Hostina pro vrány

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá... Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný "Železný trůn", ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe... Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí - ale jen pár jich nakonec přežije....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122031/hostina-pro-vrany-122031.jpg 4.42077
Série:

Píseň ledu a ohně (4.)

Orig. název:

A Feast for Crows (2005)

Žánr:
Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (177)

Kniha Hostina pro vrány

Přidat komentář
Lavender756
27. března

Bohužel zatím nejslabší díl série. Stále jen Cersei, Jaime, Brienne a sem tam okolo někdo další. Cersei má alespoň šťávu,ale kapitoly Brienne jsou velice zdlouhavé a nudné,v podstatě nic se v nich neděje. Značná část se dá přeskočit. Stejně jako ostatním hodnotitelům mi chybí lehkost vyprávění, překvapení a nečekané zvraty, schopnost pohltit čtenáře i v místech, kde nečte zrovna o svých oblíbených postavách, místech apod. To zde absolutně chybí a kniha mě v mnoha místech nudila,přeskakovala jsem i celé stránky. Sérii samozřejmě dočtu, jsem fanoušek,ale doufám v opět lepší časy!

Nelly
10. února

Na mne už moc jmen a spletitých vztahů, málo akce, navíc mám v hlavě filmové zpracování, takže další díly už číst nebudu. Připadá mi, že autor už píše spíše pro sebe než pro čtenáře.

Mabie
09. února

Autor má i v tomto dílu stejnou potřebu mučit a vraždit sympatické hrdiny, používá zdlouhavé popisy prostředí i osob a přesto jsou pro mne knihy této série závislostí. Mám stále trochu problém s popisy středověkých způsobů trestů, které jsou... prostě šílené. Ale to byly nejen ve světě fantasy, ale i v našem středověku.
Kniha pro mě byla zatím tou nejslabší ze série, ale i tak dávám plný počet hvězdiček.

Yorika
31. ledna

Občas jsem měla chuť připravit ,,Hostinu pro vrány" ze stránek této knihy.
Kam se podělo kouzlo prvních dílů?Kam zmizela ta lehkost a schopnost neustále překvapovat?
Série má stále více sestupnou tendenci.

Veruli_t
29. ledna

Tento díl ze série knih Písně ledu a ohně jsem měla přečtený snad nejrychleji ze všech, ač v této knize "nevystupují" mé oblíbené postavy. Celý děj se točí okolo Králova Přístaviště, Železných ostrovů, Dorne a celkově Západozemí. Jak jsem již zmínila, tato kniha je jiná v tom, že v ní chybí vyprávění z úhlů několika hlavních postav. Což je na jednu stranu trochu zkličující, protože se musíte pročíst celou knihou a začít číst další, abyste se dozvěděli o osudu těchto postav, ale zároveň je to velmi poutavé a já se od knihy z tohoto důvodu nemohla odtrhnout.

Nakonec bych chtěla dodat, že pokud sledujete seriál Hra o trůny, jistě si všimnete, že v seriálu chybí několik hlavních postav. To mě upřímně velmi mrzí a bohužel musím přiznat, že čím více se dostávám do hloubky Písní ledu a ohně, tím méně se mi líbí seriál. Tím ale nechci říci, že je seriál špatný, za mě je to furt číslo 1. :)

fvalek
21. ledna

Hodnotím dost zpětně, nicméně pro mě asi takový pomalejší díl, více zaměřený na urovnání a dozvuky bouřlivých událostí předchozího dílu a nové intriky. Do popředí se dostává Královo přístaviště, Dorne a Železní, což jsou takové kapitoly samy o sobě, které je potřeba v aktuální dobu příběhu řešit právě dost po strategické a pletichářské stránce, než po akční a válečné stránce. Kniha je ale i tak skvělá, vždyť i tohle do ní patří, jen možná obsahu ubližuje, že chybí takové ty víc akční postavy jako třeba Dany a Jon, kteří pořád něco zažívají, zatímco v Králově přístavišti se hlavně kecá. Nicméně to vylepšuje Arya a je fajn číst i kapitoly se Sansou.

Beru-li to nějak pohromadě s Tancem s draky, protože se velké části knih odehrávají ve stejnou dobu, tak Tanec s draky je rozhodně čtivější a i informačně obsáhlejší. Ale jak říkám, i Hostina pro vrány má své skvělé momenty a pro pořádné uchopení příběhu je nutné ji přečíst a fanoušci z ní budou také nadšení, i když to je takové víc politicky zaměřené. A jsem opravdu rád, že Martin nevolil styl psaní "o pět let později s flashbacky", to by se mi asi tolik nelíbilo. :P

alois.randa
15. ledna

Ač počtem stran nejméně početná kniha ze série, tak jsem ji asi četl zatím nejdéle. Některé pasáže byly vynikající, ale pak následovaly nudné, které se dost vlekly, Snad bude další díl lepší.

Dominika13
09. ledna

Jak už sám název knihy napovídá, v tomto díle se uklízí a dojídají zbytky, aby se mohla připravit půda pro další střety a intriky. Ne, že by to uklízení bylo méně zajímavé než předchozí díly.. :-D