Pirátství - Úplné dějiny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krvavá historie námořního lupičství od antiky po současnost Dějiny pirátství začaly vzápětí poté, co se člověk vydal na moře. Zkušený historik Angus Konstam, který se tímto tématem zabývá už dlouhou dobu, zavede čtenáře přímo do hlubin temného pirátského světa a poskytne mu dokonalý přehled o krvavých dějinách námořního lupičství od antiky po současnost. Konstam píše o mořských lupičích, kteří sužovali starověký Egypt, o nájezdech Vikingů a o éře privatýrů. Podrobně se zabývá takzvaným „zlatým věkem pirátství“ a populárními postavami, jako byli Černovous a kapitán Kidd, pokračuje prvním setkáním západních mořeplavců s východními piráty u čínského pobřeží a končí fenoménem moderního pirátství. Důsledně při tom odděluje realitu od hollywoodské fikce, nejnověji ztělesněné populární sérií Piráti z Karibiku, a nabízí tak plastickou představu o skutečné krutosti a násilnosti námořního lupičství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100095/piratstvi-uplne-dejiny-4W9-100095.jpg 4.88
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pirátství - Úplné dějiny

Přidat komentář
tereza1198
17. května

Moje dětství mi poškodilo pohled na piráty. Takže při slově pirát se mi vybaví obraz romantického chlapáka v rozhalence, co opírá svalnatou nohu o sud. K orlímu zraku má přiložený dalekohled a mořský vítr si mu pohrává s vlasy.
Tohle je ale vážně myšlená kniha. Kde se setkáte z drsnými seveřany, řeckými vrahy, muslimskými otrokáři, alžbětinskými zloději se šlechtickými tituly, zlotřilými Číňany a neřády z Karibiku (o kterých se točí filmy a seriály). Nechybí ani novodobí vrazi se Somálska. Dlouhá linie vraždění, mrzačení, vydírání a zabírání všeho, co není přibité. Žádná romantika, jen krev. Skvěle napsaná kniha. Literatura faktu která vůbec není nudná. Popisované příběhy a osudy jsou zajímavé, nechybí mapy a tak si můžete přestavit všechna ta místa. Cartagena, Santo Domingo, Hispaniola, Cádiz, Santa Lucia, Havana......

braunerova
16.10.2016

Velmi dobře popsané dějiny pirátství. Kniha je přehledně chronologicky a geograficky členěná, nechybí plno nových zajímavých informací. Vadil mi jen ten podtitul "úplné dějiny", autor např. úplně pominul francouzské korzáry operující v Evropě proti Anglii.

"Drake později tvrdil, že ho blízkost Rosaria překvapila. Nikdo mu nevěřil ... Na palubě byla objevena truhla s 50 000 zlatými escudos. Jako admirál anglické flotily měl Drake povinnost pronásledovat Armadu a nikoli zajmout osamělou španělskou loď kvůli kořisti. Později se mořský vlk stal terčem ostré kritiky, zejména poté, co královna zjistila, že polovina lupu cestou do Londýna zmizela."

Štítky

moře a oceány piráti

Autor a jeho další knihy

Angus Konstam
britská, 1960

Podobné knihy

Kniha Pirátství - Úplné dějiny je v

Právě čtených1x
Přečtených9x
Knihotéce14x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x