Pirátovo oko

Pirátovo oko https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160878/bmid_piratovo-oko-ZDH-160878.jpg 4 17 4

Záplaťák / Zošidlo série

Znáte Záplaťáka? Sešívku, Hadráka, s hlavou pokrytou stehy, co má každé oko jiné? Vytvořil ho podivínský profesor Erasmus v opuštěném hradu Groteskinu. Dlouhá léta se profesor nerušeně těšil ze svých pokusů a oživoval humanoidy, Frankensteiny, lebkouny, jednooké pavouky s křídly, chodící ryby, tříruká monstra – ovšem jen do té doby, než se znovu objevil jeho dávný nepřítel Fulbert Frkolovec, majitel putovního karnevalu. Frkolovec profesora unesl a je na Záplaťákovi, aby ho zachránil. Brzy se ukáže, že i Záplaťák může únoscům nahnat strach. Vždyť jeho zářivé modré oko kdysi patřilo strašnému pirátu Střeloprachovi! 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Stitch Head and the Pirate´s Eye , 2011

kralicekP.
30.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Záplaťak a jeho parta nestvůr vždy viděli v Záplaťákovi piráta.
On nemohl opustit hrad Grotestikn, protože mu to profesor nařídil. Záplaťák
se nakonec rozhodl postavit loď. Šel vstříc dobrodružstvím.
Než vyjeli, zachránili šíleného profesora, který se o hrad staral.
Nakonec zjisťil, že pirát není, ale že ho baví být pirátem. Knížka se mi líbila, přečetl jsem ji za týden.

Netopyr07
12.04.2017 5 z 5

Trošku slabší, než jiné díly (čtu to napřeskáčku), ale dobré. Piráti johoho, proč ne... Arabela je drsoňka a Netopice je "hustá" :-D

terkachur
22.01.2016