Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344323/bmid_pirati-z-karibiku-5-salazarova-poms-M7o-344323.jpg 4 23 9

Piráti z Karibiku - film série

< 5. díl

V pátém pokračování úspěšné pirátské série se znovu setkáte s vašimi oblíbenými hrdiny Jackem Sparrowem a Willem Turnerem, kteří tentokrát musejí spojit síly proti démonickému pirátovi Salazarovi. Tomu se podařilo uprchnout ze zajetí v Ďábelském trojúhelníku a nyní má spadeno na všechny piráty v Karibiku. Jackovi a Willovi zbývá jediná naděje: zmocnit se Poseidonova trojzubce, s jehož pomocí lze ovládat síly moře. Volné převyprávění filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, který má v ČR premiéru 26.6.2017.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Egmont (ČR)

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Novelization , 2017

Kosta96
25.03.2024 3 z 5

Knihu jsem koupil po shlédnutí pátého filmu v kině. Pátý díl se mi sice líbil o dost víc, než čtvrtý, ale na původní trilogii už to mít nikdy nebude. Nedávno jsem dokonce slyšel, že se chystá šestý díl Pirátů bez Johnnyho Deppa jako Jacka Sparrowa. To už by byl totální nesmysl. Už v posledních dvou dílech byl největší problém, že Jack se od piráta nasáklého rumem, avšak poměrně vychytralého a nebezpečného, který jde tvrdě za vlastním cílem, změnil na trochu zmateného troglorita, který se pokaždé tak trochu přifaří k dobrodružstvím a touhám někoho jiného. Nicméně co se týče této knihy, tak jsem trochu očekával, jestli se v knize nedozvím něco, co ve filmu bylo vynecháno. V tomto ohledu je to trochu zklamání. Většinou jsou filmy točeny podle knih, kdežto tady je to kniha napsaná podle filmu. Bohužel slovo od slova. V podstatě je to taková rekapitulace filmu na pár stranách knihy. Jelikož ale nechci být zlý k autorce, která to evidentně dostala befelem od Disney, tak film popsala celkem zdařile a určitě se to dalo přečíst bez nějakého odporu nebo znuděnosti.

Luigi1
09.08.2021 5 z 5

Tak jsem si spravil čtenářskou chuť.Dobře se tento díl četl.Doporučuji.

lamar3000
10.03.2021 5 z 5

Dobrá kniha docela podobná filmu na konci to bylo trošku smutné bo zemřel kapitan černé perly.

Dela90
01.07.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla. Bylo v ní cítit napětí, akce i zvraty. Což k pirátům rozhodně patří. Jsem moc ráda, že jsem první přečetla knihu, před shlédnutím filmu. Pokud máte rádi, pirátské příběhy a Jacka je to to pravé ořechové. Musím říct, že u některých pasážích jsem se o celkem zasmála. Kniha Vas vtáhne do děje a nepustí, dokud nejste až na úplnem konci. Rozuzlení se mi moc líbilo. Jednoduše miluju PIRÁTY. :-)

Hania932
05.03.2019 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha. Pokud i vy jste fanoušci této pirátské série, toto je kniha přímo pro vás. Strašně rychle se to čte, děj je zajímavý a není ani nijak náročný. Kniha je s filmem úplně stejná, ale i tak mě čtení bavilo a zajímalo jak bude vypadat knižní verze nejnovějšího dílu. Já jsem nadšená, protože mě kniha hodně překvapila. Vydejte se i vy na dobrodružství na moře, kde musíte čelit v tváří v tvář samotné smrti.

Barik05
29.11.2018 5 z 5

Super, pokud máme rádi piráty z Karibiku a zároveň jste zapálení čtenáři, tak doporučuji.

Ven_D
30.07.2018 3 z 5

Nenadchne ani neurazí a paradoxně o moc lepší než film.

frankenstein
27.07.2017 1 z 5

Úplne to isté ako vo filme. Každé slovo také isté.

Ronnie68
11.07.2017 3 z 5

Útlá kniha, kde byl shrnut filmový příběh .. neurazí, ale film je film

2017  90%Kráska a zvíře – Román podle filmu
2017  74%Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta