Pevnost u solného brodu

Pevnost u solného brodu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152329/bmid_pevnost-u-solneho-br-152329.jpg 3 15 2

Soubor povídek německého spisovatele minulého století (Pevnost u Solného brodu, Útěk přes Kordillery, Vlčí zvonek, Tichý Tom, John Wells, V bizoní kůži, Šoulačka na medvědy, Lov v jeskyních západního pohoří, Osag), vyprávějících dobrodružné příběhy z bojů jihoamerických a severoamerických indiánů, ze života zálesáků a dobrodruhů v severoamerických prériích, příběhy odehrávající se v polovině minulého století. Publikaci doplňuje autorův vlastní životopis a povídka O. Henryho (Princ z pohádky).... celý text

john_silver
13.08.2023 3 z 5

Také mě ty lovecké povídky neoslovily, ale zejména první povídka až novela Pevnost u solného brodu je perfektní jihoamerická mayovka. Povinné čtení pro každého milovníka indiánských půtek z dob, kdy ještě domorodci věřili, že mají proti bílým naději.

Yarwen
02.08.2015 2 z 5

Povídky z oblasti Severní Ameriky jsou dobře a poutavě napsané, nicméně jsem nucen jednu hvězdu strhnout za povídky lovecké - možná, že v oněch dobách bylo vystřílení medvědí rodinky zábavným povyražením, vlci se nazývali "krvelačné bestie" a rovněž další šelmy byly pronásledovány. Ovšem zároveň se jednalo o čas, kdy tato zvířata (stejně jako vysoká, bizoni a další) začala z americké divočiny mizet, stahovat se před člověkem a vymírat. Ostatně Australané dokázali některé šelmy ze své přírody vyhubit definitivně. Mně je ovšem takovýto přístup proti mysli a byť i lovecké povídky jsou zde podány zajímavým způsobem, nemohu kvůli nim dát knížce nadprůměrné hodnocení.

Friedrich Gerstäcker
německá, 1816 - 1872
1977  64%Piráti na řece Mississippi
1968  65%Pevnost u solného brodu
2010  80%Tři strašidelné povídky | Drei unheimliche Geschichten
1992  75%Pro barvu kůže
1974  73%Zlaté pruty

Kniha Pevnost u solného brodu je v