Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)

Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226248/mid_pipi-dlouha-puncocha-226248.jpg 5 773 107

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem… Knížka plná báječných nápadů, bohaté fantazie a jedinečného humoru potěšila už mnoho dětí na celém světě. A sama autorka byla naopak potěšena tím, že příběhy malé Pipi se tolik líbí i českým čtenářům. Obsahuje: Pipi Dlouhá punčocha -- Pipi Dlouhá punčocha se nalodí -- Pipi Dlouhá punčocha v Tichomoří -- Pipi Dlouhá punčocha na Chmelnici... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Pippi Långstrump , 1945

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Jako dítě jsem milovala Pipi! Četla jsem ji stále dokola. :-)) Doporučuji všem dětem.

Hissatam
10.06.2015 5 z 5

Vždy som chcela byť ako Pipi. Je to kniha, ktorú určite prenechám aj mojím deťom, až raz príde ten čas. Doteraz si pamätám ako som ju chodievala čítavať do knižnice, a keď som vyhrala recitačnú súťaž a mohla som si vybrať knihu, hneď som bežala do kníhkupectva kúpiť si Pipi :)

janasim
24.05.2015 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu a i její filmové zpracování milovala. Být tak statečná a odvážná jako Pipi jsem si také přála a nebo mít aspoň kamarádku jako je Pipi. Teď, když knížku čtu mé dcerce, si říkám, že by ona nemusela být úplně jako Pipi, ale mohla by mít tak super kamarádku. Kniha se mi prostě zdá být stále úžasná a těším se, až jí zase budu číst.

tondavon
07.04.2015 1 z 5

Hrůza a děs, číst přes 250 stran o bláznivém spratkovi, který jen lže a chová se jako naprostý idiot, zábavné opravdu není, jediné, co mi přišlo super, jsou ilustrace Adolfa Borna, které jsou jednoduše úžasné, ale díky hlavní postavě nemůžu jinak, než tuto knihu nenávidět. Alespoň kdyby hlavní postava si nastavila morální zrcadlo a na poslední stránce se začala chovat normálně, ale to se bohužel nestane. Plus ten konec? Nebo dá se tomu vůbec říkat konec?

jaja1989
19.02.2015

moje oblibena detska knizka jako mala jsem ji strasne zrala ani film se tomu nevyrovna
proste trhla zrzka jako ja:)

Jusťa
02.01.2015

Krásná kniha pro děti.

Knihomolkaa
09.12.2014 5 z 5

Kdo by neznal pihovatou, veselou a tak trošku ztřeštěnou dívenku!? Je to zkrátka klasika. Úžasná knížka, myslím, nejen pro děti. Mám tuto knížku moc ráda.

Xuxa
03.08.2014

Dcera tuhle knihu čte a když se začte, tak je těžké ji odtrhnout :)

Illaa
22.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha plná dobrodružství a legrace s Pipi Dlouhou punčochou. Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Měla jsem ráda i televizní seriál, ale stejně jsem se nejradši vracela ke knize, kde má fantazie mohla pracovat více.

hata21
06.01.2014 4 z 5

Skvělá kniha plná fantazie.

yank3e
08.11.2013 5 z 5

Astrid Lindgren opět nezklamala. Ze začátku mi dělalo trochu problém zvyknout si na "ujetost" téhle knížky v porovnání s ostatníma knížkama autorky, ale jakmile jsem se víc začetl, vážně jsem si ji užil.

Alzbetta
24.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku mám přečtenou snad stokrát. V dětství jsem ji milovala!! Četla jsem ji pořád dokola.

Rousse
12.10.2013 5 z 5

Moje literární dětské alter ego:-) Její story jsem četla snad tolikrát, že to ani nemůžu spočítat a znám ty příběhy zpaměti. Tolik jsem chtěla v dětství poznat ostrov Kurekuredutů, mít Vilu Vilekulu a být tak samostatná a zažívat taková dobrodružství! Ostatní knížky od Astrid mě tolik nenadchly, ale Pipi je moje dětská srdcová královna:-)

martas006
25.08.2013 5 z 5

Hezká knížka. Nejdřív jsem ji viděla zfilmovanou a až pak jsem si ji přečetla. Moc hezky napsaná.

anett123
08.08.2013 5 z 5

Vtipná pihatá holka s neuvěřitelnou silou. Kdo by ji nemiloval?

Marčullkas
30.07.2013 4 z 5

Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha jednou větou, úžasná dětská knížka:)!

catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

mam tu knizku rada ..................

pilipp
28.03.2013 5 z 5

Knížka, která mi ukázala kouzelný svět knih. Děkuji mé mamce, že mi ji dala. Svět knih je kouzelný a ona mi k němu umožnila přístup :D

Kleo326
09.02.2013 4 z 5

Pěkná knížka. Četli jsme ve škole ukázku, zalíbila se mi a pak jsem se vrhnula rovnou do celé knížky.

janey88
13.01.2013 5 z 5

V dětství jsem tuhle knížku četla pořád dokola a ani dnes mě neomrzí.