Ohnivý sloup

Ohnivý sloup https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383017/bmid_ohnivy-sloup-63baf5ab2bc02.png 4 413 128

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Kalibr

A Column of Fire , 2017

Jarka88
Jarka88
16.10.2022 5 z 5

Super knížka stojí za přečtení
Spisovatel opět nezklamal i tento třetí díl se povedl. Doporučuju všem kteří váhají

LucieT
LucieT
15.10.2022 3 z 5

Tak nevím… možná, že kdybych četla knihu samostatně a ne jako pokračování předchozích dílů, bylo by hodnocení vyšší. Ale takto nemohu dát více, než tři hvězdy, dlouho mi trvalo, než se začtu a i tak mi děj místy přišel rozvláčný, navíc se mi postavy občas pletly a nebýt přehledu na začátku knihy, byla bych ztracená.

VerronikaH
VerronikaH
06.09.2022 4 z 5

Ken Follet opět nezklamal a poctil nás rozsáhlým příběhem pokrývající celoživotní strasti i radosti několika postav, jejichž životy se více či méně prolínají. Dokonalé vystihnutí doby vrcholné renesance i jejích náboženských obtíží. Poučné, čtivě a zajímavé.

Kutcho
Kutcho
27.08.2022 4 z 5

Tretí diel je zasadený do rôznych kútov sveta, no napriek tomu mi neprišiel ani dobrodružnejší a ani zaujímavejší než predchádzajúce dve knihy. Nemal v sebe tu monumentálnosť, na akú je už čitateľ zvyknutý, postavy sú už tak nejako podobné tým predchádzajúcim a celé to pôsobí tak skromne a neoriginálne, keďže sa väčšina deja sústreďuje na jednu vec, a tou je boj medzi kresťanmi a protestantami.
Stále je to dobré a zaujímavé čítanie, ale nedosahujúce kvalít predchodcov.

yellow
yellow
26.07.2022 5 z 5

Tento díl mě nadchnul víc než dva předchozí. Toto historické období mám ráda, takže jediné, co mě mrzelo, bylo, že nebylo rozebrané více do hloubky. Pokud by období náboženských válek ve Francii někoho zaujalo, určitě bych doporučila k přečtení sérii románů od Roberta Merleho Dědictví otců. Asi už jsem si i zvykla na autorův styl, protože se mi tento díl lépe četl.

jeremies
jeremies
10.07.2022 4 z 5

Po predchádzajúcich dvoch knihách som siahol bez váhania po ďalšej. Mierne sklamanie čo sa týka zápletky. Mierne som sa k záveru už nevedel dočkať konca, čo pri predchádzajúcich knihách nebolo. Popísal by som to ako historický román a ako bolo spomenuté predo mnou možno aj červená knižnica. Na druhej strane chápem že autor chcel vykresliť súvislosti danej doby, kedy sa už začala prejavovať začínajúca svetová globalizácia a politická prepojenosť, čiže úzko profilovať román nebolo zámerom autora. Každopádne pre tých, ktorých nebaví len klasický dejepis a fakty, kniha ilustruje fungovanie sveta v danej dobe a poodhaľuje historické súvislosti a udalosti v zaujímavej forme. S knihou prežijete celý život hlavného hrdinu, popri ktorom sa narodí a zomrie veľa postáv, takže žiadne víťazstvo dobra nad zlom v knihe nie je.

Kaja1
Kaja1
09.05.2022 4 z 5

Není to lehké čtení, už kvůli velkému množství postav, které se přelínají z jedné země do druhé. Ale přečtení určitě stojí za to. Díky Follettovi objevuji krásu historie.

Křovinka
Křovinka
27.04.2022 5 z 5

Opět nádhera :-)

Jack Bauer
Jack Bauer
19.02.2022 3 z 5

Krásná čtivá kniha, ale kvalit dvou předchozích dílů nedosahuje. Místy nezáživné, napětí sem tam, více spíše červená knihovna. Líbí se mě téma nesmyslného náboženství, politika, intriky vše jak z dnešní doby. Nic se nezměnilo, středověk trvá jak se zpívá v jedné písničce.

uzivatel6305
uzivatel6305
31.01.2022 5 z 5

Po přečtení další knihy Kena Folletta bych ráda navrhla, aby se jeho romány staly povinnou literaturou k výuce dějepisu! Popisuje velmi čtivě důležité události Alžbětinské éry v mnoha zemích nejen Evropy. Kniha má spád, barvité, většinou skutečné postavy, humor, napětí, dobrodružství... Prostě Follett!

