Pilíře země

Pilíře země https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448919/bmid_pilire-zeme-UZA-448919.jpg 5 1673 372

Rozsáhlý historický román, jehož zásluhou se Ken Follett stal mezinárodním bestselleristou, líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika obyvatel městečka Kingsbridge, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí výtečný vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověku, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu... Pilíře země (celosvětově prodáno přes 23 milionů výtisků) dokázaly v roce 2007, osmnáct let od prvního vydání, obsadit nejvyšší příčku na žebříčku The New York Times; tři roky nato vznikla v produkci Ridleyho Scotta televizní adaptace.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

The Pillars of the Earth , 1989

nelajsia
02.01.2016 5 z 5

Veľmi pútavé rozprávanie o stredovekom Anglicku, o stavaní katedrály, o snoch, ktorých sa netreba vzdať za nijakých okolností..... rozprávačské majstrovstvo Kena Folletta som lúskala stránku za stránkou, vžívala som sa do ťažkého života vtedajšej doby, hlad, bezprávie, putovanie za prácou mnoho a mnoho míľ.... nadchla ma odvaha Ellen i Alieny, ktoré nezlomil hlad, trpkosť osudu.... nenechajte sa odradiť 916 stranami románu....:-D nebudete ľutovať, je to výborné čítanie.... :-)

alexis818
02.01.2016 5 z 5

úžasné,skvělé a famozní.Snad nejkrásnější román s touto tématikou,mou oblíbenou,který jsem četla.Díky pane Follette,že jsem měla to čest,a mohla číst vaše krásné dílo.

Cacolinka
31.12.2015 4 z 5

Na to, že to mělo tak moc stran, tak čtení ubíhalo jako voda. Moc pěkně napsané...jen se musím přiznat, že na konci, jsem už čekala konec (asi tak na straně 700), ten se ale nějak pořád nedostavoval a následovaly další patálie hlavních hrdinů (těch přeživších samozřejmě). Jako mělo to v ději svůj účel, jen to bylo, jak říkal Bilbo, moc malý kousek másla namazaný na příliš velký chleba.

bareva
08.12.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha... Ani mi nepřišlo, že jsem přečetla tisíc stránek a ještě anglicky. :) Jsem v pokušení se znovu podívat na seriál natočený na motivy této knihy.

mapet85
18.11.2015 5 z 5

Kniha Piliere Zeme je famózna a môžem ju len odporučiť. Niekedy som sa síce strácal v opise stavby katedrály, ale okrem napínavého a pútavého príbehu som si vďaka knihe objasnil aj nové pojmy. Vžil som sa s postavami a veril, že dobro zvíťazí nad zlom a katedrálu sa podarí postaviť. Teším sa na Na veky vekov. :-)

elcapitano
09.11.2015 4 z 5

Pozor, může obsahovat SPOILER
Krásný historický román. Děj mne pohltil, nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Sága přes tři generace. Na rozdíl od některých zde diskutujících mne naopak opravdu potěšily popisy chrámů, jejich výstavby i vysvětlení příchodu a vývoje gotického slohu.
Co mne naopak nepotěšilo a proč nedávám plný počet:
-celková struktura příběhu, který se v zásadě schematicky motal v kruhu problém (nějaká zkáza, špatná zpráva, katastrofa) a jeho řešení a to tolikrát dokola, že to bylo až únavné, zvlášť když dopředu je zřejmé, jak to celé nakonec dopadne.
- když se psalo o rozvoji měst - několikrát - měl jsem pocit, jako bych četl manuál k SIM city
- celkově jsem měl dojem, že styl psaní a hlavně uvažování postav vůbec neodpovídá popisované době, nějak to bylo většinou moc pragmatické a logické, jako v současné detektivce a ne v středověku, kdy o nějaké logice a racionálním myšlení nebylo ani potuchy a jednání lidí ovlivňovalo více náboženské vytržení, mystika, osudovost, ..
Celkový dojem: opravdu velkolepé dílo, mírně povrchní, tedy asi dobře napsaný mainstream.

Maat
08.10.2015 4 z 5

Krásný historický román, ve kterém nechybí snad nic. Čtenář tu najde lásku, sny, boje, sex, životní zkoušky a k tomu perfektně vykreslený život v Anglii ve 12. století.
Hvězdičku ubírám jen proto, že mi ze začátku trošku vadil styl psaní. Ale jakmile dostal příběh "grády", pohltil mě.

tilia
06.10.2015 1 z 5

Jedna hvězda za příběh, jinak Follett není spisovatel.

he.olca
30.09.2015 5 z 5

Úžasný příběh, který ani chvilku nenudil. Po dočtení knihy mi bylo hrozně líto, že se dál nemohu ponořit do děje, který mě naprosto pohltil!

adorjas
06.09.2015 4 z 5

Nemám rada stredovek, ani opisy katedrál (viď Zvonár u Matky Božej), ale toto bolo ľahkočitateľné a veľmi deju vťahujúce. Akurát, po istom čase, sa dej začal opakovať- prídu zlí, dobrí to napravia, a znovu prídu zlí, a dobrí opäť len pasívne napravujú škody. A ku koncu, tak ako každá správna rozprávka, tak to končí ... (neprezradím).

