Písečníci a bludný asteroid

Písečníci a bludný asteroid https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387563/bmid_pisecnici-a-bludny-asteroid-CZZ-387563.jpg 4 161 58

Písečníci série

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou vyznáte jako nikdo jiný. Můžete akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže… Ledaže by se k vaší planetě blížila mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. Potom si musíte vybrat: navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti. Vesmírné dobrodružství pro děti, mládež a rodiče, s ilustracemi Jakuba Cenkla.... celý text

PersonM
03.09.2020 5 z 5

moc milá a zábavná knížka s příjemně kupředu ubíhajícím příběhem už se moc těším až vyjde druhý díl

CalwenRamones
10.08.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Scifi jsem se donedávna docela vyhýbala četla jsem hlavně jen s cestováním v čase ale tahle knížka se mi velmi líbila. Doporučuji všem co se zajímají nejen o vesmír. Škoda že je jen jeden díl braly bych i pokračování :)

berka4151
23.02.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem ke knížce přistupoval s nedůvěrou, ale autor dokázal překvapit. Napínavé dětské dobrodružství, dobře popsaný svět, pro děti kolem devíti let ideální knížka.

Lucas.94
20.07.2019 2 z 5

Co se knize nemůže upřít, tak to, že se čte hezky. Dětské dobrodružství se nikde nezadrhává a stále se posouvá vpřed. Ale mně osobně tam chyběla nějaká ta šťáva. Když jsem knihu dočetl, nezanechala ve mně žádnou stopu. Autor psát ale umí a plus má právě za to. :-)

Sharona73
13.07.2019 5 z 5

Nečekala jsem nic zvláštního, ale byla jsem mile překvapena. Ačkoli nejsem cílová skupina, chytlo mě to od první stránky a knihu jsem neodložila, dokud jsem nedočetla. Nádherně vytvořený svět, sympatičtí hrdinové a navíc kouzelné ilustrace. Rozhodně doporučuji.

Marylaa
02.06.2019 5 z 5

Nejsem cílová skupina, ale autor má dobře zvládnuty marketing (upřímně závidím :) a proto jsem podlehla zvědavosti a knihu si koupila. A nelituji, četlo se to dobře, je to zajímavé a napínavé.
Čtení mi trochu kazilo, to že jsem věděla čím je kniha inspirovaná (na druhou stranu, je od autora fér, že to netají), člověk pak ví co od některých postav čekat. Co je tady lepší než u Pottera (chtěla jsem napsat u té nejmenované série, ale předkomentátoři už jmenovali), je ten všudypřítomný sport, u Pottera jsem to přeskakovala, protože je to pro mně absolutně nepochopitelné, tady pravidla chápu.
Jsem zvědavá na další díl, pokud bude (doufám že ano).

ciaram
07.03.2019 4 z 5

Čte se to skvěle, postavy jsou sympatické, prostředí je velice atraktivní, a rozhodně na českém trhu knih pro děti tento žánr chybí, ale...
Asi mi nejvíc vadilo kopírování dějového schématu Harryho Pottera. Nevěřila jsem zdejším komentářům, protože, co si budeme povídat, vymyslet něco úplně originálního, je pěkná fuška. Navíc čtenáři vidí občas spojitosti i tam, kde "nejsou". Tady je toho ale opravdu hodně, čímž mi autor úplně sebral radost z očekávání věcí příštích. Když už při vstupu na scénu jedné postavy od začátku víte, že bude tou zápornou postavou (protože schéma HP) - tak je po napětí a děj je předvídatelný - že půjdou tam, kam nemají, koho budou považovat za zápornou postavu atd., atd. Možná je to můj problém, že jsem prostě čekala něco jiného.
Doporučuji dětem, zejména pokud nečetli HP, bude se to líbit. Doporučuji tolerantním dospělým, protože se to čte dobře, jen musíte vypnout hlavu. Takže příběh 3* + 1* za krásné ilustrace. Pane autore, věřte více své vlastní fantazii - potenciál je obrovský.

Litocha
20.01.2019 4 z 5

Na začátku jsem se ke knize stavěla celkem vlažně, ale přibližně od chvíle, kdy se Tomáš vymotal z podzemí, jsem už byla chycena na udičku. Bavila jsem se čím dál víc a poslední asi třetinu knihy jsem už vyloženě hltala.
Podobností s Harrym Potterem je poměrně dost (a kvůli tomu se dají některé věci vytušit předem), ale zároveň autor představuje vlastní promyšlený svět, který čtenáře s jen trochu objevitelským duchem (bez rozdílu věku) zaujme.
Oceňuji hodnověrné (dětské) postavy a popis jejich chování, dobře vybraná jména i to, že se autor docela šikovně vyhnul některým klišé (ne že by tam tedy nebyla vůbec žádná), dočkáme se i několika překvapivých momentů. Tomášovy motivace jsou pochopitelné a Lucinka přidává příběhu neobvyklost - budování jejich vztahu se mi moc líbilo.
Knížka není okatě výchovná, ale ani to není jen dobrodružný příběh. Písečníkům určitě prospělo, že se jim autor věnoval několik let. Zachytila jsem pár míst, která by si zasloužila dotáhnout nebo vysvětlit (doufám, že se toho dočkáme v dalším dílu, knížka si o něj vyloženě říká).
Jsem ráda, že něco takového vzniklo i v českém prostředí (a v našem kraji, protože bez toho bych se o knize asi nedozvěděla a byla bych ochuzena o krásný čtenářský zážitek), na prvotinu úctyhodný výkon!

