Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71567/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-EMe-71567.jpg 4.73892

Píseň ledu a ohně (1.)

niekedy inokedy :)

kvetfana

Famozní...

sarekaslukova

Po opětovném přečtení jsem svůj původní komentář musela pozměnit. Nechápu jak mě to nemohlo bavit a začíst se do toho. Možná že jsem teď měla delší odstup od seriálu a vše co ukrátí čekání na další sérii přináší radost a nebo jiná nálada, ale knížka mě opravdu bavila. Určitě se pustím do dalšího dílu, prý mají být čím dál méně jako seriál, tak jsem zvědavá.

Bundis

Úžasná kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout ani po cestě do práce či po městě. Vřele doporučuji.

3nitka

Som nadšená. Dlho som sa odhodlávala, ale prvý diel som dostala ako darček, nový preklad. Doslova som ju zhltla za tri dni. Seriál som nevidela a ani to neplánujem. Postavy sú vykreslené výborne, dej svižne napreduje. Druhý diel už je na ceste. Na ďalšie preklady budem asi musieť čakať.

Kristy78

Nejsem vášnivý čtenář fantasy, ale kniha mě svým dějem vtáhla a jen díky čtenářské výzvě 2018 na mě musí další díly chvíli počkat :)

MarekG
28.12.2017

Jsem si jistý, že ze pár tisíc let (pokud vyspělá civilizace tak dlouho vydrží), se o ní budou lidé bavit a přistupovat k ní podobně jako my dnes např. k Iliadě a Odyssei, které obrovsky ovlivnili kulturu Řeků, první vyspělou západní civilizaci. Takže kdo ví, možná se jednou budeme třeba modlit k sedmi tvářím boha :-)

Misaki
22.12.2017

První díl série Píseň ledu a ohně pro mě byl maličko nezáživný. Možná proto, že jsem jako první viděl seriál, ale s dalšími díly mě tato série velmi chytla. Líbilo se mi střídání postav a rozmanitost světa, nemluvě o politice. Za mě příjemné fantasy, které zaujalo i bez ničivých magických artefaktů.

Pralev
10.12.2017

Pro člověka, který nejprve viděl seriál a poté si teprve sehnal knihu, to není úplně ono. Na jednu stranu se neztrácí v obrovském množství postav, na druhou stranu toho v knize není zase až tolik navíc (byla dokonce místa, kde byl seriál daleko popisnější než pasáž v knize). Přesto hodnotím pěti hvězdičkami, protože je to opravdu naprosto skvěle napsané fantasy, které doslova od prvních stran pohltí a až do konce nepustí. V celé dlouhé knize nebylo jediné místo, kde bych se nudil a do čtení se musel nutit (a to i přesto, že jsem díky seriálu věděl, co jak dopadne, což také svědčí o kvalitě knížky, protože i přesto bylo zábavné to číst).

Ametymka
08.12.2017

Abych pravdu řekla, četla jsem to celkem dlouho. Stránky mi ze začátku ubíhaly tak nějak normálně....ani rychle, ani pomalu. Ovšem čím víc jsem četla, tím víc jsem do toho byla zažraná. Jednoduše jsem si ten děj zamilovala (Mimochodem, zrovna já neměla se jmény nejmenší problém. Ale ono záleží na člověku). Za sebe určitě doporučuji, další díly si určitě koupím :)

Leximort
07.12.2017

Kniha skvělá, příběh strhující. Překlad trochu horší a (řekl bych) hodně staromilský.

Adhara
06.12.2017

V obrovskom množstve postáv som sa zo začiatku strácala a priznám sa, že aj k jej koncu som mala v niektorých menej významných zmätok – no hneď, ako som sa zorientovala v ústredných hrdinoch, ma kniha chytila a nepustila až do konca. Po jej dočítaní som sa vrátila k začiatku, aby som si užila, čo mi v prvom čítaní kvôli zmätku z hromady mien ušlo. Príbeh je plný zaujímavých detailov, súvislostí, zvratov, preskakuje od dôležitej scény k dôležitej scéne bez výplnkových rečí medzi nimi. Každá scéna končí v najnapínavejšej časti – no sklamanie z prerušenia a preskoku do inej línie rýchlo odznie, pretože pútavé sú všetky. Príbeh je skvele vyvážený – nezmocňoval sa ma pri ňom pocit, že tam niečo veľmi, ale naozaj veľmi chýba, že je prudko jednostranný. Hre o tróny nechýba pestrosť charakterov a prostredia, stále sa niečo deje. Popri starých známych drakoch a čarodejoch sa objavuje aj zopár nových, neokukaných prvkov. Autor dokáže vzbudiť zvedavosť, nútiť premýšľať o knihe. Oceňujem tiež uveriteľnosť vyvolanú okrem iného aj tým, že autor sa nezdráha postavy obetovať. Hrdinovia, o ktorých by sme si na základe knižného klišé mysleli, že si ich autor (zatiaľ) nedá, že ešte predsa musia zohrať dôležitú úlohu v deji, umierajú jeden po druhom a príbeh sa tak stáča neočakávanými smermi.

