Petr má medvěda nebo co

Petr má medvěda nebo co https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262667/bmid_petr-ma-medveda-nebo-co-zyY-262667.jpg 4 25 10

Mravoličný příběh pro děti o tom, jak měnit svět k obrazu svému, což není vůbec nic nemožného i proti mínění starší generace — důležité je za všech okolností si trvat na svém. Jediná knížka pro děti od arciknížete české literatury Ludvíka Vaculíka, toho morousovitého svědomí národa (jak to o něm říkával Václav Havel), který se týden co týden ve svých fejetonech v Lidovkách neúnavně snažil vychovávat národ a jehož díla tvoří stěžejní pilíře moderní české literatury.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Meander

Akvabela
04.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Roztomilý příběh, děti nějak nepochopily, že se nejedná o medvěda :-). Na začátku se řeklo, že koupil medvěda, tak je to prostě medvěd :-D.

JankaV80
19.02.2024 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele zuzu8480. Krásná kniha, při které jsem si vzpomněla na svého dědečka, který se tomu knižnímu dědečkovi dost podobal. Knihu jsem si vybrala v rámci ČV2024, protože se mi knihy od autorů oceňovaných různými cenami za literaturu, dost často špatně čtou. Ale tato kniha byla pohlazením po duši.

Lka
18.02.2024 4 z 5

Příběh malého chlapce, který dostal od dědečka medvěda. Ale on chtěl živého. A tak se rozhodne, že si ho půjde koupit do obchodu. Copak mu to prodavač vlastně prodal za 16,- Kč?
Přečteno díky čtenářské výzvě 2024.

zuzu8480
24.01.2024 5 z 5

Moc milá knížka, po které jsem sáhnula v rámci ČV. Jak hezká je dětská představivost a jak důležité je věřit a nenechat se ovlivnit názory jiných.

Vuokko
17.01.2024 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky ČV a něco takhle milého, krásného a poetického jsem nečekala. Přesně takového medvěda a takového dědu ve svém životě potřebuji. Moc se mi líbil motiv uvědomělého chlapce, který věděl, že za snědené knihy si může sám a není to chyba hladového medvěda.

Všechny děti v mém okolí budou letos tímto pokladem obdarované.

Venda32
03.01.2024 3 z 5

Opravdu jednoduchý příběh se zajímavými ilustracemi. O chlapci, který si (ne)koupí ledního medvěda. I dospělý čtenář asi bude až do konce příběhu přemýšlet, co že to je za zvířátko.
Konec takový trošku neučesaný.

medvedice3
27.12.2018 5 z 5

Bílý medvídeček s dlouhými slechy - no a co! Krásné čtení.

bibi.r
20.01.2015 4 z 5

Pobavilo :). Přiznám se, že Vaculíkovi knihy jsou pro mě někdy těžko stravitelné, ale tohle se mi opravdu líbilo :).

danazeskolky
13.09.2013 4 z 5

Úsměvný příběh. Mému 4letému synovi se moc líbil. Chtěl ho číst a poslouchat pořád dokola. Zůstala nám hláška: "... nebo co." Jen mi vadilo, že se chlapec v knize příliš obviňuje a přebírá na sebe různé viny, ale to je spíš moje osobní záležitost, se kterou se od dětství potýkám ;-)

Jelitovna
07.03.2013

Taková "hloupost" a dospělého to rozseká na kousky. CD nám v knihovně zapomněli půjčit, takže jsme jen četli. Vy celou dobu víte a vidíte, že to není medvěd. Dítě poslouchá a prohlíží obrázky a přitom věří všemu, co se píše...

Ludvík Vaculík
česká, 1926 - 2015
1990  75%Český snář
1968  76%Sekyra
2004  73%Morčata
1995  75%Jak se dělá chlapec
1990  69%Jaro je tady

Kniha Petr má medvěda nebo co je v