Petr Vok z Rožmberka: Život renesančního kavalíra

Petr Vok z Rožmberka: Život renesančního kavalíra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46832/bmid_petr-vok-z-rozmberka-dle-46832.jpg 4 19 3

Život renesančního kavalíra. Poslední představitel mocného a legendami opředeného rodu Rožmberků Petr Vok bezesporu patří mezi významné postavy českých dějin přelomu 16. a 17. století. Stejně tak mu ale náleží výjimečné místo mezi populárními postavami naší minulosti coby prototypu renesančního kavalíra, který dokázal užívat radostí života plnými doušky. Kniha významného znalce našich dějin v období raného novověku prof. Jaroslava Pánka přibližuje obě roviny života pana Petra Voka. Věnuje se prostředí slavného rodu, v němž mu bylo dáno vyrůstat, dospívání ve stínu slavnějšího a úspěšného bratra Viléma, politickému a hospodářskému působení v roli – poslední – hlavy rožmberského rodu. Petr Vok z Rožmberka byl také neobyčejně aktivním podporovatelem literatury a vzdělanosti, mecenášem a a sběratelem uměleckých děl.... celý text

verka5083
16.03.2022 2 z 5

Tahle kniha mi hodně připomíná knihu Poslední Rožmberk. Knihu jsem nakonec dočetla, ale nějak jsem si nebyla jistá, zda ne držím v ruce jinou knihu.

Damonka12
03.01.2021 3 z 5

3,5 kniha je velmi zajímavá, bohužel jsem měla problém s její čtivostí a četla jsem ji dlouho

Bašťák
12.03.2017 4 z 5

Chcete-li se dozvědět o Petru Vokovi víc, než jen z populární komedie Svatby pana Voka, mohu tuto knihu vřele doporučit. Kromě životního příběhu posledního rožmberského vladaře se čtenář seznámí se situací v Českém království druhé poloviny 16. a začátku 17. století, kdy se vše pod taktovkou náboženské netolerance řítilo do tragédie českého stavovského povstání a třicetileté války.

16.-17. století Rožmberkové česká šlechta předbělohorská doba

Jaroslav Pánek
česká, 1947
1989  94%Poslední Rožmberkové (Velmoži české renesance)
1996  92%Poslední Rožmberk
2010  88%Petr Vok z Rožmberka: Život renesančního kavalíra