Piata hora

Piata hora https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143558/bmid_piata-hora-Hry-143558.jpg 4 531 42

Mimoriadny ohlas vyvolala kniha Paula Coelha Piata hora. Vo svete bola označená ako „najočakávanejšia kniha roka“. V mnohých štátoch sveta sa hneď po vydaní stala bestsellerom a v rebríčkoch najpredávanejších kníh sa umiestnila na popredných miestach. Inšpirovaný krátkou pasážou z Biblie nám Paulo Coelho rozpráva príbeh proroka Eliáša počas jeho exilu. Pokiaľ sme si strojcami vlastného osudu? To je otázka, ktorú nám Piata hora adresuje a núti nás, aby sme sami hľadali na ňu odpoveď.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

O Monte Cinco , 1996

Chrystyna
15.02.2018 5 z 5

Je to zajímavá kniha. A řekla bych, že hodně záleží i v jaké náladě ji budete číst. Je to o víře, ale ne o naivním odevzdání se. Líbilo se mi i prostředí příběhu. Celkově dobře napsané.

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Při čtení jsem byla překvapená. Tento styl jsem nečekala Ovšem jsem si rychle zvykla a uvědomila jsem si, že i prohra k životu patří. Prostě to jen nesmíme vzdát a zde je to krásně popsáno.

Messilina
09.10.2017 3 z 5

Trochu moc se to podobá ostatním jeho knihám. Ale za přečtení to stojí.

moore.allonsy
20.09.2017 3 z 5

Nijak extra čtení to není, spíše takové lehké pošimrání na duši. Hezké, moudré, ale nic přeborného. Jako první dílo od tohoto autora bych to nedoporučila, Coelho má navíc.

Olga.S
10.03.2017 1 z 5

Už jsem od Coelha četla lepší knihy. Pro mě docela náročné téma s prorokem Eliášem, bohužel jsem se do čtení musela nutit, ale jako každá Coelhova kniha má něco do sebe.

Aniczka
18.09.2016 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, ale Coelho opět nezklamal. Vynikající.

Rawen616
31.08.2016 3 z 5

Moje první Coelhovka. Neurazila ale ani nenadchla. Několik myšlenek tam rozhodně stojí za zamyšlení. Druhá polovina je rozhodně zajímavější. Jo a dá se přečíst za jedno odpoledne:-)

PS: Po letech jsem si uvědomil, že už absolutně netuším o čem kniha byla.

v.july
31.08.2016 3 z 5

Už jsem od tohot o autora četla i lepší knihy, ale i tak je to poměrně dobrý. Nečte se jedním dechem jako Alchymista, avšak některé pasáže jsou skvělé. Takový dobrý průměr.

K4t13
15.07.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do Páté hory začetla, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha je to zajímavá.

Sarri
11.06.2016 3 z 5

Coelho má lepší knihy. Pátá hora mi nebyla úplně sympatická, i když určitě i ona má své vlastní coelhovské kvality. =)

beran25
03.01.2016 3 z 5

Bibli jsem na několik pokusů vzdal, tohle je kratší, čili jsem to přelouskal.

kejty91
21.12.2015 3 z 5

Kniha vypráví zajímavý příběh. Rozhodně obdivuji jeho hrátky s fakty a fikcí.
Jediné ponaučení - které jsem vyčetla z knihy - je, že se člověk nemá dopouštět stejných chyb a chyby, které zpravil, tak napravit.
Coelho tedy nezklamal ale ani nenadchl, a že to umí.

Knihu doporučuji. Je útlá a děj běží.

veronika9335
28.08.2015 5 z 5

Na to, že to byla kniha hodně nábožně pojatá a já věřím jen ve skutky, které člověk vykoná sám a modlím se možná k vesmíru a myšlenkám, jeikož ty mají sílu, tak mě kniha hodně zatáhla do děje a já napínavě čekala, co bude. Příjemná kniha se spousty rčení a poučení. Děkuji za ni.

Martyska
07.07.2015 5 z 5

Nezmôžem sa na viac než: Odvážne napísaná kniha obsahujúca veľkú pravdu. Aj keď nepochopíte, slovo sa vás dotkne.
Odporúčam prečítať ateistom tak isto ako veriacim.

Samuel Tailor
10.02.2014 4 z 5

Některé události v životě jsou nevyhnutelné, pokud nechceme jen přešlapovat na místě. Opět skvěle napsané.

hardrock
29.07.2013 4 z 5

Ako vzdy v romanoch Paula Coelha, kniha je plna myslienok a uvah. Jeden priklad:

"Dítě může vždycky naučit dospělého tři věci: být bezdůvodně spokojený, stále se něčím
zabývat a umět vymáhat všecko, co si přeje."

a este jeden:

„Jak můžeme udělat něco nemožného?“ „S nadšením.“

pecka02
07.06.2013 3 z 5

Zajímavý děj, pár hlubokých myšlenek, ale na mě se tady objevovalo až moc náboženských prvků...

pe3czech
25.06.2011 3 z 5

Nemůžu sdílet názor některých kolegů čtenářů a přiznat Páté hoře roli nejlepší Coelhovy knihy. Ba právě naopak se obávám, že pokud bych sáhl po Páté hoře jako po první z Coelhových knih, pravděpodobně bych se k dalším, jako je Alchymista a Veronika, nemusel dostat(pátá hora se u mě pohybuje na hranici tří a čtyř hvězdiček). Obecně totiž tento druh knížek není mým šálkem kávy a rychle jsem došel až k poslední stránce protože po zkušenostech s Alchymistou a Veronikou mám rád Paula Coelha a teď jsem zkrátka zvědavý i na další úhly pohledu na Coelhovo duchovno. Přesto četby nelituji, až právě v závěru jsem pochopil, že nejde jen o nábožensko-historickou příručku, ale že s pozměněním vlastních jmen použitých v knize perfektně pasuje i na současnou situaci na pohraničí Libanonu a Izraele. Po více než 2800 letech.... Zřejmě to mohlo být i jedním z autorových úmyslů? I tak mám raději Coelhovy knížky, které vedou uživatele za vytříbením vlastního názoru na Svět méně konkrétním způsobem, než zkazkou o konkrétních náboženstvích.

Stauff
16.04.2011 5 z 5

Pro mě je to nejlepší kniha P. Coelha. Je dokonalá.

klarineb
27.01.2011

lahůdka pro duši hladového poutníka, nádherně zpracované, citlivě pojaté, výborná kniha ke ketré se vždy budu ráda vracet...