Piata hora

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mimoriadny ohlas vyvolala kniha Paula Coelha Piata hora. Vo svete bola označená ako „najočakávanejšia kniha roka“. V mnohých štátoch sveta sa hneď po vydaní stala bestsellerom a v rebríčkoch najpredávanejších kníh sa umiestnila na popredných miestach. Inšpirovaný krátkou pasážou z Biblie nám Paulo Coelho rozpráva príbeh proroka Eliáša počas jeho exilu. Pokiaľ sme si strojcami vlastného osudu? To je otázka, ktorú nám Piata hora adresuje a núti nás, aby sme sami hľadali na ňu odpoveď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143558/big_piata-hora-Hry-143558.jpg 3.8495
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

O Monte Cinco, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Piata hora

Abia
30. července

Dala jsem si pauzu od jeho knih dvacet let a teď tato přišla na půdě pod ruku. Příběh je to úžasný, dá se v něm najít ledacos. Forma knihy mě ale nějak neoslovila, přišlo mi to napsané šroubovaně. A prostě pořád nechápu tu křesťanskou podobu mstícího se boha.

Jitulevrtule
17. května

Bohužel mě kniha neoslovila. Děj mi neubíhal, neměla jsem vůbec chuť ji dočíst. Bylo to na mě až moc "nábožensky" napsáno.


Pavla-Adina
06. května

Sice mě něco nutilo dočíst knihu, i když jsem pochybovala o její kvalitě. Před dvaceti lety jsem byla nadšená knihami Paula Coelha, dnes už ho tolik neprožívám, nepodtrhuji si každé slovo nebo myšlenku jako vzácnou citaci. Právě to bylo možná autorovým záměrem.

Josh
20. ledna

Zklamání. Stručná definice by byla „ztracení v textu“, protože se mi příliš často zdálo, že najednou autor skočil jinam, nebo se mi snad spojily dvě stránky? Takový ne vždy plynoucí děj…. Asi jsme se s autorem minuli v pochopení, snad milý hrdino proroku Eliáši jindy jinde.

fabija
28.12.2021

Z dosud čtených knih Coelho se skutečně jedná o "slabší" kousek. Nicméně každému vřele doporučuji. Konec knihy, respektive vyústění příběhu lásky zasáhne každé srdce a přinese opravdu silný zážitek. Ostatně jako každá kniha Coelho.

Dixinka
01.12.2021

Moudra se musí dávkovat, aby došlo k pochopení celé knihy. Pěkné.

eva-lupen
26.10.2021

Tak určitě je to příběh na zamyšlení, ale nijak mne to nenadchlo.

Stauff
13.09.2021

Nejlepší Coelhova kniha.

1