Cayenský pepř a javorový pudink

Cayenský pepř a javorový pudink https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180716/bmid_cayensky-pepr-a-javorovy-pudink-180716.jpg 3 87 29

Třiatřicetiletá Charlotte Lavigneová, asistentka v televizním pořadu, je šarmantní mladá žena, která je málokdy dokonalá, ale o to zábavnější: je svobodná, beznadějně hledá ideálního manžela, užívá si života a… zůstatku na kreditní kartě. Před kameru se ještě nedostala, ale snaží se realizovat v kuchyni. Zbožňuje vaření. V něm je odhodlaná, vynalézavá a je vždy připravená svádět své hosty pomocí jídla. Jejím cílem je dokonalá večeře, ale to by musela při její přípravě vypít méně vína a být míň nemotorná… Charlotte má zkrátka dobrodružný život se svými bouřlivými láskami, věrnými přáteli, zvláštními rodinnými vztahy i historkami z práce. Být pozván k Charlotte znamená radost, ale také nepředvídatelné dobrodružství — nikdy to není jen obyčejná návštěva. "Chtěla jsem povzbudit všechny ženy, aby šly svou cestou a aby přestaly hledat dokonalost, která nám často brání v uskutečňování našich snů.“... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Piment de Cayenne et pouding chômeur , 2011

Andynka
09.08.2022 4 z 5

Skvělá, vtipná oddechovka. Hlavní postava je chaoticka, tvrdohlava, milující , ale její problém je nízká sebedůvěra .
A jelikož takovouhle osobu znám i já osobně. Řekla bych snad, že se jí autourka nechala i inspirovat. :-D Tak jsem se opravdu dokázala i vcítit do jejích pocitů.
Za mě to je hrozně fajn oddechové čtení, které je celkem vtipně napsané. A já už se moc těším na další díly.

Bustedka
26.03.2022 3 z 5

Kniha, po které bych za normálních okolností asi vůbec nesáhla - obálka knihy vypadá jak z 90. let a název a podtitul knihy ve mě evokuje červenou knihovnu. Ale máme s dcerou takové pravidlo, že mi v knihovně vždy 1 knihu náhodně vybere...

Hlavní hrdinka možná někomu přijde praštěná, ale na mě působila hlavně jako dotěrná a lehce zoufalá. Na druhou stranu, i tyhle vlastnosti jsou tak nějak pochopitelný. Je to opravdu oddechovka, občas se i pousmějete, je to čtivé a někomu to může fakt sednout. Já si teda další díly nechám ujít :)

Janík511
17.12.2018

Tři díly jsem si zakoupila a nezklamaly mě. Styl typu Bridget J. mám velmi ráda. Hodnotím proto kladně, jako oddychovka na dovolené byla super. Těšila jsem se vždy na další díl a doufám, že knižně u nás vyjde i čtvrtý díl. Ráda bych věděla, jak celá série skončí.

kusma
09.06.2018 1 z 5

Kniha me zklamala. Čekala jsem vtip o oddychovou záležitost. Vtip chyběl, rádoby trapasy hlavni hrdinky mi proste vtipne nepřišly, a oddech díky naprosto iritujícím postavám se taky nekonal. Jeji velkou lásku jsem nevěřila...vždyť na něm nebylo nic zajímavého. Její nejlepší kamarádka jedna velká bída a kamarád homosexuál už je trochu časté téma. Příběhu jsem prostě vůbec nevěřila. A docela by mě zajímalo,jestli se v dnešní Kanadě opravdu tolik řeší původ... knihu nedoporučuji.

cukrovka
19.04.2018 3 z 5

Jednoduchá oddechovka, kde by hlavní hrdinka měla být mile ztřeštěná, ale mě neskutečně vytáčela. Přišla mi jak nevyzrálá puberťačka. Vzhledem k tomu, že mám od kamarádky půjčené všechny tři díly, zkusím, jestli bude mít příběh stoupající nebo klesající úroveň. Zatím autorka moc nepřesvědčila.

Petule.k93
04.03.2018 4 z 5

Kniha je příjemnou oddechovkou. Charlottiny příhody pobaví, až jsem si chvilkama říkala, že to není možný, jaký má ta holka ,,pech,, . Těším se na další díl.

xoxoveru
24.02.2018 3 z 5

Parádní oddechovka :)

Terrez93
16.09.2017 4 z 5

jako oddechovka, skvělý :)

Barbora94
16.09.2017 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, oddychovka se kterou neuděláte chybu :)

denny276
07.08.2017 4 z 5

Kniha splnila mé očekávání. Super oddychovka na léto u které se nemusí přemýšlet a pobaví. Charlotte je prastena a situace,které se jí stávají, jsou někdy úsměvné a jindy zapíchají u srdce. Líbí se mi i ostatní postavy příběhu. Během tří dnů jsem přečetla tři knihy z této série. Ta čtvrtá mi ještě v knihovně chybí.

