Písařka ze Sieny

Písařka ze Sieny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372639/bmid_pisarka-ze-sieny-r6q-372639.jpg 4 184 61

Záhadný deník ze 14. století spojí dva lidi napříč časem. Pro milovníky románů Dívka s perlou nebo Cizinka. Strhující love story a zároveň napínavý historický detektivní příběh, v němž se stírají hranice mezi minulostí a přítomností. Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie z New Yorku, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se zrovna moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí svého bratra, který žil v Itálii, letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do Sieny. Bratr jí nechal dům a k tomu složku s výsledky svého bádání, zabývajícího se tajnými dějinami tohoto toskánského města v dobách jeho naprostého zmaru během morové epidemie ve 14. století. Beatrice se stále hlouběji noří do tajemství, které jí zanechal, a jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu ke svému překvapení zahlédne svou vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně protnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány. S pomocí Gabriela odhalí zlovolné spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se Beatrice musí rozhodnout, do které doby skutečně patří.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

The Scribe of Siena , 2017

Bobina74
Bobina74
01.01.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale stále si nemohu pomoct, jakoby tomu něco chybělo??Ačkoli je tato kniha přirovnávána k Cizince...Jamie to prostě není;-)

tinka1974
tinka1974
18.12.2018 4 z 5

příběh se mi líbil. Nejprve jsem se toho trochu děsila a řákala si, že mě to nebere, ale pasáže ze středověké Sieny se mi moc líbily. A nakonec i ty ze současnosti. Škoda, že je autorka také nerozvinula. Za mě příjemné čtení

Lokina
Lokina
10.11.2018 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že takovéto knihy budu číst, ale vzhledem k tomu, že mám ráda historii, jsem se s chutí pustila do Písařky ze Sieny.
Kniha je čtivá, má vytříbený jazyk, hezky se tam spojuje středověké prostředí, intriky, romance.
Moc mě bavily části, kde se Beatrice snaží začlenit do společnosti ve 14. století, bylo to zajímavé a hlavně se to dobře četlo.
Já jsem si knihu velmi užila a musím uznat, že i ten středověk měl své kouzlo :-)

tatafa
tatafa
01.11.2018 5 z 5

Zajímavý příběh, kde se propojuje současnost s minulostí, romantický příběh s napínavou detektivkou a ještě se můžeme dozvědět řadu zajímavostí o životě ve středověku a písařských dílnách v klášterech a navíc se příběh příjemně čte :) vřele doporučuji k přečtení :)
Více v recenzi v záložkách :)

marli58
marli58
25.10.2018 4 z 5

Zajímavé a příjemné čtení, středověk a současnost... To vše spojené do romantického příběhu. Pěkné.

gossipavlina
gossipavlina
18.10.2018 5 z 5

Jestli si dobře vzpomínám, o cestování časem jsem ještě nikdy nečetla. Takže za mě atraktivní námět. Propojení historie se současností. Skvělé čtení, i když mi trvalo poměrně dlouho, než jsem ji přečetla.
Doporučuji.

josska
josska
17.10.2018 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,byla čtivá a zajímavá,prolínání minulosti a současnosti mám ráda,na to že to byla prvotina,dost dobrý.....

orinka3
orinka3
12.10.2018 4 z 5

Cestování v čase je osvědčený způsob, jak si zajistit čtenářovu pozornost. Věděl o tom určitě i Svatopluk Čech, který už dávno napsal své Broučkiády. Matěj Brouček se mu na Vikárce propadl o několik století do Prahy mezi husity, bylo to opravdu dramatické a zajímalo by mě, jestli o tom slyšela i autorka Písařky ze Sieny. Erskinová si ve dvojích časových liniích libuje také. Kniha o písařce je dobře napsaná, příběh eskaluje, nebezpečí číhá z každé strany a navíc nikdy není jisté, zda se cestování z budoucnosti do minulosti a zpět zdaří. Kniha by možná mohla být méně upovídaná, ale i tak je to dobrý román pro ženy. Že by zajímal i muže, nemyslím.

hapac
hapac
12.09.2018 4 z 5

Siena je krásné město a příběh, který do něj spisovatelka zasadila, kdy se propojila současnost a středověk, se mi moc líbil. Trošku jsem se děsila počtu stránek a hutného textu, ale nakonec jsem jej zvládla a času stráveného s Beatrice nelituji.

a.k
a.k
17.08.2018 5 z 5

Úspěšná lékařka neurochirurgie Beatrice pátrá po objevu svého zesnulého bratra, který se specializuje na středověké morové rány. Při svém průzkumu se propadne do středověké Sieny a to zrovna do doby, než má město zasáhnout blížící se morová epidemie. Nechybí zde intriky, romantika i napětí.
Tak tato kniha určitě stojí za pozornost. Moc se mi líbila.

