Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)

Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226248/mid_pipi-dlouha-puncocha-226248.jpg 5 772 107

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem… Knížka plná báječných nápadů, bohaté fantazie a jedinečného humoru potěšila už mnoho dětí na celém světě. A sama autorka byla naopak potěšena tím, že příběhy malé Pipi se tolik líbí i českým čtenářům. Obsahuje: Pipi Dlouhá punčocha -- Pipi Dlouhá punčocha se nalodí -- Pipi Dlouhá punčocha v Tichomoří -- Pipi Dlouhá punčocha na Chmelnici... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Pippi Långstrump , 1945

GaleW
14.02.2022 5 z 5

Jsem velmi vděčná, že pro mě a teď i pro moje děti byla na světě paní Lindgrenová, díky jejím knížkám je naše dětství bohaté na spoustu kamarádů, ať už z Bullerbynu nebo třeba z vily Vilekuly. Ty příběhy prostě baví. A umět pobavit děti, to je ten největší um v literatuře vůbec.

alef
11.02.2022 5 z 5

„Já nikdy nepláču.“

Seznamte se, tohle je Pipi, plakající nad mrtvým ptáčkem a zároveň jednoznačně popírající, že by „brečela kvůli nějakému ptákovi“.
Totiž, ona pláče, jako každé jiné dítě, ale … nikdy neukazuje své slabosti!

Drzá, provokativní, revoltující podivínka bořící konvence, dokonale šťastná a svobodná volnomyšlenkářka, která má všechny předpoklady uskutečnit snad jakýkoliv dětský sen – to je Pipi.
Miluju tuhle veselou, odvážnou, nezkrotnou Pipi, oplývající geniální fantazií, s níž pitvoří slova (ve škole by se určitě ujala „nabosilka“ nebo „legracilka“), a která má pro všechny své podivnosti vždy nějaké vysvětlení.
Miluju na ní asi úplně všechno, i to jak lže, a pak sama přizná, že lže, aby původní tvrzení úplně popřela a případně ho nakonec obrátila úplně naruby … jak jinak než v další nesmysl.
Miluju i jak je jí všude plno, jak je vždy vidět a slyšet, i to, jak z jejího chování úplně čiší absolutní absence respektu k jakýmkoliv autoritám, touha uniknout pravidlům a zákazům dospělých … díky čemuž má pak dokonalé předpoklady k realizaci snad všech dětských snů.
V Pipině světě jsou totiž hranice od toho … aby se pokoušely a překračovaly!

Paní Lindgrenovou nejenom za Pipi upřímně obdivuji :-).

Lukina155
04.02.2022 5 z 5

Klasika, která nezklame.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Pipi dlouhá punčocha mě provází již od útlého věku. Často jsem si na ní hrála a velice mě motivovala. Pipi je dívka jak má být!

Bubo19
29.01.2022 5 z 5

Tak jsem díky čtenářské výzvě konečně dohnala rest z dětství a přečetla Pipi Dlouhou punčochu. Přestože Děti z Bullerbynu jsem četla snad 20x, kniha o holce, která je neuvěřitelně silná, často si vymýšlí a chová se dost netradičně, mě nikdy moc nelákala. A taky jsem se začátkem knihy trošku bojovala. Rozčilovalo mě chování Pipi ve škole, v cirkuse i na návštěvě. Pak jsem ale vstřebala, že holčička, která vyrůstala na moři mezi námořníky, prostě neví, jak se v takových situacích chovat, a i když se sebevíc snaží, většinou to nevyjde.
No prostě Pipi jsem si nakonec oblíbila. Její dobré srdce, to jak pomáhá ostatním, snaží se všem dělat radost a stále vymýšlí nové hry, mě bavilo. Klidně bych zvládla i několik dalších neobvyklých příhod.

Marla
16.01.2022 5 z 5

Po podlaze ani krok byla kdysi po přečtení této knížky velice oblíbená hra nás holek co jsme spolu kamarádily:). A dodnes mám knihu v knihovně v řadě oblíbených, čas od času ji vytáhnu a s chutí znovu přečtu, i když je to tak hrozně dlouho co jsem ji četla poprvé.... A ne, nepřipadám si hloupě, že čtu knížky pro děti.

