Sestřička

Hlavní protagonistou detektivního příběhu známého autora drsné školy soukromé očko Phil Marlowe, kterému se zželí mladé nesmělé ženy, marně pátrající po údajně zmizelém bratrovi. Ačkoliv nabízí směšný honorář, Marlowove se případu ujme. Samozřejmě netrvá dlouho a narazí na bratrovy stopy. Při té příležitosti se mu připletou do cesty další nebezpečně krásné a ne nedostupné mladé ženy i několik mrtvol. Podezřelých přibývá, policie skřípe zuby a vše směřuje do jednoho místa - do Hollywoodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52910/sestricka-52910.jpg 4.1130

Phil Marlowe (5.)

The Little Sister (1949)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Inozuka

"Pach starého prachu, který visel ve vzduchu, byl tak fádní a tupý jako interview se slavným fotbalistou. (...) Olízl jsem si rty a trochu zachrchlal, ale nikdo si toho nevšiml. Vyhrabal jsem se na nohy. Motal jsem se jako derviš, byl jsem slabý jako vyběhaný šroub, skleslý jako jezevčí břicho, vyjukaný jako sýkora koňadra a hleděl jsem vstříc stejně úspěšné kariéře jako tanečník s dřevěnou nohou."

antuka
12.12.2017

Nejdřív jsem dala 4 hvězdy, protože zápletka byla trochu překombinovaná, ale pak jsem si vzpomněla na funebráka, co měl obličej tak dlouhý, že si ho mohl dvakrát omotat kolem krku a musela jsem své hodnocení přehodnotit.

Aleen
10.02.2017

Drsná americká škola. Tohle je ta nejryzejší detektivka na světě. A která ženy by nemilovala Phila Marlowa? Kdo nečetl Chandlera, neměl by číst žádné detektivky! Zákaz! Dokud nedostanete základ poctivé kriminálky, nemůžete číst žádnou modernu...ani severskou (před deseti - patnácti lety to byli asiati, kdo letěl ... :-))!

ThomasRuhe
26.01.2017

Znova jsem si ověřil, že víc než samotná zápletka příběhu, tak mně nejvíc baví Phil Marlowe a jeho lehce ironicko-humorný popis všeho a všech. Skvostem je začátek, když se v jeho kanceláři objeví opravdu zvláštní klientka. Vše pokračuje dál, když Marlowe potkává další skvěle popsané postavičky např. domovník, pokoutní doktor, rádoby filmové hvězdy či místní drsné policajty.
Je fakt, že řešení případu je slušně zašmodrchané, a bylo potřeba zapnout mozek naplno, abych se vtom vyznal.
Jenže tohle je klasika, takže přesto nebo právě proto zaslouženě 4/5.

Hodža
16.01.2016

Moje první detektivka v životě...

xylofon
28.10.2015

Je mi líto. O R.Chandlerovi sem slyšel jen samou chválu a teď vážně nevím. Chandlerův do nebe vynášený styl mě nudou skoro zabil. A to jsem se vyloženě těšil.

marlowe
25.03.2015

Typická "chandlerovka" s ne zcela domyšleným příběhem, klopýtavě překombinovaným závěrem a (tentokrát) trochu předimenzovaným trojhvězdím ženských hrdinek, ovšem napsaná přenádherným jazykem a odvyprávěná osobitým, nenapodobitelným stylem; třaskavě výbušná směs, obsahující typické rekvizity drsné školy, řádnou dávku romantiky a nezanedbatelnou porci nostalgie, to vše servírované se shakespearovskou noblesou.
Tohle člověk může číst pořád dokola a vůbec mu nevadí, že jehla občas poskočí na škrábancích uvěřitelnosti či logiky…
100%.

honajz
15.08.2014

Jestli jsem měl pocit, že u předchozích marlowovek se Chandler trochu hledal nebo něco dopisoval s nechutí, zde byla radost číst si. Pravda, ani zde nechybějí některé zbytečné opakovací pasáže, ale není jich tolik a občas přinesou i nějaké nové odhalení nebo překvapení. Vynikající suchý humor, dokonalá přirovnání, ale ze všeho nejvíce mne dostaly jeho postřehy k tehdejší současné komerční společnosti, jež by se daly tesat, a dokonce použít i dnes. „Když jsem se oholil a snědl ještě jednu snídani, začal jsem se cítit přece jen o něco líp než bednička pilin, ve které se okotila kočka.“

hanap
11.12.2013

Sestřička ,nevím co napsat , nemůžu říct , že úplná ztráta času , takže nic moc .