Petrolejová vesnice

Petrolejová vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6273/petrolejova-vesnice-6273.jpg 4 7 3

Petrolejovou vesnici nenajdete na žádné mapě. Je totiž místem autorovy fantazie, kde ožívají vzpomínky, přání a dětské strachy. V jejích ulicích a domech je něco tajemného, co není možno pojmenovat běžnou řečí. Krátké, nekomplikované, zato však intenzivní verše zachycují magickou sílu okamžiku, kdy obyčejné věci se mění v neobyčejné a naopak bizarní krajiny se rozpouštějí pod dotyky důvěrně známého světa. Přitom všechno zůstává hmatatelné, prosté. V této snové zemi i představy dostávají svá jména: Jasmína, Petr Moment, Bestie či Sedmispáč... Miroslav Chocholatý... celý text

Literatura česká , Poezie

Vydáno: , Host

uzivatel6780
29.11.2023 3 z 5

Mně u Švandy chybí nějaké ostří, něco, co by mne z toho snu občas probralo. Je to koncepční dílo (což já ráda - nejlepší za mne Hradeckého Na Cvičišti a Královy Písně dne a noci), ale přesto bych čekala, že trochu více básní bude fungovat i osamoceně.

Finskej
06.02.2014 5 z 5

zatahám noc
za poutko u košile
poprosím o radu
o cestu k mojí milé

Jasmína, Petr Moment, Bestie. Krátké básně - příběhy ze snové země a Petrolejové vesnice, kterou na mapě nenajdete. Psát něco takového každý neumí a jen vzácně se to podaří. Martinu Švandovi můžeme poděkovat za to, že něco takového konečně máme i v češtině.

elfos
12.12.2010 5 z 5