seriálu nedělá logické chyby a to si cením.

Kimo-chan
07. června

Ctu uz po druhy a stale skvela ❤

jahex
26. května

No... Jak bych to... Přiznám se, že jsem měl co dělat, abych to přečetl. Řekl jsem si, že si nejdřív přečtu knihy a až pak se podívám na seriál. Mám radši, když můžu použít svoji fantazii, než tu kterou mi naservírujou v televizi. Ale u této série se ne a ne začíst. Momentálně se už asi rok prokousávám druhým dílem. Nevím, čím to je. Přitom je to vcelku zajímavý... Nevím.

kní
25. května

Moje patosovzdornost utrpěla nejeden šrám...

jirickovazuzka
24. května

Překvapující drama se zbytečně náročně složitým projevem. Jinak dílo je moc zdařilé.

laker4life
09. května

K mojí škodě jsem začal knihu číst poté, co jsem viděl seriál. Je to trochu otrava, když víte, jak to dopadne, i tak je ale děj tak strhující, že se člověk těžko odtrhne. K mému překvapení se některé dějové linky se seriálem rozcházejí, postavy jsou vizuálně líčeny trochu jinak, takže i přes určitou znalost prostředí dostane šanci moje fantazie. Krásně jsou vykresleny charaktery a motivace postav. I atraktiní prostředí chladného severu a zkaženého intrikářského jihu.
Zamiloval jsem si i dobový jazyk, odteď používám výrazy jako třeba "léhat se ženou" nebo mé oblíbené "bastard" :-)

papajapa
28. dubna

Mam rada historicke romany a ted se divim, ze jsem tuhle sahu nezacala cist uz driv. Asi me odrazovala jeji rozsahlost.
Nejvice se mi libila ta syrovost doby rytiru. Uz se tesim na dalsi dil.

Bublinka.
20. dubna

První pokus jsem udělala s audiknihou, to jsem jsem se nedostala skoro vůbec nikam, protože jsem u ní vždy usnula, tak jsem si po dlouhé době (dokonce i ve chvíli, kdy jsem se už dokopala i k první řadě seriálu koupila knihu a ponořila se do ní. V ději mě nemělo moc co překvapit, ale Byly detaily, které mi docvakly až díky knize, takže jsem místo "wow" měla několik "Jó ahá", což ovšem nic neubralo na dojmu. Kladně hodnotím jak propracovanost celého světa a historie, tak čtivost. Jediné, co by mohlo dělat problém je spousta jmen, ale nakonec jsem se zorientovala a samozřejmě mi v tom hodně pomohl seriál. Teď ovšem ságu odkládám, i když hrdiny opouštím s těžkým srdcem, ale knižní výzva je knižní výzva a tím později se budu s nimi muset loučit po přečtení zatím posledního dílu ... :D

Werosaurus
17. dubna

Obešla bych s bez popisu každého šuku. Taky by tam mohli šukat méně často. Také se to hrozně špatně čte, poprvé můžu říct že seriál předčí knihu.

Heisenberg
02. dubna

Mno, nějak mě to teda nenadchlo.

tovlasek
30. března

Po mnoha a mnoha měsících nucení mých přátel, jsem nakonec dostál svému slibu a po knize jsem sáhl. Bylo to příjemné čtení na můj vkus sic v některých momentech až přespříliš postav, které nebyli ani tak důležité stejně jako přespříliš detailů, které v mnoha momentech už byly dle mého názoru až zbytečně zdlouhavé tedy z nich začala plynout nuda. Rozhodně mě zaujali hlavní protagonisté obzvláště Jon Snow a později Daenerys Targarien. Jona jsem měl rád už od počátku, Dani mi přirostla k srdci až v polovině knihy, rozhodně až uvěřitelné postavy. Jsem rád, že jsem knihu přečetl, ale na nějaký čas si dám od této série pauzu. Největší problém totiž závisel na tom, že se zde nacházelo několik opravdu nečekaných zvratů, problém byl, že byly v kontrastu s věcmi které byli až moc předvídatelné, obzvláště konec mě v tomto případě velmi zklamal.

HolkyKK
27. března

Už se těším na další knížku.

PeťkaW.
22. března

Jedna z mála knih, u kterých jsem viděla první seriál. Díky tomu odpadlo takové to klasické těšení se na to, co bude dál, protože seriál byl zpracovaný opravdu velmi, velmi dobře a věrně a člověk tak věděl, co bude následovat. Na druhou stranu jsem byla opravdu ráda, že si díky němu můžu přiřadit k některým jménům obličeje, protože čtenáře hned zpočátku zavalí příval lordů, serů a jejich historie a myslím, že bez toho, aniž bych viděla seriál, bych se asi občas mezi jmény dost ztrácela. Nicméně kniha je to opravdu čtivá. Navzdory rozsáhlosti nenudí. Přechody mezi jednotlivými postavami a jejich liniemi jsou nenásilné a hezky na sebe navazují, což se málokdy podaří. Postavy, prostředí i historie světa jsou výborně propracované a ději nic nechybí - zvraty, láska, boj, dobro, zlo, smrt... Těším se na další pokračování.

Ewilka
25. února

I když jsem viděla jako první seriál, kniha se mi velmi líbila.

Bella1
18. února

Perfektní! Moc se mi líbila!

natkaf
18. února

Skvělá kniha. Vzhledem k tomu, že seriál neznám, v postavách jsem se na začátku trochu ztrácela, ale po pár kapitolách už jsem se lehko orientovala. Příběh je chytlavý, napínavý a překvapivý, neskutečně krutý, surový a mrazivý. Některé postavy zbožňuju (Tyriona, Aryu nebo Daenerys) a jiné přímo nesnáším (hlavně Sansu). Líbí se mi, že se s tím autor nemaže a zabije spoustu občas i výrazných hrdinů. Jediné, co mi dělalo problém, byl autorův styl psaní. Pro mě není úplně snadno čtivý. Ale i tak se s chutí vrhám na další díly i seriál.

Tesssay
17. února

Jelikož jsem před čtením knihy viděla seriál, neměla jsem problém se v příběhu zorientovat a kniha mi spíše příjemně vyplnila "hluchá" místa ve zfilmované verzi. Naprosto chápu, proč je 4. nejlépe hodnocenou knihou zde...za mě deset hvězdiček a rovnou se vrhám na další díl ;-)

jana6585
06. února

Trošku náročnější čtení, na které musí mít člověk klid. Musíte si zde spojovat souvislosti mezi jednotlivými postavami, jelikož není psaná jako příběh,ale pohled jednotlivých hlavních postav. Kniha se mi jinak líbí.

fvalek
31. ledna

Když jsem ji dostal do ruky, byla to nejtlustší kniha v mém životě... Když jsem dočetl pátý díl, musel jsem se smát jak mi najednou přijde maličká. :) Parádní rozjezd knižní ságy. Podle někoho možná nudný, ale podle mě nikoli. Dá se říci, že je to klasické historické fantasy. Další díly už mají navíc i magii a draky a jsou mnohem víc boží, ale nějak přeci musíte začít ne? Hodně se mi líbila. Seriál se ještě v první sérii docela drží knihy, ale musím podotknout, že jelikož se mi poštěstilo číst knihu dříve než seriál, tak jsem měl maličko velkolepější představy. Kniha prostě fantastická, Martin má nepřekonatelný styl psaní a hlavně popisy. Moc dobrá :)