Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71567/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-EMe-71567.jpg 4.73773

Píseň ledu a ohně (1.)

A Game of Thrones (1996)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

B-artX
13. listopadu

Hra o trůny je masark. Z první série seriálu jsem moc nadšený nebyl, což bylo asi tím, že jsem na to neměl věk, ale kniha je úžasná. Jsem zcela nadšen z postav. God deam, žádný svět nemá tak zajímavé postavy. Martin píše geniálně, což je jeden z hlavních plusů knihy.
Nejlepší postavy byly rozhodně Tyrion, Sansa a Arya. Pak tu byla hromada dalších úžasných postav, ale tu ani nechcu zmiňovat, bylo by jich moc.. :D
Za mě dokonalé. Přečteno za měsíc. Zatím moje druhá nejoblíbenější kniha.
Kilčo. Nic jiného si to nezaslouží.

Gustik5
10. listopadu

Nejprve jsem shlédl výborný televizní seriál (resp. první dvě série), a jak už to tak se mnou, zatrpklým to perfekcionistou bývá, musel jsem o tom, co se mi v televizi tak líbilo, vyzvědět vše. Tak jsem se dostal k rozsáhlé Písni ledu a ohně. Jak už to tak s knižními předlohami z 99,9% (ten kousíček procenta tvoří kniha Forrest Gump od Winstona Grooma, což je ona příslovečná výjimka potvrzující pravidlo) bývá, předčí i tato knižní série vzniklý seriál. Temný svět středověku opírající se o synonymní Zeď fiktivní, ale o to propracovanější a uvěřitelnější historie, do které formou hrozby v náznacích pomalu, ale jistě prosakuje fantasy. Příběh mnou protékal pomalu ale jistě, jak voda po povrchu té ledové hranice. Politické intriky, pletky, vraždění, zrady... Nepostrádá gradaci ani spád. Jedním slovem: VÝBORNÉ!

RobertBo
04. listopaduodpad!

Odpad.

Eorin
03. listopadu

Přiznám se rovnou, že jako první jsem viděla první díl seriálu. Ten mě nadchl a proto jsem (teď to bude znít jako paradox) se seriálem skončila a sáhla po prvním dílu této série v knižní podobě. A udělala jsem dobře, moc dobře.
Zaprvé, díky nahlédnutí do seriálu (ten první a jediný díl) jsem si utvořila celkem rychle představu o postavách a celkové vizuální stránce tamního světa. To mi pomohlo se v knize pak orientovat a vše si lépe představit a zároveň nebýt pak zklamaná, až navážu po přečtení na seriál, kde si to, co jsem si přečetla, v klidu vychutnám krásně naservírované na zlatém podnose a se skvělou hudbou.
Kniha byla přečtena do týdne (inu, těšila jsem se i na ten seriál) a další následovaly nemenší rychlostí posléze. Doporučuji.

MorriconeTheGod
03. listopaduodpad!

Absolutní, bezduchá zhovadilost. Umíral jsem nudou od prvního odstavce, až do posledního - a málem jsem si ukroutil hlavu, jak někdo mohl takovou blbost zplodit. Kdybych k tomu nebyl nucen (dočíst to), jebnul bych to do krbu nejpozděj po dvou stránkách. Tak tragicky špatně napsané postavy a zápletky, tak zoufale nevynalézavý příběh a pozadí, tak neúnosně natahované, zbytečné dialogy, tak neskutečně dlouhé mlácení prázdné slámy. Tohle mohl klidně vysmrknout nějaký pokročilý logaritmus od googlu, na takovou bezduchost není člověka zapotřebí - ba je to přímo plýtvání zdroji.

Mitu

Kniha výborná seriál lepší

eva1959

Seriál perfektní, knihy ještě lepší, doporučuji přečtení. Ocitnete se ve světě intrik, dobrodružství i fantasy světě.