Janek
02.09.2015 5 z 5

Nejlepší historický román, který jsem dosud přečetla. Velké množství postav a příběhů, které se s neuvěřitelnou lehkostí neustále prolínají, rozvíjejí a doplňují. Napětí i poučení, láska i nenávist, válka i mír. Kniha, na kterou se nezapomíná.

Slávka 1970
26.08.2015 5 z 5

Pro Aneri 78: Jste si jistá, že jste přečetla celou knihu?? To co uvádíte jako zklamání na závěr knihy, se odehrává od stránky 639 a zbývá ještě dobrá tlustá třetina - kniha Pilíře země má 926 stránek! Jak dopadli Jack a Aliena nebudu prozrazovat = spoiler. Knihu jsem dočetla předevčírem, byla to opravdu nádhera a byla by škoda, kdyby Vás někdo o 300 stránek ošidil :-)

aneri78
25.08.2015

Uff, kniha pohltí. I když jsem viděla nejdříve tv sérii, kniha byla o mnoho lepší a děj od tv zpracování odlišný (ten byl místy až příliš vražedný - viz. matka Williama). Že je to kniha poutavá, o tom svědčí celosvětový úspěch, ale trochu mě zklamal závěr knihy, kdy Jack putuje po Evropě a Alliena ho hledá i s děckem. To bylo oproti předchozímu ději méně popisné a podle mě i příliš neuvěřitelné.

Slávka 1970
24.08.2015 5 z 5

Historický román s velkým R! Krásné literární dílo! Jak tohle někdo dokáže vymyslet a sepsat...... smekám, obdivuji a doporučuji! 926 stran a ani jedna nudná nebo nezajímavá. Na Pilíře země a na Kena Folletta jen tak nezapomenu. Řadím mezi svých TOP TEN :-)

Barbanka
27.07.2015 2 z 5

O knize jsem hodně slyšela. Moc jsem se na ní těšila, ale bohužel jsem jí nedočetla :( Příběh byl sice zajímavý, ale zdlouhavé popisování stavby katedrály mě prostě nebavilo....Některé pasáže se četly naopak velice dobře.Každopádně to nebyl můj šálek kávy.

domi88
24.07.2015

Moc hezká pohádka, krásně se to četlo. Mám z toho radost.

VeronikaZ
21.07.2015 5 z 5

Naprosto úžasné, strhující a skvělé.

Jarda Burgan
09.07.2015 5 z 5

95%. Je libo si dát dokonalou knihu? Co třeba Pilíře země.

mika251
08.07.2015 5 z 5

Tento druh literatúry mám istým sposobom hrozne rada. Človek to nesmie brať ako literatúru faktu - je to historický román. Postavy sú do istej miery typizované, dej je v podstate jednoduchý a v istých momentoch veľmi predvídateľný. Ale - nie je to občas úľava ? Čítať príbeh, v ktorom dobro zvíťazí. zlo je potrestané, kde sa vyplatí byť dobrým a čestným človekom, konať pokánie a získať odpustenie? Priznám sa, že to bolo ako pohladenie na duši, idylický svet, v ktorom sa síce človek musí vysporiadať s prekážkami, ale keď vytrvá, bude odmenený. Keď to porovnám napríklad so ságou Hry o trůny, ktoré ma v tomto ohĺade doslova mučili, tak tento román je balzam na dušu. Tých 900 strán ubehlo ako voda a hlavní hrdinovia mi veľmi prirástli k srdcu a veľmi sa teším, až sa do ich sveta znovu vrátim. Knihu som určite nečítala naposledy.

Thebookman
03.07.2015 5 z 5

Tato kniha mi zůstane navždy v paměti. Úchvatný výpraný příběh o stavbě katedrály, která trvala generace. Ale není to jen o katedrále. Je to mistrné dílo, které vypráví o osudech hlavních postav, o jejich radostech a strastech, o bídě a přepychu. Ale také o mezilidských vztazích a dávných tajemství.
Někde tady v komentářích jsem četl, že si hlavní postavy při čtení oblíbíte, a je to pravda. Je mi na jednu stranu líto, že už jsem tento skvělý román přečetl. I přesto, že se to protáhlo o něco déle, než jsem předpokládal. Klidně to mohlo mít o několik desítek stránek více, i tisíc a vůbec by mi to nevadilo.
Před panem Follettem hluboce "smekám", napsat takové dílo, muselo dát ohromnou práci.