Pilot a Malý princ – Život Antoina de Saint-Exupéryho

Nádherná kniha o osamělosti a hledání smyslu života. Autor se sobě vlastní empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900–1944). Mimořádně zpracovaný obrazový životopis sleduje jeho dětské sny a rodinné zázemí, práci pro leteckou společnost dopravující poštu do Afriky a Jižní Ameriky až po osudový poslední let nad Středozemním mořem. Vidíme portrét muže, jenž s oblibou četl i psal přímo v kokpitu letadla a na křídlech nejrůznějších strojů podnikal výpravy přes hory, pouště, bouřlivé počasí i válečné zóny. Antoine s renesanční samozřejmostí spojoval svět strojů a techniky se světem literatury a umění. Byl mužem činu, vedeným touhou překonávat hranice dosud možného, a zároveň zůstával velkým snílkem, jenž si po celý život v sobě uchoval zvědavé a hravé dítě – svého Malého prince....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210581/pilot-a-maly-princ-zivot-antoina-de-uVE-210581.jpg 4.753
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Labyrint

Greena

Pokud máte rádi známou dětskou i nedětskou knihu Malý princ od francouzského autora a pilota Antoina de Saint-Exupéryho, jistě vás zaujme i kniha od českého autora Petra Síse. Ten v ní svojí typickou poetikou vypráví příběh o osamělosti a hledání smyslu života. V knize líčí životní příběh pilota a letce Exupéryho (1900 – 1944).
Antoine od dětství toužil po létání. Sen si splnil a stal se letcem. Pracoval pro leteckou společnost dopravující poštu do Afriky a Jižní Ameriky. Osudovým se mu stal poslední let nad Středozemním mořem, který ukončil Exupéryho život.
Myslím, že se s Malým princem setkal…

www.ctuctescteme.cz #ctuctescteme

triatlet
31.10.2018

Listování nádhernými ilustracemi pro potěšení,
luštění krátkých doprovodných textů pro ponaučení.
Pro příznivce Malého prince příjemné pohlazení.
Tak jak Antoine de Saint-Exupéry kouzlil se slovy,
tak Petr Sís kouzelně kreslí tak,
že vykouzlí úsměv.

"Kdysi dávno, na samém počátku dvacátého století, se ve Francii
narodil chlapec, kterému bylo souzeno prožít velká dobrodružství.
(...)
Z chlapce jednou vyroste pilot. Bude psát o odvážných leteckých výpravách,
ale také o místech, jaká třeba najdete, když poletíte dost dlouho a dost daleko.
Co vlastně tenhle chlapec na Zemi našel? A co našel na nebi?"

essterkaa
01.05.2018

Nádherná kniha a překrásné ilustrace. Život Exupéryho byl velmi obdivuhodný a to ani nemluvím o tom všem, co tento úžasný autor po sobě zanechal. A právě tohle a ještě více je skryto v knize Pilot a malý princ. Knihu doporučuji milovníkům Malého prince a všem velkým snílkům. :)

M-arta
09.12.2017

Další ze skvělých životopisných knih (nejen) pro děti - tentokrát o autorovi Malého prince.
Život spisovatele, pilota a dobrodruha Antoina de Saint-Exupéryho je zde zpracován hlavně v obrazech, s velikým citem a lehkostí tak, že si na své přijdou jak milovníci literatury, tak i dobových strojů, map, poezie a dobrodružství. Dospělí i děti...

eva9749
01.01.2017

Nádherná knížka, pastva pro oči.

Barbastelle
18.11.2015

Na Sísových knížkách mám překvapive nejraději to, co nenapíše, ale sdělí obrázkem. Odraz měsíce v hladině oceánu byl v tomto naprosto dokonalý.

iluliacross
18.08.2015

Velice mě to dojalo. Nádherné. Dechberoucí.

hlina
31.12.2014

Nádherná kniha. Jak píše Brambram: Nejkrásnější kniha letošních Vánoc. Víc asi není třeba psát.

Brambram
27.12.2014

Ach, to je taková krása. Nejsem objektivní, miluju Síse i Exupéryho,ale musím to prostě napsat, parádní bomba, nejkrásnější kniha letošních Vánoc.

bibi.r
21.10.2014

Naprosto úžasná a inspirující kniha o životě zajímavého člověka.