Pink Floyd

Pink Floyd https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30312/bmid_pink-floyd-661d6d25ed778.jpg 5 108 14

Nick Mason, jediný z „floydů“, který prožil s Pink Floyd celých čtyřicet let existence, předkládá podrobný popis úspěchů i proher, od počátku v undergroundu na konci šedesátých let přes obrovský celosvětový úspěch The Dark Side Of The Moon, jednoho z nejprodávanějších alb v dějinách, po rozepře a rozkol uvnitř skupiny. Je to inteligentní, originální a sebekritické vyprávění o rockovém bandu, který se stal legendou. Dlouho očekávaná kniha Nicka Masona nabízí pohled zevnitř na historii jedné z nejoriginálnějších, nejúspěšnějších a nejdéle hrajících skupin všech dob: Pink Floyd. Toto seskupení geniálních, ale často bouřlivých jedinců zanechalo významnou stopu v hudební historii. Nick Mason, jeden ze zakladatelů Pink Floyd, je jediným členem, který je součástí skupiny od jejího počátku dodnes. Sepsal události těch pozoruhodných let, jak je viděl on, a nebránil se ironii, dojetí ani vtipu. Knihu doplňují fotografie a obrázky, z nichž mnohé pocházejí z osobního archivu Nicka Masona a zachycují nejdůležitější okamžiky života skupiny. Některé z nich nebyly nikdy předtím zveřejněny. Bubeník a zakládající člen významné psychedelické skupiny Pink Floyd popisuje historii kapely pojmenované po dvou bluesmanech v knize, která by neměla chybět v knihovně žádného rockového fanouška. Skupinu proslavila originální aranžmá, instrumentální výkony a světelná show; svým dílem přispěl i nešťastný, drogami ovlivněný osud prvního vůdce skupiny Syda Barretta. Jak Barrettova legenda rostla, posouvali jeho bývalí kolegové skupinu blíž k rocku a hlavnímu proudu a vytvořili obrovské hity na albech jako The Dark Side Of The Moon nebo The Wall. Mason sleduje vývoj uskupení od počátků, které se podobaly raným dnům skupin, jako byly Who, Rolling Stones a Kinks. Detailně se zabývá vývojem kapely od rhythm and blues k psychedelickým experimentům, které později převládly. Tato kniha, naprosto otevřená a je šťavnatým soustem pro početný tábor fanoušků Pink Floyd.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Inside Out – Pink Floyd , 2005

rafan65
20.04.2022 5 z 5

Dle mého gusta, jde o náhled na dílo Pink Floyd celých čtyřiceti let existence. Knihu doplňují fotografie a obrázky, z nichž mnohé pocházejí z osobního archivu Nicka Masona a zachycují nejdůležitější okamžiky života skupiny. Je to inteligentní, originální a sebekritické vyprávění o rockovém bandu, který se stal legendou.

Langy123
03.10.2020 4 z 5

Nick je vynikající vypravěč a kniha je dobře přeložená. Nechybí humor a nadhled. PF nejsou nabubřelí intelektuální dinosauři z velkých arén, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Grepp
17.03.2019 5 z 5

Nick na mňa vždy pôsobil nenápadne, takmer neviditeľne, ale vďaka tejto knihe si uvedomujem, že je to výrazná, originálna osobnosť a rodený rozprávač. Okrem výživných informácií o kapele Pink Floyd sa pripravte aj na porciu vycibreného anglického humoru.

1amu
31.03.2018 5 z 5

Tyto komentáře mi připomínají Strahov v září roku 1994, kdy jsme s obrovským davem v první půli nadšeně mokli a po přestávce zbožně naslouchali těm báječným chlapíkům v čele s Davidem G. Kolegové bydlící na vršku v sídlišti Prosek mi druhý den v práci říkali, že jsme blázni, když dáme za lístek bratru šest stovek. Oni to díky bezvadné akustice slyšeli (leč neviděli) také. Je dobré, že tato kniha u nás vyšla, protože Nick Mason nám přibližuje plno detailů ze života skupiny, o kterých já jsem "neměl ani tuchy".
Ale doba pokročila, ještě že máme oba syny Diany S.-W., kteří zorganizovali smiřující koncert ve Wembley s odpadlým Rogerem W. Bylo to krásné a nezapomenutelné...

Kaik
20.01.2018 5 z 5

"But we knew someone we could call: Roger and Syd's old friend from Cambridge, David Gilmour."

Nelehká historie zásadní britské rockové kapely napsaná s nadhledem a humorem přímo jejím členem. Jako skalní fanoušek nemohu hodnotit jinak než naplno.
Přečteno v anglickém originále.

