Zlaté rybky (3 poviedky)

Zlaté rybky (3 poviedky) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217872/bmid_zlate-rybky-7ru-217872.jpg 4 34 4

Jedna z nejznámějších povídek - starý Sype si odseděl patnáct let a teď se uzavřel před světem v pokoji osvětleném bezpočtem akvárií. Opravdu ale začal „sekat dobrotu“ a zajímají ho výhradně rybičky s fantasticky zbarvenými ploutvemi? Soukromý detektiv Marlowe má totiž několik pádných důvodů o tom pochybovat. Původně zde byl Ted Carmady, změnil se na Marlowa v Simple Art of Murder.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Smena

The Goldfish , 1936

Usire
Usire
11.10.2022 4 z 5

Hutná atmosféra, upřímně jsem čekal až to na hlavního protagonistu padne a on se psychicky složí. Kniha je taková ze života, prostě někteří lidé mají na vztahy fakt smůlu.

Jaruš7
Jaruš7
24.07.2020 5 z 5

Opáčko po dlouhých letech, díky za ten výlov z utajených skladů, skvělá klasika.
Audiočetba - sametový zážitek. Škoda, že Jiří Zavřel nenačetl všechny knihy od autora, byla by to korunovace díla.
Citace :" (Šéf) : " Co je to s vámi? "
"Rozvádíme se."
"Je v tom nějaká ženská?"
"Ano, je v tom ženská , .... stárnoucí, šeredná lesbička."
"Někdy i krásné jablko může být vevnitř shnilé."

"Zlaté rybičky" v kulatém akváriu bulvárního strážce morálky.
Superrrrr.

jprst
jprst
30.06.2019 5 z 5

Phil Marlove...? Pro příznivce detektivek tzv. "drsné školy" není třeba další komentář. A pro ostatní? Ode mne jedině doporučení.

MOu598
MOu598
27.06.2019 2 z 5

Jedna strana anglicky, protější česky. Pár anglických vět a slov mi něco říká, ale je to bída. Moc anglicky neumím, tak mne čtení přestalo bavit.

detektivní a krimi romány Los Angeles

Raymond Chandler