Piráti

Dobrodružný román z pera anglického spisovatele (1792-1848), autora populárních námořních románů. Bouře na moři rozdělí dva malé šlechtické bratry a dá jim postupně prožít rozdílné životy. Jeden se dostane proti své vůli na pirátskou loď a je nucen bezmocně přihlížet hrůzám pirátského vraždění a loupení a druhý, který rovněž vyrůstá na lodi, stane se později pronásledovatelem pirátské lodi. Bratři, kteří o sobě nevědí, se nakonec setkají u námořního soudu a jen několik šťastných náhod způsobí, že se poznají a vše se šťastně vysvětlí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223315/pirati-223315.jpg 2.76
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

The Pirate (1836)

Kniha Piráti

janacheca

Klasický dobrodružný příběh pro starší děti, právě v tomto v tomto věku (10-15) se má číst. Je tam vše, co člověk čeká - k nerozeznání si podobná dvojčata, dvě k nerozeznání si podobné lodi (každý z bratrů na jedné z nich, to se rozumí), krutý kapitán pirátů Kain v jádru s dobrým srdcem, další již zcela odporný pirát (hlavní padouch), popis přepadení lodi včetně sežrání pár osob žraloky... atd). Píšu z hlavy, knížku (sešit) jsem měla v ruce před nejméně 35 lety na pionýrském táboře, ale už to, co vše mi uvízlo v hlavě naznačuje, že stojí za to.

elcapitano
20.07.2017

Ve všem souhlasím s komentářem od tenax. Jen doplním: je to kniha z 19. stol a je to na ní znát. Některé činy a motivy zvl. různá osudovost, láska až za hrob a šlechetnost dnes už působí opravdu úsměvně. Je nutno to brát jako dokument doby svého vzniku.
Na druhou stranu prostředí lodí a života na nich je podané (pedpokládám) věrně, Marryat sám byl námořník.

tenax
11.08.2013

Klasický dobrodružný román pro mládež, plný honiček, soubojů, hrdinských činů, hlubokých přátelství i osudových lásek. Ve dvanácti úžasná četba, v dospělosti už jen pro pobavení.