Pipi Dlouhá punčocha

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem (Pipi se celým jménem - v českém překladu - jmenuje Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha) i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička a kůň. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2527/pipi-dlouha-puncocha-2527.jpg 4.5880

Pippi Långstrump (1952)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Pipi Dlouhá punčocha

Juraj.

"Hókus, pókus, pilulky, nechceme byť dospulí". Dospulí či dospelí, čo čert nechcel, pilulky nezabrali. Dospelosť prišla a s ňou aj všetky tie sra*ky, čo k nej tradične patria. Ak by som mal niekedy čas, fakt sa znova začítam do tejto knihy, ktorá pre mňa predstavuje synonymum detstva. Kedysi to bola moja najobľúbenejšia kniha a dnes obstojí dokonca aj v konkurencii literatúry pre dospelých. Pipi, Tommy, Annika aj všetci ostatní obyvatelia Vily Vilôčky (že vraj český preklad "Vila Vilekula", to ako vážne?!?), to bola skvelá spoločnosť...

Knihomolka582

Jako menší jsem tu knížku milovala.

Kopretina
22.12.2018

Jako dítě bych takovou kámošku chtěla, jako matka bych se jí vyhla. Smáli jsme se u knihy malí i velcí. A na konci knihy jsme vedli polemiku, jestli je Pipi nejznámější kniha od Astrid a nebo jsou to Děti z Bullerbynu?

Fany09
15.12.2018

Moc pěkný.

mia.com
24.10.2018

Pipi je prostě srdcovka z dětství. Milovala jsem ji za to, že taky měla zrzavé vlasy :)

Steiniglovka
17.10.2018

Na Pipi jsem si vzpomněla nedávno při sledování Gilmorových děvčat (které Pipi milují) a musím se k ní zase vrátit, byla to poslední knížka, kterou jsem si každý den listovala a pročítala, než přišla éra Harryho Pottera. Pipi je tak úžasná a jedinečná a měla by být součástí každé dětské (ostatně i dospělácké) knihovničky.

Chesterton
20.08.2018

Spolu s Tomem Sawyerem největší vzor mých dětských let. Soužky na základce asi nebyly moc šťastné, ale nic s tím nenadělaly. V této konkurenci neměly šanci obstát :o)
Těším se až zasvětím do těchto tajů svá vnoučata!

yellowbanna
12.08.2018

Klasika klasik. Letos nadšeně objevena i mými dětmi.