Psychopat

Psychopat https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29264/-29264.jpg 4 62 5

Petra Connorová série

< 2. díl

Na parkovišti před nočním klubem v Los Angeles zůstala ležet čtyři zkrvavená těla. Neznámý vrah střílel bez zjevného důvodu, oběti byly zřejmě ve špatný čas na špatném místě. Případu se ujímá vyšetřovatelka z oddělení vražd Petra Connorová, ale hned zpočátku je jí jasné, že má před sebou nesnadný úkol: jednu z obětí se nedaří identifikovat, chybí jakýkoli motiv či stopy z místa činu... zkrátka další příspěvek do archivu nevyřešených případů... Pátrání po nevypočitatelném zabijákovi Connorové znesnadňuje skepse celého oddělení i nepřátelský přístup některých kolegů. A jako by toho ještě nebylo dost, osloví ji snaživý stážista Isaac Gomez, který je přesvědčen, že odhalil bizarní spojitost mezi několika nevyřešenými vraždami. Oběti neměly nic společného, a přece zemřely stejným způsobem a ve stejném datu - v datu, které se znovu neúprosně blíží. Vyšetřovatelce se mladíkova teorie zprvu zdá neskutečná, ale pak se přece jen nechá přesvědčit. Zbývá jí jen velmi málo času, aby pronikla do zvrácené logiky vraždícího šílence, který už léta uniká spravedlnosti - a který se brzy chystá udeřit znovu...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

Twisted , 2004

moudivlacek
07.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, aspoň pro ty, kdo dokáže ocenit skládání střípků do skládačky, prostě klasickou detektivní prácičku. Osvěžením je tu stážista Isaac, svým IQ mi připomíná jiného literárního hrdinu detektiva Huntera od spisovatele Chrise Cartera, až na tu nespavost.
Vlastně se tu vyšetřují 2 důležité případy - střelba po koncertu a staré nevyřešené případy.
Doporučuji, ale jen pro silné žaludky (alespoň na závěr knihy).

DickBach
17.03.2017 3 z 5

Jedna z lepších Kellermanovek, protože se vymyká zaběhlému stereotypu ranaře Mila a chytrolína Delawara... :o) Čte se dobře, svižně... ale nečekejte žádnou bombu. Na můj vkus je děj příliš vykonstruovaný pro potřeby hlavního hrdiny. Příjemná oddechovka.

ElissAnn
18.10.2015 4 z 5

Super kriminálka, je tam toho hodně na přemýšlení - Atmosféra, příběh.. tohle všechno vás do knihy zatáhne, že budete muset číst. Mrzí mě, že mi to trvalo tak dlouho, ale když je škola a máte ještě jiné povinnosti...
Každopádně, jsem čekala ke konci knihy něco víc, ne jenom, že najdou vraha a tím je konec. Protože skoro celou knihu se také řeší vztahy a vy ani nevíte, jak kdo skončí... teda kromě Isaaca, ten si na konci nabrnkne nějakou dívčinu, ale co ostatní?

Jinak doporučuji, příjemné čtení na večer.

veronika.panska
09.12.2013 4 z 5

Velmi čtivá kniha.

nightlybird
06.08.2011 3 z 5

Slušně napsaná detektivka, je znát praxe jak spisovatele, tak i původního povolání, psychologa. Mám dojem, že jedna z postav - Isaac - svým matematickým nadáním inspirovala poněkud stupidní televizní seriál. Přečtení knihy vás sice nijak neobohatí, ale vám ani neublíží. Čte se poměrně svižně.

Jonathan Kellerman
americká, 1949