Moja úplná recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=461

bartoloměj314
04.12.2017odpad!

výborná

Kouky
23.11.2017

Tato kniha představuje něco, o čem se bude hovořit ještě za 100 let. Pokud máte rádi fantasy, tak toto je ideální kniha pro vás, protože lepší knihu tohoto žánru najdete jen opravdu těžko. Celý Martinův svět je promyšlený do posledních detailů a jeho obsáhlá historie je toho jen důkazem. Postavy jsou napsány opravdu geniálně a každý si najde své oblíbence, které bude milovat,ale i postavy, které mu budou dělat vrásky na čele a bude doufat, že na každé další stránce poznají svůj konec. Matoucí může být pro nové čtenáře složitý děj a obrovské množství postav, ale pokud tohle čtenář zvládne, tak je schopný knihu přelouskat během chvíle, tak jako já sám. Co na to prostě říct ... geniální počátek jedné z nejlepších fantasy sérií.

Pichoval
20.11.2017

Musim potvtdit, ze mi trvalo tak 150 stran nez jsem se zorientovala v postavach, kdo ke komu patri... Pribeh je je psany napinave, tak vam ani neprijde, ze to je takova bichle. Nicmene detailni popis násilí byl místy i na mne docela dost. Nicmene se tesim. Na dalsi dily a osudy.

Malýmedvěd
17.11.2017

Seriál neznám, neviděl jsem, všichni o tom ale mluví, tak jsem si to musel alespoň přečíst, abych byl trochu v obraze. Rozjezd byl pomalý, než se člověk v zorientuje v nespočetu postav, tak to chvíli trvá. Je to napsané napínavě a zajímavě. Nebýt tam ta erotika a brutalita, mohl by to být druhý Harry Potter co přivede děti ke čtení.

B-artX
13.11.2017

Hra o trůny je masark. Z první série seriálu jsem moc nadšený nebyl, což bylo asi tím, že jsem na to neměl věk, ale kniha je úžasná. Jsem zcela nadšen z postav. God deam, žádný svět nemá tak zajímavé postavy. Martin píše geniálně, což je jeden z hlavních plusů knihy.
Nejlepší postavy byly rozhodně Tyrion, Sansa a Arya. Pak tu byla hromada dalších úžasných postav, ale tu ani nechcu zmiňovat, bylo by jich moc.. :D
Za mě dokonalé. Přečteno za měsíc. Zatím moje druhá nejoblíbenější kniha.
Kilčo. Nic jiného si to nezaslouží.

Gustik5
10.11.2017

Nejprve jsem shlédl výborný televizní seriál (resp. první dvě série), a jak už to tak se mnou, zatrpklým to perfekcionistou bývá, musel jsem o tom, co se mi v televizi tak líbilo, vyzvědět vše. Tak jsem se dostal k rozsáhlé Písni ledu a ohně. Jak už to tak s knižními předlohami z 99,9% (ten kousíček procenta tvoří kniha Forrest Gump od Winstona Grooma, což je ona příslovečná výjimka potvrzující pravidlo) bývá, předčí i tato knižní série vzniklý seriál. Temný svět středověku opírající se o synonymní Zeď fiktivní, ale o to propracovanější a uvěřitelnější historie, do které formou hrozby v náznacích pomalu, ale jistě prosakuje fantasy. Příběh mnou protékal pomalu ale jistě, jak voda po povrchu té ledové hranice. Politické intriky, pletky, vraždění, zrady... Nepostrádá gradaci ani spád. Jedním slovem: VÝBORNÉ!

RobertBo
04.11.2017odpad!

Odpad.

Eorin
03.11.2017

Přiznám se rovnou, že jako první jsem viděla první díl seriálu. Ten mě nadchl a proto jsem (teď to bude znít jako paradox) se seriálem skončila a sáhla po prvním dílu této série v knižní podobě. A udělala jsem dobře, moc dobře.
Zaprvé, díky nahlédnutí do seriálu (ten první a jediný díl) jsem si utvořila celkem rychle představu o postavách a celkové vizuální stránce tamního světa. To mi pomohlo se v knize pak orientovat a vše si lépe představit a zároveň nebýt pak zklamaná, až navážu po přečtení na seriál, kde si to, co jsem si přečetla, v klidu vychutnám krásně naservírované na zlatém podnose a se skvělou hudbou.
Kniha byla přečtena do týdne (inu, těšila jsem se i na ten seriál) a další následovaly nemenší rychlostí posléze. Doporučuji.

MorriconeTheGod
03.11.2017odpad!