IYv

ke knize jsem přišla divným způsobem - zaujala mě jména kol Rekol a začala jsem zkoumat, kdo je lord Eddard Stark a jeho děti. Původně mě totiž letmý pohled na seriál takřka odpudil, měla jsem zrovna štěstí na scénu, kde Lysa Arryn kojí svého desetiletého syna...
Kniha mě velmi bavila svou vrstevnatostí a dost mě uchvátila. Současně jsem ovšem začala sledovat i seriál, který úplně pohltil mého muže. Potvrzuji, co je níže.
Seriál výborný, kniha ještě lepší. Baví mě věci, které v seriálu nejsou tak zřejmé, vnitřní monology postav, důvody, proč dělají co dělají jsou mnohem lépe vysvětleny a jsou logičtější.

Miro.slav

Zo začiatku odrádza hlavne rozsah knihy a celej ságy. No po úspechu seriálu stojí za to siahnuť aj po knihe. Ak seriál radíte medzi svoje obľúbené, tak kniha vás nadchne ešte viac, alebo sklame. To už je na vás. V písanej forme sa ide viac do hĺbky, je tu väčší cit pre detail, figuruje tu viac postáv (čo je niekedy aj na škodu, zapamätať si všetky). Mne osobne čítanie ubiehalo rýchlo.

Carra

První jsem viděla seriál, který se mi moc líbil a zjistila jsem, že je to podle knižní předlohy, takže jsem po ní musela sáhnout. Seriál je slabý odvar, na něj jsem musela přestat koukat, protože knihy jsou mnohonásobně lepší, což vlastně bývá skoro vždy.

mpb1913

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

readah

Možná je to tím, že jsem děj znal ze seriálu, ale místy jsem se dost nudil. Některé kapitoly mi připadaly do první knihy dost nudné. Dalším dílům ságy asi ani nebudu dávat šanci.

Weezing

Dlouho jsem čtení této knihy odkládal, i když fantasy čtu často, protože už jsem znal děj ze seriálu. Na jednu stranu sice už víte jak dopadnou hlavní dějové linky, na druhou stranu to ale příběhu dodává nový rozměr, kdy můžete podrobněji sledovat vývoj postav a určité události mají úplně jiný dopad, protože víte jaké budou mít důsledky v budoucnu. Určitě doporučuji přečíst i když už jste seriál viděli.

Každopádně kniha je excelentní a to jak z hlediska postav, které jsou opravdu komplexní a je radost o nich číst, tak z hlediska propracovaného světa, kde na každém rohu na vás číhají stovky let historie. Děj má vyrovnané tempo, neustále se něco děje a pomáhá i dobrý výběr a rozmanitost postav z jejichž pohledu je příběh vyprávěn. Dalším plusem je, že důležité události, který často radikálně změní vývoj děje se nedějí pouze na konci (jak bývá často zvykem u jiných autorů).

A v neposlední řadě je potřeba ocenit přínos této knihy a série na fantasy žánr jako takový, kdy inspirovaly řadu autorů a umožnily posun fantasy od hrdinských protagonistů a od klasického boje dobra se zlem, spíše k pojetí vyprávění o lidech (a dalších rasách) ve fantasy světech, kteří mají své dobré a špatné stránky a jejich konflikty často nemají správnou a špatnou stranu (respektive ty záleží na úhlu pohledu).

Precim

Super fantasy vysoké kvality, která podle mě spočívá hlavně v tom, že se autor nebojí akce a zvratů, silně měnící průběh celého děje. Děj je díky ještě mnoha dalším faktorům (např. vysoká propracovanost charakteru každé postavy) tak strhující, že tuto 800 stránkovou knížku jsem přečetl za jeden týden. Na tomto napínavém románu obdivuji i způsob vypracování (pokaždé za jiný třeba i nepřátelský )

Cink262

Skvělá kniha, která se konečně trochu vyprostila z přehnaně moralistického konceptu fantasy, který se objevuje třeba u Narnie. Dokonce je tu na fantasy až podivně málo lidí, kteří chtějí zachránit svět a kolem nichž se motá celý děj. Chápu, že se tolika lidem líbí, a to i těm co fantasy literaturu často nevyhledávají.
Kniha má oproti seriálu mnoho výhod, jednou z největších je měnění vypravěčů příběhu, které v seriálu tolik nevynikne. Změna vypravěčů mi také často pomáhala stále číst a číst a těšit se na další děj, i když už jsem měl čas na čtení pro daný den vyčerpán. Jediné, čeho u této knihy lituji, je spíš mojí vlastní chybou - nepřišel jsem dříve ke knize, než k seriálu.

