Pevnosť Breslau

Pevnosť Breslau https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106531/bmid_pevnost-breslau-o9x-106531.jpg 4 8 1

Eberhard Mock série

< 4. díl

Posledné dni II. svetovej vojny. Z Vroclavu, obkľúčeného Červenou armádou, spravili Nemci pevnosť. Zničené, spálené, mŕtve mesto. Šesťdesiatdvaročný suspendovaný dôstojník Eberhard Mock vedie súkromné vyšetrovanie prípadu vraždy mladého dievčaťa, netere známej antifašistky. Osamelý a šikanovaný bývalými nadriadenými váha medzi túžbou nájsť vraha a želaním odviezť ženu z bombardovaného mesta. Pevnosť Breslau je predovšetkým románom o úpadku: o konci III. ríše, vojnovom úpadku, demoralizácii a napokon aj o starnúcom Mockovi. Je to tanec smrti v umierajúcom Breslau.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Slovart (SK)

Festung Breslau , 2006

Majto
01.12.2022 4 z 5

Ako ma prvý diel tejto série prekvapil, druhý mierne sklamal, tretí opäť prekvapil, tento záverečný bol asi najlepší. Až ma mrzí, že aj tie ostatné neboli napísané presne týmto štýlom bez všetkých tých komplikácií a nedostatkov. Teda aspoň tak na mňa pôsobili. Sled udalostí v stále sa zrýchľujúcom tempe, pekne vygradované, normálne má to pohltilo, že som to celé prelúskal za pár okamihov.

druhá světová válka (1939–1945) krimi Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945

Marek Krajewski
polská, 1966