Absolutní, bezduchá zhovadilost. Umíral jsem nudou od prvního odstavce, až do posledního - a málem jsem si ukroutil hlavu, jak někdo mohl takovou blbost zplodit. Kdybych k tomu nebyl nucen (dočíst to), jebnul bych to do krbu nejpozděj po dvou stránkách. Tak tragicky špatně napsané postavy a zápletky, tak zoufale nevynalézavý příběh a pozadí, tak neúnosně natahované, zbytečné dialogy, tak neskutečně dlouhé mlácení prázdné slámy. Tohle mohl klidně vysmrknout nějaký pokročilý logaritmus od googlu, na takovou bezduchost není člověka zapotřebí - ba je to přímo plýtvání zdroji.

Mitu
31.10.2017

Kniha výborná seriál lepší

eva1959
30.10.2017

Seriál perfektní, knihy ještě lepší, doporučuji přečtení. Ocitnete se ve světě intrik, dobrodružství i fantasy světě.

IYv
25.10.2017

ke knize jsem přišla divným způsobem - zaujala mě jména kol Rekol a začala jsem zkoumat, kdo je lord Eddard Stark a jeho děti. Původně mě totiž letmý pohled na seriál takřka odpudil, měla jsem zrovna štěstí na scénu, kde Lysa Arryn kojí svého desetiletého syna...
Kniha mě velmi bavila svou vrstevnatostí a dost mě uchvátila. Současně jsem ovšem začala sledovat i seriál, který úplně pohltil mého muže. Potvrzuji, co je níže.
Seriál výborný, kniha ještě lepší. Baví mě věci, které v seriálu nejsou tak zřejmé, vnitřní monology postav, důvody, proč dělají co dělají jsou mnohem lépe vysvětleny a jsou logičtější.

Miro.slav
19.10.2017

Zo začiatku odrádza hlavne rozsah knihy a celej ságy. No po úspechu seriálu stojí za to siahnuť aj po knihe. Ak seriál radíte medzi svoje obľúbené, tak kniha vás nadchne ešte viac, alebo sklame. To už je na vás. V písanej forme sa ide viac do hĺbky, je tu väčší cit pre detail, figuruje tu viac postáv (čo je niekedy aj na škodu, zapamätať si všetky). Mne osobne čítanie ubiehalo rýchlo.

Carra
17.10.2017

První jsem viděla seriál, který se mi moc líbil a zjistila jsem, že je to podle knižní předlohy, takže jsem po ní musela sáhnout. Seriál je slabý odvar, na něj jsem musela přestat koukat, protože knihy jsou mnohonásobně lepší, což vlastně bývá skoro vždy.

mpb1913
06.10.2017

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

readah
05.10.2017

Možná je to tím, že jsem děj znal ze seriálu, ale místy jsem se dost nudil. Některé kapitoly mi připadaly do první knihy dost nudné. Dalším dílům ságy asi ani nebudu dávat šanci.

Weezing
04.10.2017

Dlouho jsem čtení této knihy odkládal, i když fantasy čtu často, protože už jsem znal děj ze seriálu. Na jednu stranu sice už víte jak dopadnou hlavní dějové linky, na druhou stranu to ale příběhu dodává nový rozměr, kdy můžete podrobněji sledovat vývoj postav a určité události mají úplně jiný dopad, protože víte jaké budou mít důsledky v budoucnu. Určitě doporučuji přečíst i když už jste seriál viděli.

Každopádně kniha je excelentní a to jak z hlediska postav, které jsou opravdu komplexní a je radost o nich číst, tak z hlediska propracovaného světa, kde na každém rohu na vás číhají stovky let historie. Děj má vyrovnané tempo, neustále se něco děje a pomáhá i dobrý výběr a rozmanitost postav z jejichž pohledu je příběh vyprávěn. Dalším plusem je, že důležité události, který často radikálně změní vývoj děje se nedějí pouze na konci (jak bývá často zvykem u jiných autorů).

A v neposlední řadě je potřeba ocenit přínos této knihy a série na fantasy žánr jako takový, kdy inspirovaly řadu autorů a umožnily posun fantasy od hrdinských protagonistů a od klasického boje dobra se zlem, spíše k pojetí vyprávění o lidech (a dalších rasách) ve fantasy světech, kteří mají své dobré a špatné stránky a jejich konflikty často nemají správnou a špatnou stranu (respektive ty záleží na úhlu pohledu).

Precim
06.09.2017

Super fantasy vysoké kvality, která podle mě spočívá hlavně v tom, že se autor nebojí akce a zvratů, silně měnící průběh celého děje. Děj je díky ještě mnoha dalším faktorům (např. vysoká propracovanost charakteru každé postavy) tak strhující, že tuto 800 stránkovou knížku jsem přečetl za jeden týden. Na tomto napínavém románu obdivuji i způsob vypracování (pokaždé za jiný třeba i nepřátelský charakter )