Petrova zpověď

Petrova zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387089/bmid_petrova-zpoved-5Ag-387089.jpg 3 19 8

Evangelium, které nemělo být napsáno. V říjnu 1996 byla při vykopávkách v táboře Matilo u nizozemského Leidenu nalezena bronzová maska. Od samotného začátku se ale spekulovalo o tom, že jde o zástěrku mnohem většího objevu. Profesor archeologie Peter de Haan a mladá studentka historie Judith Cherevová jsou v tu chvíli jediní, kteří znají obsah starověké korespondence, která může otřást základy katolické církve. Se zpovědí svatého Petra mají ale i jiní lidé své vlastní nekalé plány.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

De bekentenissen van Petrus , 2015

bozena3656
29.12.2023 4 z 5

Zajímavě zvolený příběh. Moc hezky se to čte, jen konec je takový nijaký. Přesto vřele doporučuji.

petr_
26.04.2023 2 z 5

Řekl bych že se jedná o nedokonalou napodobeninu Leonardovy šifry. Děj je však velmi nesourodý a historické spekulace velmi nepravděpodobné. Poslední dobou mám problémy s hledáním kvalitní četby.

orinka3
02.09.2019 1 z 5

Dost špatná knížka. Došla jsem zhruba do poloviny a stačilo. Nečekám, že by se styl autora i děj v druhé půlce tolik změnil, aby mi to stálo za tu trpělivost a ztrátu času. Co se mi tak nelíbí? Je to naivní, školácké a nepravděpodobné. Hlavní hrdina řeší situace docela nesmyslně a jeho partnerka, vnadná studentka, s ním drží krok. Tak např.: oba dva jsou očitými svědky vraždy v nemocnici. Normální člověk by lapal po dechu a nedal dohromady kloudnou myšlenku. Tady ti dva uspořádají v úkrytu jakousi pseudokonferenci, ve které si sdělují poznatky z výzkumu. Další: Peter vypráví o ztrátě víry, kdy a proč k ní došlo. Tedy, jen na základě toho, že si papež nechal udělat bezpečnostní sklo do papamobilu, tak to té víry předtím milý Peter asi moc neměl! Kdyby měl člověk ve všem spoléhat na Boží ochranu a sám pro sebe nic neudělal, byl by asi dost hloupý. A tak dále a tak dále. Na thriller je to strašně vleklé, užvaněné. Koho zajímají Peterovy milostné zážitky a chvění v břiše, když nám má správně přebíhat mráz po zádech z dobrodružného pátrání a nebezpečí s ním spojeným? Další z knih, které mlátí stokrát vymlácenou slámu z Dana Browna.

Daduška
07.07.2019 2 z 5

Tohle byl slabší příběh, jedno klišé za druhým. Na dovolené jsem to přečetla, protože bylo ošklivé počasí, ale nikomu bych to nedoporučila.

kara
22.03.2019 2 z 5

Tak tohle je z trochu slabšího soudku. Dočteno s přemáháním.

zuzulka77
22.11.2018 2 z 5

Začátek super, ale od poloviny už to sláblo :(
Musím souhlasit s Lenka_S "Navíc mě velmi zklamal konec, který je vyloženě odbytý."

tiffani1212
10.10.2018 4 z 5

Mám ráda knihy tohohle typu a tak jsem po novince hned sáhla. Vtáhlo mě to do děje a líbila se mi i propracovanost lokalit. Je vidět, že autor zná dobře historii i místa, kde se příběh odehrává.

Lenka_S
21.09.2018 3 z 5

Mám ráda knihy s dávným tajemstvím, takže když jsem se někde dočetla, že je to něco jako Šifra mistra Leonarda, tak jsem po ní ihned sáhla. Nápad úžasný a možná by byl i uvěřitelný, ale autor si s tím moc neporadil. Příběh je nepropracovaný, těžce uvěřitelný a navíc se tam stále objevují "odskoky", které vyloženě ruší. Navíc mě velmi zklamal konec, který je vyloženě odbytý. Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby tento námět zpracoval třeba James Rollinse, Steve Berry, nebo i samotný Dan Brown byl by to bestseller, ale takto kniha zapadne.

Autorovy knížky

Jeroen Windmeijer