Melancholie

Zima se blíží...

Petroff

Moc dobrý, opravdu hodně. Široká popisnost, skvělé dialogy a nepříliš akce z toho dělají velmi snesitelnou fantasy i pro mne, který fantasy nijak nemusí a nevyhledává. Skončil jsem po 4. dvouknize... jde to celé odnikud nikam.

MarcelStrnadel

„V chladu se z ní kouřilo a kapky, které dopadly na bělostný sníh, zářily rudě jako oheň.“ (Píseň ohně a ledu)
„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ (Hra o trůny)

reader4ever

Děj mě naprosto pohltil. S postavami jsem cítila a už se nemůžu dočkat, až budu mít čas na další díl. Vadí mi jen dvě věci. Zaprvé, že je to tak neuvěřitelně populární. Pořád mi někdo děj spoiluje a vychvaluje. Já pak očekávám moc. Řekněme že to byla jen normální fantasy knížka. Žádné extrémní bum. Čtivá ale měla svoje mouchy. A zadruhé krev. Nejsem žádná dušička co by při pohledu na ni omdlevala ale pokud někdo dostane facku tak mu přece krev neteče a když prilozite dýku ke krku tak vám ne vždycky ukápne jen jedna kapka krve. Nic míň nic víc. Celkově jsem ale byla moc spokojená. A co bych to byla za ignoranta kdybych nenašla ani jednu chybu?

vivalamuff

Jedním slovem epické. Více není nutno dodávat...

simona5843

Seriál som videla ako prvý no bohužiaľ vôbec ma nebavil preto som knihu mala doma veľmi dlho až som si nakoniec povedala že to skúsim a keby ma nebavila tak ju jednoducho odložím.Tato kniha je úžasná. Napínavý dej,zvraty,intrigy,nechutne hry mocných a láska v rôznych podobách.Pri knihe som sa nenudila a teším sa na ďalšie diely. :)

KarelVrchni

Zajímavá kniha

adam.ruby

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... řekl bych že spíše odehrávající se ve světě temného středověku plného intrik a úkladných vražd. Miluji fantasy, ale spíše to světlé fantasy :) Seriál se mi líbil do třetí serie, pak jsem polevil a už sleduji i tu sedmou řadu, ale nějak mě to nenaplňuje. Raději si dám skvělé animé Berserk :)...

keselylenka

Dlouho jsem se odhodlávala k seriálu, který mě moc nezaujal, proto jsem zkusila knihu. Ta mi přijde mnohem lepší. Některé pasáže byly strhující, jiné jsem přeskočila, ale serii rozhodně dočtu.

Dogwood

Skvělá knížka na dlouhé čtení... Super jak seriál..

Gabba99

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

Drahomirka

úžasná série

Vandiba

Wow.. dlouho jsem se odhodlávala pustit se do série knih a nakonec rozhodnutí nelituji. Díky velkému ohlasu na seriál má kniha neskutečně složité zaujmout čtenáře a překvapit ho. Všechny série seriálu jsem zhltla jako malinu a knize moc šancí nedávala. Teď musím svůj názor přehodnotit. Kniha je naprosto skvěle napsaná a má výbornou atmosféru, která mě nutila číst dál a dál. Už mám nakoupené další díly a těším se, až se ponořím do dalšího dílu.

Ranuncul

Viděla jsem dřív seriál než četla knížku/naštěstí/.Od seriálu jsem se nemohla odtrhnout,knížka je čtivá,ale tím,že jsem nedávno viděla seriál,tak mi nepřišla tak napínavá.Časem si určitě přečtu i další díly.Bratři Lannisterové a Bronn jsou moje oblíbené postavy.

Jacck

Odstraňte z toho sex, násilí, projekce autorova sadismu a zůstane vám Ordinace v růžové zahradě