Pevnost v poušti

Pevnost v poušti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33464/pevnost-v-pousti-33464.jpg 3 16 2

Podtitul: Román z prostředí cizinecké legie Dobrodružný příběh mladého utečence, kterého koncem třicátých let, v době hrozícího nacismu, zavály události do osamělé pevnosti francouzské cizinecké legie na okraji Sahary. Filip Jánský, vlastním jménem Richard Husmann (4. září 1922 Praha – 20. srpna 1987 Praha)

milan3144
13.02.2020 3 z 5

Poušť, nesnesitelné horko, žízeň a vojenský dril. To čeká mladého Čecha v pouštní pevnosti. A nejen to. Celkově to vůbec není špatné, ale nemohu si pomoct, autor jakoby vždy, když se má hlavní děj rozběhnout a začne být zajímavějším, nás přesune buď na jiné místo s jinými postavami, nebo postavy zůstanou stejné, ale změní se čas. Toto prolínání a vrstvení a následné zase navazování, na mě v tomto podání působilo značně rušivě a k poměru oné hlavní a nesporně zajímavější dějové linii, je těmto odbočkám věnováno hodně prostoru. Navíc ani mi při dočtení nepřipadalo, že jsou nějak zvlášť důležité.
Trochu zklamání, ale jinak dobré tři hvězdy.

WEIL
20.08.2011

Strach z nacistů posílal utečence i do míst, o kterých neměli do té doby než zahrozil nacismus ani ponětí.

Filip Jánský (p)
česká, 1922 - 1987
1990  93%Nebeští jezdci
1982  69%Pevnost v poušti
1985  74%Zkouška důvěry
2007  91%Vzpomínky nebeského jezdce
1970  80%Hrušňová alej

Kniha Pevnost v poušti je v