Dragell
20.01.2019 5 z 5

Jedno velké dobrodružství ve vesmírné lodi, kde se malé děti učí o nových planetách, o tom, jak přežít ve vesmíru, ale nezapomínají ani na zábavu ve formě netradičního sportu. Kniha, která cílí především na děti a mládež, ale i mě si naprosto získala. Kromě drobného hašteření, přátelských vztahů, místy akčních a napjatých scén se dočkáte i nemála zajímavostí ohledně fungování věci ve vesmíru, o které se autor nenásilnou formou podělil.

BetyN.
04.01.2019 5 z 5

Kniha Písečníci a bludný asteroid je skvělá. Hodně mi připomínala první díl Harryho Pottera, ať už atmosférou, některými postavami a zápletkami nebo tím, jak moc mě pohltila. Ale autor přinesl i hodně svých a originálních nápadů. A ilustrace už jsou jen takovou třešničkou na dortu.

jaromir2404
01.01.2019 4 z 5

Vážený pane spisovateli!

Včera jsem jedním dechem přečetl Vaši reportáž a velmi mne mrzí, že jsem se mohl zúčastnit vaší výpravy pouze jako běžný čtenář a ne jako člen posádky. Celý svůj život jsem zasvětil problematice létání a touze přispět k průzkumu neprobádaných nových neznámých světů účastí na jednosměrné expedici do třetího nebo možná čtvrtého rozměru podobné té vaší. Do hlavní postavy jsem se vžil tak, jako již dlouho do žádné jiné a opět jsem s ní prožíval své dávné sny. Jako mladý kadet jsem se také vracel z hangáru jako poslední… A což potom, když mi bylo dopřáno usednout do kokpitu za řízení bojového letounu! Rád bych vás tedy požádal, abych měl tu čest podílet se na Vaší případné další výpravě a být zapsán do seznamu členů posádky. Navrhuji možnost projednání podrobností během nějakého letního víkendu na mé letecké základně. Podmínky ubytování spartánské, možnost silných zážitků, zejména pro Vaše dva malé kadety, výrazná. Přijměte, prosím, tuto nabídku jako poděkování za vaše úsilí, které jste do projektu vložil. Pokud vás zaujala, kontaktujte mne přes kadeta expedice p. Miroslavu Boudovou. Přeji úspěšný nový rok a letu zdar.

Jaromír Bouda

dpxcz
29.12.2018 4 z 5

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu vesmírnou fan-fiction Harryho Pottera.

Zmiu
28.12.2018 4 z 5

Moc pěkná knížka, která mě bavila. Podobnost s Harry Potterem tam taky vidím, místy hodně, hlavně v zápletce příběhu a v některých postavách. Naštěstí je zde spousta nových nápadů a vesmírné prostředí se mi taky líbí. Rozhodně chci pokračování. (Po druhém přečtení - 2022- mně ty podobnosti vadily víc, ale jdu na druhý díl, jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet).

Elza052
11.11.2018 5 z 5

Knížka „Písečníci a bludný asteroid“ vás neomrzí, ani když ji budete číst poněkolikáté. Začala jsem ji číst se svou dcerou a děj mě zaujal natolik, že jsem ji po večerech hltala napřed, abych se dozvěděla, jak se bude příběh dál vyvíjet a jak skončí. S dcerou teď pokračuji ve společném čtení knihy a bavím se u ní stejně, jako když jsem ji četla poprvé, jen s tím rozdílem, že si víc užívám detaily. Dcera (10 let) je z knížky také nadšená a každý den se těší na pokračování napínavého příběhu.

pet016
23.10.2018 5 z 5

velmi čtivá knížka nejen pro děti :-)

rencovav
15.10.2018 5 z 5

Tohle je vážně skvělá knížka. Můžu prozradit, že stojí za to. Je to příběh trochu podobný tomu o Harry Potterovi, ale ve své podstatě se od něj liší a pokud spíš než na kouzla věříte na pokrok technologií, vážně si to přečtěte. Více napíšu v recenzi na blogu. A doufám, že budou další díly. :)

Áňa 998
15.10.2018 5 z 5

Napínavá kniha, která mě velmi mile překvapila!

Bet.hy
12.10.2018 5 z 5

Krásná kniha, která bude bavit nejen děti, ale i jejich rodiče. Příběh je jako bonus doprovázen nádhernými ilustracemi.
Na první pohled se může zdát, že jde o dobrodružný příběh pro chlapce, ale podle mě si ho užijí i holčičky! :-) Mě by teda bavil - a bavil mě i teď!
V knize jsou skvělé postavy, do kterých se malí čtenáři budou schopni skvěle vžít, zároveň jsou nesmírně sympatické a realistické - každá má svoje mouchy, nikdo není dokonalý...
Souhlasím s Ondrou níže, jistá podobnost s Harrym tam je, ale knize to rozhodně neubírá. :-)
Moc se mi líbila i když nejsem cílovka a je to určitě zatím jeden z nejhezčích deseti kousků, co jsem letos četla.
Takže pro (nejen) malé milovníky dobrodružství, vesmíru, přátelství a záhad jako dělané!

sci-fi pro děti pro děti od 9 let kosmické lodě české sci-fi pro chlapce sci-fi

Václav Dvořák
česká, 1976
2018  86%Písečníci a bludný asteroid
2020  84%Já, Finis
2022  85%Písečníci a probuzení krále
2023  85%Jak se vaří drak

Kniha Písečníci a bludný asteroid je v