Pilot od Žraločí perutě

Pilot od Žraločí perutě https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79592/pilot-od-zraloci-perute-79592.jpg 4 9 1

Autobiografické vzpomínky Berta Hordena na 130 bojových letů. Kniha vznikla podle zápisků z autorova deníku. V 18 letech, po vyhlášení 2. světové války, se autor přihlásil k britské domobraně a později se stal pilotem RAF. Letecký výcvik prodělal v tehdejší Rhodesii, byl přidělen ke 112. "Žraločí" peruti a zúčastnil se bojů v severní Africe, dále byl převelen přes Maltu a Sicílii do Itálie. V knize najdeme dobové fotografie, slovníček použitých zkratek a pojmů a dále tabulku hodností RAF s přibližným českým ekvivalentem.... celý text

Tclaw
01.06.2021 4 z 5

Tuto knihu bych viděl ideálně s podtitulem "příběh obyčejného pilota". Autor nebyl žádné stíhací či bombardovací eso - stejně jako drtivá většina pilotů, kteří tenkrát létali. Byl "obyčejný" pilot. V knize nepřehání a nesnaží se zveličovat, což je velmi sympatické. Celkově je kniha dost čtivá - krátké příběhy, stručně napsané a přesto to nenudí. Ale je to právě tento stručný styl, který mi brání dát plný počet hvězd na hodnocení - někdy je totiž až moc stručný, takže začne odstavec novou větou s novým příběhem a v následující větě zjistíte, že to vlastně bylo celé.

druhá světová válka (1939–1945) Afrika RAF - britské Královské vojenské letectvo vojenští letci vojenská letadla

Autorovy knížky

Bert Horden