Pilot a Malý princ - Život Antoina de Saint-Exupéryho

Pilot a Malý princ - Život Antoina de Saint-Exupéryho

Nádherná kniha o osamělosti a hledání smyslu života. Autor se sobě vlastní empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900–1944). Mimořádně zpracovaný obrazový životopis sleduje jeho dětské sny a rodinné zázemí, práci pro leteckou společnost dopravující poštu do Afriky a Jižní Ameriky až po osudový poslední let nad Středozemním mořem. Vidíme portrét muže, jenž s oblibou četl i psal přímo v kokpitu letadla a na křídlech nejrůznějších strojů podnikal výpravy přes hory, pouště, bouřlivé počasí i válečné zóny. Antoine s renesanční samozřejmostí spojoval svět strojů a techniky se světem literatury a umění. Byl mužem činu, vedeným touhou překonávat hranice dosud možného, a zároveň zůstával velkým snílkem, jenž si po celý život v sobě uchoval zvědavé a hravé dítě – svého Malého prince. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210581/pilot-a-maly-princ-zivot-antoina-de-uVE-210581.jpg 4.739
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Labyrint

eva9749

Nádherná knížka, pastva pro oči.

Barbastelle
18.11.2015

Na Sísových knížkách mám překvapive nejraději to, co nenapíše, ale sdělí obrázkem. Odraz měsíce v hladině oceánu byl v tomto naprosto dokonalý.

iluliacross
18.08.2015

Velice mě to dojalo. Nádherné. Dechberoucí.

hlina
31.12.2014

Nádherná kniha. Jak píše Brambram: Nejkrásnější kniha letošních Vánoc. Víc asi není třeba psát.

Brambram
27.12.2014

Ach, to je taková krása. Nejsem objektivní, miluju Síse i Exupéryho,ale musím to prostě napsat, parádní bomba, nejkrásnější kniha letošních Vánoc.

bibi.r
21.10.2014

Naprosto úžasná a inspirující kniha o životě zajímavého člověka.