Pinč baskervillský

Pinč baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3585/pinc-basktervillsky-3585.jpg 3 14 4

Někdejší student ze zvědavosti navštíví místo, kde kdysi v internátu prožil jeden bláznivý školní rok. Zdá se však, že vila, v níž internát býval, na návrat někdejšího studenta potměšile čekala, aby ho zapletla do sítě, v níž hrají svou podivnou roli všichni její současní obyvatelé: od zvláštní dvojice pána a paní domu až po mladého muže, který je přesvědčen, že všechny přechytračí. Nejdůležitější postavou je ale ten, kdo nedávno z neznámých důvodů zmizel. Přišel sem prý někoho hledat. Našel ho, nebo tu snad objevil něco, co ani nechtěl? Do napjaté atmosféry občas vítězně zazní štěkot malého pinče, na kterého někdejší student - ač nerad - musí stále vzpomínat. Jenže... Paní domu psy nesnáší, a tak tu žádné takové stvoření široko daleko není! Někdejší student se ani nenaděje a stává se nedobrovolným detektivem...... celý text

čef
09.08.2019 3 z 5

Tušil jsem, že tato kniha nebude asi žádné veledílo, ale takovýto experiment v zavedeném žánru detektivek jsem tedy v žádném případě neočekával. Popřeno je snad úplně vše, čím je detektivka atraktivní, ani to nebudu vyjmenovávat. Hlavně však chybělo napětí, asi se ztratilo někde v tom marastu zbytečných slov. Autorka zřejmě šla po originalitě a to se jí jistě zdařilo ovšem za cenu úplného otrávení mne, jako čtenáře.

dagmar5477
08.07.2017 3 z 5

Kniha mi vcelku dost zklamala, čekala jsem trochu víc.

bbara155
28.06.2013 1 z 5

Jedním slovem - nuda. Podle anotace jsem očekávala napínavý příběh s trochou humoru, ale byla jsem velice zklamaná. Dočetla jsem do poloviny a stále to samé - nekonečné nudné dialogy, popisy a kde nic, tu nic.

jprst
16.11.2011 4 z 5

Napínavý příběh, šikovně vymyšlená záhady a překvapivé rozuzlení. Autorka prostě tohle umí.