Zdenas5
Zdenas5
12.08.2018 5 z 5

Mám ráda knihy, kde se prolíná současnost s minulostí, takže mně se líbila.

alnahu
alnahu
07.08.2018 4 z 5

Historický román z období 14.století ,kdy řádil mor a usmrtil polovinu obyvatel města Sieny a právě v té době se Beatrice stane písařkou. V knize se prolíná středověk s přítomností což mi zase až tak nevyhovuje , ale i tak s e četla dobře.

lusesita
lusesita
11.07.2018 5 z 5

Z této knížky jsem rozpolcená, nevím, jestli se mi strašně líbila nebo nelíbila a to se mi stalo zatím jen u pár knih. Kdybych nevěděla, že knihu napsala současná autorka, řekla bych, že podle stylu psaní pochází z jiného století :). Pokud někdo očekává klasickou červenou romanci, kdy se hlavní hrdinové milují už od 30 stránky, tak mají smůlu. Celý příběh se točí okolo moru, který vypukl v roce 1347 a hlavní hrdinka se snaží přijít na to, proč zrovna Sienu zasáhl nejvíc. Jedna věc mě ale na této knize zarazila hned od začátku a to, že jakmile se hrdinka přesune do středověku, automaticky přejde na středověkou verzi italštiny, což se mi zdá velmi nepravděpodobné. Jinak nemám žádné výhrady. A jak jsem už napsala v první větě, nevím, co si o tom myslet, proto dávám plný počet.... :D

veronika0382
veronika0382
27.06.2018 5 z 5

Písařka ze Sieny je román s dojemným příběhem a vlastně mnohavrstevným tajemstvím, která ukrývá dávná minulost. Příběh nás přenáší v čase, ač je to román a historická fikce, je zasazený do skutečné doby a místa. Rozhodně doporučuji :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách.

zazvorka
zazvorka
18.06.2018 3 z 5

Příjemné na přečtení, ale na Cizinku to nemá.

petronella1
petronella1
03.06.2018 5 z 5

Ani jsem netušila, že by mě bavil historický román. Bylo to prostě úžasný...

bookcase
bookcase
02.06.2018 5 z 5

Krásný historický, pro snílky ideální příběh. Jen jsem trošku postrádala podrobnější popis toho, jak se hrdinka sžívala se středověkem, na můj vkus do toho vlítla ani nemrkla. :)

zuzana2599
zuzana2599
29.05.2018 5 z 5

Kouzlo a krása literatury spočívá také v tom, že čtenář může u knihy snít, přemýšlet, smát se, bát se, ale i cestovat časem.
Dar cestování časem dostala i hrdinka této knihy Beatrice, která se stala písařkou ze Sieny a zamilovala si středověký život, kde našla i svoji lásku.
Tento rozsáhlý a krásně zpracovaný příběh mě okouzlil a umožnil mi poznat život ve středověké Sieně.

Ivuska.09
Ivuska.09
28.05.2018

Propojení současnosti a středověku, tématika spojená s cestováním časem, špetka romantiky a notná dávka napětí (ačkoli se opravdu nejedná o žádnou detektivku) mě do příběhu ženy jménem Beatrice naprosto vtáhly. Jde o kvalitní historický román založený na fikci, jenž potěší třeba milovnice Diany Gabaldon.

alexis818
alexis818
01.05.2018 5 z 5

Krásná kniha,naprosto mě příběh pohltil.Přesto,že stránek bylo dost,tak mi bylo líto,že už je konec.Autorka píše moc hezky,vůbec jsem se neztrácela v textu ani v postavách.Prostě nádhera.