GabrielleT.
18.12.2021 5 z 5

Velice milá četba. Pipi možná působí jako svéhlavý spratek, jak tu mnozí píšou, pro mě je ovšem obrazem soukromé vzpoury dítěte proti dospělým. Dokáže si bez nich poradit a klidně si z nich i dělat srandu. Zároveň je velmi citlivá a zdá se, že "ví, co si ke komu může dovolit". Jako dítě jsem rozhodně chtěla být odvážná a nápaditá jako ona, a jsem ráda, že jsem v sobě tyto pocity mohla teď v dospělosti oživit.

deauville
09.11.2021 5 z 5

Četla jsem asi v osmi letech a dodnes si pamatuji, že když jsme si o této knize ve škole v rámci povinné četby povídali, myslela jsem si, že mě taková blbost o blbé holce nemůže bavit... Ale nakonec jsem tehdy knížku přečetla asi během dvou dnů, jak mě to chytlo, přestože můj žánr byly tehdy spíš Děti z Bullerbynu...

PhoebePollard
10.10.2021 4 z 5

Úžasně naivní a šílená pohádka a holčičce, která si dělá, co chce. Nenáročné povídky, k nimž se člověk může vracet i znovu po letech a přesto neztrácí své kouzlo.

Kája_14
20.04.2021 4 z 5

Krásné příběhy, je to nenáročné a já vypnu myšlenky od všeho ostatního a jenom si čtu. Pro děti úplně skvělé ale i někdy dospělí si rádi přečtou.

Nora759
17.03.2021 4 z 5

Vtipné i hezké příběhy !

85098211
18.01.2021 5 z 5

Vynikající kniha pro děti, která mne však po celá dlouhá léta nějakým záhadným způsobem míjela ;-). Na seriál se dívaly moje děti a ty byly - i při opakovaném sledování - nadšené. A já jsem si teď knihu vybrala do Čtenářské výzvy a dobrodružství Pipi Dlouhé punčochy i jejích kamarádů Anniky a Tommyho jsem si opravdu užívala. Pipi je fakt originál a myslím, že ani v dnešní době by se neztratila. Historky, které prožívá, jsou zábavné a originální. Autorka zde stvořila naprosto jedinečnou hrdinku, kterou si musí každý oblíbit - bez ohledu na věk. Tato kniha si určitě plný počet zaslouží, já ji doporučuji nejen malým čtenářům a s radostí se k ní zase někdy vrátím...

pipilota
18.01.2021 5 z 5

Pipi je moc hezká knížka libí se mi.

Uma
06.12.2020 5 z 5

Nejlepší kniha mého dětství.

Adrim
28.11.2020 5 z 5

Jedna z nejznámějších knih této autorky. Jiná než ostatní její knihy s dětskými hrdiny. A jednoduše lze jen doporučit všem.

Sumeček
13.11.2020 5 z 5

jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je fakt skvělá.

juraj0612
13.10.2020 5 z 5

Po generácie neopakovateľná kniha. Nedávno som ju prečítal našim deckám boli z toho unesené.

ArwenAragorn
31.08.2020 5 z 5

Ještě jsem nehodnotila a musím-moc pěkná knížka, opět čtená často.

Jessica007
31.08.2020 5 z 5

Pěkná knížka od mojí oblíbené autorky.

iiiccc
29.07.2020 5 z 5

Jako malá jsem příhody Pipi naprosto zbožňovala. Sice jsem už dávno zapomněla, o co tam vlastně šlo, ale vzpomínky na pocity zůstaly. Nedávno jsem se ke knize dostala a rozhodla se, že z ní něco přečtu svému synovci. Toho to sice už po prvních dvou větách bavit přestalo, ale já to sama pro sebe dočetla. A pochopila. Vždyť Pipi je tak samostatná, tak vyrovnaná, tak odvážná a tak spokojená! Tohle je vzor moderní ženy! :D (Jen je třeba, jak se říká, umět číst mezi řádky.)