Gleam
Gleam
31.12.2021 4 z 5

Po dlouhé době pro mě další kniha z dílny pana Folletta. Opět nezklamala, mám raději jeho tvorbu z historicky dřívějšího období, čemuž tato kniha plně vyhověla. Příjemný, poutavý příběh, který člověka donutí k tomu, aby si oprášil či doplnil historické souvislosti. To nikdy nikomu neuškodí, knihu vřele doporučuji.

jitrnic
jitrnic
17.12.2021 3 z 5

Mix historických událostí s červeným Harlekýnem, nějakou tou explicitní brutalitou a hodnotami 21. století je ambiciózně koncipován do několika dějových linií, mají být do něj umně zakomponované skutečné historické události. Z mého pohledu se to nepodařilo dotáhnout – ať už některé příběhy či postavy, které v ději v tichosti bez pointy opustíme, nebo závěrečný absurdní mohutný časový skok k významné události anglických dějin, kterým u mě celé vyprávění zcela ztratilo na věrohodnosti.

Surikata369
Surikata369
19.11.2021 5 z 5

Pan Follett si tímto dalším kouskem už definitivně u mě vysloužil doživotní místo ve čtenářským srdíčku :) Miluji jeho knihy, užívám si doslova každou stranu. Jeho knihy mají velký počet stran, ale já si přeju, aby měly ještě jednou tolik :D
Znovu velmi propracované, důmyslné, rozvětvené, s atmosférou, vše jak má ve správné knize být.

maryska09
maryska09
22.10.2021 2 z 5

Pana Folleta mám ráda, ale tuto knihu jsem v polovině odložila. Hlavních postav tam bylo příliš, skoky mezi zeměmi i v čase byly příliš rušivé, válka mezi křesťany nesmyslná. Kniha mi bohužel nesedla

Schamila
Schamila
19.10.2021 5 z 5

Nádherný historický román, který má vše, co má mít. A opět to správné načasování napětí, které se objeví na konci kapitoly, a vy musíte číst hned dál, protože chcete vědět, jak to dopadne. Zkrátka nádhera.... rozhodně doporučuji k přečtení, fakt nádhera.....

SilvaK
SilvaK
15.10.2021 5 z 5

Hoci príbeh s takmer rovnakou šablónou ako predchádzajúce dve, obdobie, prostredie a hlavná téma sa líšila. Pre mňa zaujímavý vhľad do bojov a sporov dvoch kresťanských náboženských skupín, historických súvislostí, aj keď na pozadí vymysleného príbehu. Opäť pútavé čítanie.

helena842
helena842
08.10.2021 5 z 5

Opět velmi pěkné čtení, Follett prostě nezklame. Na věky věků se mi líbilo asi ze všech nejvíc, ale tento příběh také stojí zato. Nicméně musím uznat, že postav je zde opravdu hodně a někdy pro mě bylo trochu těžší se zorientovat, jinak je kniha opravdu skvělá. Těším se na Večer a jitro.

Eduka
Eduka
15.09.2021 5 z 5

Úžasná, poučná. Bavila až do konce

rickiwolf
rickiwolf
01.09.2021 4 z 5

S touto knihou jsme měli možnost sledovat události 2. poloviny 16. století v tehdejší vyspělé Evropě. Dá se říct, že i tím se lišila od předešlých dílů. Myslím si však, že se to autorovi nadmíru podařilo.

Bedřich63
Bedřich63
31.08.2021 5 z 5

Nádherná kniha. V tomto díle se už autor nevěnuje stavbě katedrály, ale soupeření různých náboženských vyznání v Anglii, Francii a Nizozemí. Toto soupeření je charakteristické pro celé novodobé dějiny světa i Evropy, takže i tady se vlastně stalo nosným tématem knihy. Autor velmi zajímavě vystavěl příběh na historických událostech a osobách, takže jsem si to opravdu užil.
Jsem rád, že jsem tohoto Pana spisovatele už dříve objevil a rád si od něj přečtu i další knihy.