Shindo
04.12.2017 5 z 5

Kniha, ktorá by nemala chýbať v knižnici každého správneho fanúšika Floydov, jej autorom je navyše jeden zo samotných členov kapely. Podrobná história kapely, množstvo obrazového materiálu a interný vtípek na obale knihy. Algie bol fajn model.

mrkvivit
10.11.2016 5 z 5

Výborná a zábavná knížka! Příznivci kapely by si ji neměli nechat ujít. Je dobře, že je psaná s odstupem mnoha let, protože čas obrousil hrany sporů a výsledkem je objektivní vyprávění nezatížené někdejšími averzemi mezi jednotlivými účastníky. Nick Mason píše věcně, ale hlavně s příslovečným anglickým smyslem pro humor. Mě osobně nejvíc zaujaly pasáže z rané historie skupiny, kdy pánové ještě studovali a teprve se rozkoukávali co a jak.
V kontrastu s oslnivou kariérou kapely působí Masonovo líčení skromně, jako by skoro o nic nešlo...
(Krom vázaného vydání od BB artu s bohatou fotogalerií vyšla i lacinější paperbacková verze v Levných knihách, kde je obrazová část podstatně skromnější)

pepa4081
08.06.2016 5 z 5

Pro milovníka Pink Floyd, jako jsem já, naprostá lahůdka! Dozvěděl jsem se pár nových věcí a ty známé si připomněl zase z jiného úhlu. Pan Mason (bubeník skupiny) píše tak, že úplně cítíte, že jste tam s nimi. Navíc je dost sebeironický a velmi vtipný. Nanejvýš uspokojivé.

Murphy722
02.12.2014 5 z 5

Kniha výborně a vtipně popisuje historii kapely Pink Floyd. Skupina si prošla mnohými útrapami a nesváry mezi členy, ale nakonec z toho je řízná a pohodová muzika, která oslovuje generace. Jeden z několika momentů, který jsem si zapamatoval bylo, jak do Gilmoora projel proud, že se proletěl po podiu! (Ale jen tak mezi náma, poslední album - The Endless River, je monumentální zbytečností celé kapely...)

kniholka
18.08.2013 4 z 5

Objektivní pohled na to, co tahle skvělá kapela prožila. Sem tam by to možná chtělo trošku detailnější zasvěcení do děje, ale jinak je to odlehčené vyprávění, kterému nechybí kritický náhled a humor.

Neby
27.07.2013 3 z 5

Vtipná kniha. Paměti tichého bubeníka z knírem, který provadroval z Pinkama celou jejich dráhu. Respektuji jeho styl.

OtaPlk
20.10.2011 2 z 5

Musím přiznat že má chuť do čtení byla větší, než si kniha zasloužila. Nickův styl vyjadřování mě nepřesvědčil a až na pár vyjímek jsem ze vzpomínek nevyčetl nic nového. Dle mého gusta jde někdy do nudných podrobností. K některým událostem mi naopak jeho komentáře chybí. Nezajímají mě informace bulvárního typu, jako třeba skandální výstřelky po koncertech mezi hotelovými zdmi. Chtěl bych docela vědět jak hodnotil například Rogerovou výtečnou sólovku "Amused to Death" a vůbec jeho pofloydovskou sólovou éru. Nicméně je mi Nick hodně sympatický, není nabubřelý a vyznačuje se málo vídanou a čítanou upřímností. Například když v knize uvádí, že mnoho svých partů při nahrávání "A Momentary..." přenechal jiným bubeníkům, neboť si svým výkonem nebyl moc jistý. Zřejmě se mu na vznik alba nedobře vzpomíná, protože mi připadne, že se i po létech s tím "momentálním výpadkem" hodně těžce srovnává. A zmínka o setkání s prezidentem Václavem Havlem přikrmila úžasné vzpomínky na následný nepřekonatelný koncert před sedmnácti léty...

Dennis.16
20.12.2010 5 z 5

Byl označován jako nenápadný muž za celou dekádu Pink Floyd, ale jestliže by někdo ze členů této báječné kapely měl objektivně zhodnotit, jak to "tehdy" bylo, byl by to právě Nick Mason. Kniha je neuvěřitelně vtipná uvěřitelným Britským humorem, autor se ve věčné otázce Gilmour/Waters nepřiklání ani na jednu stranu, ba naopak, je zcela nestranný, což je úctyhodné. Skvělá kniha o nejskvělejší kapele :-)

Popluh
30.11.-0001 5 z 5

Místy je sice vidět, že Nick Mason si spíše než s perem (popřípadě klávesnicí psacího či jiného stroje) rozumí s paličkama, ale ani to nic nemění na čtivosti a zajímavosti této knihy, která je samozřejmě určeně především fanouškům Pink Floyd. Mason se ani na okamžik nesnaží vyvolat nějaké senzace, prostě jen svým osobitým způsobem komentuje počátky, vzestup i útlum jedné z největších rockových skupin všech dob a to včetně krátkého popisu setkání s tehdejším prezidentem Václavem Havlem u příležitosti jediného koncertu Floydů na Strahově. Z celé knihy je jasné, že Mason je pohodový chlapík s neuvěřitelným smyslem pro humor, který se mu naštěstí podařilo přenést i na stránky, což tomu nádhledu za oponu Pink Floyd přidává ještě více na šťávě.

Pink Floyd

Autorovy knížky