DasaN
27.07.2017 3 z 5

Charlotte je ztřeštěná a někdy se dostává do situací, které působí někdy až neskutečně, což je dost podobné Bridget Jonesové. Kniha ale splnila svůj účel je to taková vtipná oddechovka na odreagování. Mimochodem Max, do kterého Charlotte zamilovala mi přišel oproti ní takový suchar.

Skatty
14.07.2017 5 z 5

Bezva vtipná kniha, oddechovka na léto. Není to nic náročného, ale svůj účel splnila dle mého očekávání skvěle. A během čtení jsem měla neustále chuť na něco dobrého :)

Princezna22
12.07.2017 4 z 5

Příběh silně připomínající Bridget Jonesovou, ale v jistých ohledech je to úplně jiná postava.. Charlotte je prostě střelene a splašené střívko,ale asi proto jsem si ji hned u pár stran oblíbila.. Humoru zde bylo docela hodně takže jsem se i někdy smála nahlas.. Scéna se suši mě dost rozesmála, že jsem si v jednu chvíli myslela panebože to snad nemůže být pravda...líbila se mi i postava jejího gay přítele, ten byl prostě boží hned sem si ho též zamilovala. Prostě super správná odechovka pro zlepšení nálady.. A ta obálka je prostě boziiii!

Ewik
20.03.2015 3 z 5

Svými trapasy a přešlapy mi chvilkami Charlotte připomínala Bridget Jonesovou. Pravda, není to žádný literární skvost, ale je to výborná kniha na odreagování a pro volné chvíle. Bylo to psané lehkým stylem a dobře se to četlo. Charlotte měla vcelku štěští. Kdyby kdokoliv jiný na první schůzce partnera přiotrávil jídlem, následně použil heimlichův chvat a hned na to vypálil téměř celý byt, by nejspíš zůstal sám a ještě by možná skončil u soudu. Max to ale celkem dobře ustál - takhle se pozná silný charakter. :-)
U konce jsem některé pasáže i přeskakovala, přišlo mi, že tam vůbec nemusely být, nic by se nestalo. Avšak - co mě neskutečně vadilo byla její matka. Jak ta mě iritovala, tak mě dokonce i štvala.

AndreaP.
13.03.2015 4 z 5

Pohodové, ztřeštěné čtení. Nic náročného, ideální jako oddechová četba.

lovina
22.02.2015 3 z 5

Lehké čtení, pobaví.

Charlotta30
09.02.2015 3 z 5

Ale jo.. dalo se to číst... :-) Pohodové čtení..

Heyhey
23.12.2014 1 z 5

Knihu jsem začala číst při dlouhém čekání na vlak, příjemně popoháněla čas. Později mě začalo nudit, jak málo se děje a nikam to nesměřuje.

Vercik
15.11.2014 3 z 5

Dobrá oddechovka, ale mě moc nebrala. Ke konci jsem i dost přeskakovala. Četla jsem jí strašně dlouho, ale i po delší době, kdy jsem se k ní vrátila, jsem si pamatovala děj. Opravdu nenáročně čtení.

gossipavlina
10.08.2014 3 z 5

Mám ráda knížky, které v člověku vyvolávají silně emoce. Ale aby mě hlavní hrdinka polovinu knihy iritovala tak, že bych jí něčím praštila po hlavě, tak to už je moc. Po přečtení pár stránek jsem chtěla knížku odložit, ale nakonec jsem ji dočetla.
Příběh je klišé, svobodná třicátnice hledá životní lásku. Její nejlepší přítel je gay (pokud nemáte za kamaráda gaye, asi nejste v Americe dostatečně in), ona sama je příšerně nemotorná, na co sáhne, to pokazí, říká nevhodné věci v nevhodný okamžik, má trhlou matku. Celý příběh končí happy-endem
Další díl určitě už číst nebudu.

láska vaření

Nathalie Roy
kanadská, 1967
2013  68%Cayenský pepř a javorový pudink
2014  72%Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky
2014  73%Cabernet sauvignon a jahodový dortík

Kniha Cayenský pepř a javorový pudink je v