Řekni sbohem

Řekni sbohem https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33276/-33276.jpg 4 101 20

Kimberly Quincy je pět měsíců těhotná speciální agentka FBI. Příběh mladé prostitutky je příliš děsivý na to, aby to byla pravda. Nějaký šílenec unáší mladé dívky a používá pavouky k tomu, aby za něj dělaly jeho špinavou práci. Bez jakýchkoliv mrtvých těl jako důkaz se Kimberly snaží chytit masového vraha, který má recept na perfektní vraždu. Nebo se jí snaží vlákat do pasti? Kimberly později zjistí, že je velice blízko – příliš blízko – psychopatovi, který je noční můrou všech žen.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sci-fi
Vydáno: , Columbus (ČR)

Say Goodbye , 2008

Pája699
13.03.2024 5 z 5

Tak na to, že tato kniha je stará cca 15 let, tak je vážně bravurně napsaná a já tleskám a smekám.

Tohle se autorce vážně povedlo....i když na druhou stranu se to nečetlo vůbec lehce. Doporučila bych silnějším a bezdětným povahám .-)

Kdo byl vrah a proč se jím vlastně vůbec stal, je vážně děsivé, strašné a hlavně smutné. Tohle se mi nečetlo vůbec lehce....a ta poslední kapitola...?

Kniha je vážně napínavá a dobře se čte.

Angelicca
02.03.2021 2 z 5

Knížky od Lisy mám velice ráda, ale tohle bylo na mě opravdu moc drsné, nemohla jsem dočíst:/

maličkán
05.12.2019 4 z 5

Dobře se četlo, napínavé. Doporučuji.

nycol
24.09.2018 5 z 5

Skvělé

ArwenAragorn
14.04.2017 5 z 5

Dobrý thriller, ale od autorky jsem už četla o dost lepší. Přesto si nejvyšší hodnocení zaslouží.

reclipse
01.01.2017 3 z 5

děj se mi nelíbil. Spíš než napínavý byl zvrhlý, Spousta věcí mi tam nesedělo. Pátrání po pachateli mělo mezery... Už jsem četla od Lisy asi 6 knih a tahle byla nejslabší...

Ben Nevis
31.03.2016 4 z 5

Lisu Gardner miluji pro její nápaditý přístup k sériovým vraždám. Tady jsem se mohla vzdělat ohledně pavouků (i když nebylo nutné vytrhnout z kontextu jenom jednu větičku z bohaté sbírky literatury) a "krásně" vidíme, jak zvláštně funguje vztah únosce a nezletilé oběti. A jak devastující takový zážitek pro oběť je.
I když mi přišlo, že to zločinci procházelo příliš snadno. Na jedné straně máme norský Barnevernet, který sebere dítě, když se na něj škaredě podíváte, na druhé straně si v USA pederasti hrají na veřejnosti na tatínky.
Úplně z toho čišela bezmoc a nedůvěra k úřadům.

Drahuš
14.03.2016 5 z 5

Pro mě, jako pro rodiče, velmi mrazivá kriminálka. U čtení jsem chodidla kontrolovat pokojíček. Úplně mě kniha pohltila. Doporučuji pro silnější povahy.

Layss
17.06.2015 4 z 5

Probírala jsem se knihami v knihovničce, hledajíc, co bych oprášila. A tahle knížka na mě vypadla. Název ani anotace mi toho moc neřekly a tak jsem najela na databázi knih ve snaze vyzkoumat, co jsem o knize napsala v komentáři. Bohužel jsem zjistila, že komentář chybí. Tak jsem se po 4 letech pustila znovu do četby. V průběhu doby se mi děj vybavoval. Musím říct, že je to chytlavá kniha a v tomhle případě je to první přečtení nejlepší. Občas byl děj drsnější, ale mne to tolik nevadilo. Možná se ke knize zase za pááár let vrátím.

kety76
13.02.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavé téma a zápletka. Nemám v oblibě pavouky a těmi se to doslova hemží v knize, ale je to podáno zajímavě. Co mi ale opravdu vadilo na této knize, bylo to, že se zabývá týráním a sexuálním zneužíváním malých chlapců, místy je to popisováno docela podrobně, což mi opravdu vadilo, myslím, že autorka mohla ubrat na detailech. Jinak knížku hodnotím jako velmi dobrou a doporučuji jen pro silnější povahy.

ovpana
01.12.2014

Dobrá detektivka,zajímavý a napínavý děj

Knižní špajz
28.10.2014 5 z 5

Celou dobu jsem se strachoval o těhotnou agentku Quincyovou - to bylo od autorky hodně podlé, takové psychické vydírání :D Jinak skvělá kniha, líbila se mi.

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Kniha byla skvělá, vím proč pavouky nesnáším.

pidalka777
02.12.2013 5 z 5

Po přečtení této knihy se pavouků štítím ještě více. Jinak byla úžasná a o zvraty nebylo nouze.

kneslova
29.05.2013 4 z 5

Slušná detektivka, taková temná, dost brutální

žlutý tweety
07.04.2013 5 z 5

Napínavá a velmi čtivá knížka.... Autorka skvěle popisuje situace ale nechává děj napínavý až do konce.... Jen z těch pavouků mi šel občas mráz po zádech :)

Aliii
11.09.2012 5 z 5

Napínavá knížka, která se čte jedním dechem - možná i proto, že dost často budete ten dech zadržovat. V knize je také spousta zajímavých informací o pavoucích.

Eva241276
14.01.2012 5 z 5

Taktéž, přečteno za den a půl:))

Izu
01.12.2011 5 z 5

Přečteno za den a jedním dechem,vřele doporučuji !

missa85
27.11.2010 4 z 5

Špatná nebyla, ale znám od této autorky lepší. Možná jsem byla zmatená ze dvou dějů (minulost a součastnost), které si byly občas dost podobné. Ovšem konec byl celkem překvapující, ikdyž ke konci knížky to autorka už začla naznačovat, což byla škoda :-)
Možná bych tu knížku nedoporučovala maminkám, které mají doma kluky ve školním věku. Mohlo by je to dosti znervóznit :-)

Lisa Gardner
americká, 1956